• Головна
  • З 1 липня Львівщина забуде про поліетиленові пакети
13:42, 22 березня 2013 р.

З 1 липня Львівщина забуде про поліетиленові пакети

Вже найближчим часом львівянам доведеться забути про поліетиленові пакети. До Верховної Ради надійшов законопроект, який забороняє їх використання. 

На думку фахівців  саме поліетилен вже отруїв наші землі і ріки на кількасот років наперед. Людина користується ними в середньому 20 хвилин, а тоді 100 років поспіль вони нагадують про себе на звалищах, у річках, обабіч доріг, у лісах і подвір'ях. Інформує ТСН

З 1 липня Львівщина забуде про поліетиленові пакети, фото-1

 Здавалося б безневинні пакети нині отримали статус мало не хімічної зброї. Українська поліетиленова реальність - це 5 мільйонів торбинок на рік, що викидаються у смітник.

"Треба це відміняти, забороняти використовувати, виготовляти і завозити в Україну", - заявив голова держпідприємництва України Михайло Бродський.

Відмовитися від полімерних торбинок пропонують вже з 1 липня. Але голова дежпідприємництва каже, що бізнес не встигне перелаштуватися.

Перехідний період необхідно подовжити до 2016 року, адже спочатку треба запропонувати підприємствам щось на заміну целофану, наприклад, біологічні чи паперові пакети, каже Бродський.

З 1 липня Львівщина забуде про поліетиленові пакети, фото-2

 Чиновники сподіваються, що підприємці перейдуть на виробництво біопакетів. Екоторбинки нібито під дією мікроорганізмів через 5 років не залишать по собі і сліду. Але спеціалісти кажуть, що втілити на практиці це неможливо, тож законопроект ляже на полицю і припадатиме пилом. Пише Високий замок

Європейська комісія невдовзі опублікує пропозиції, спрямовані на скорочення кількості поліетиленових пакетів, які щорічно використовують у європейських країнах. Більшість з 15 тисяч людей, які взяли участь у громадських консультаціях з цього питання, виступили за їх повну заборону. Інформує ВВС.

Щорічно в ЄС використовуються 800 тисяч тонн одноразових пластикових пакетів. За даними Єврокомісії, у 2010 році середньостатистичний громадянин ЄС в середньому використав 191 поліетиленовий пакет, але лише 6% від їх загального числа пізніше зазнали вторинної переробки. У ЄС щорічно викидають понад 4 млрд пластикових пакетів.

vimage1

 Коротка довідка:

У минулому році Італія стала першою країною Європи, що заборонила використання одноразових пластикових пакетів, які не розкладаються біологічно.

Ціла низка країн заборонили використання тонких пластикових пакетів, у тому числі Китай, ПАР, Кенія, Уганда, Тайвань і Бангладеш. У Бангладеш заборону запровадили після того, як з'ясували, що "пластик" блокував водостічну систему, посилюючи смертоносні повені.

Кілька країн, серед яких Руанда, Сомалі і Танзанія, запровадили ще радикальнішу заборону - на використання будь-яких пластикових пакетів.

Об'єднані Арабські Емірати, стурбовані забрудненням навколишнього середовища і небезпекою "пластику" для верблюдів та інших тварин, мають намір заборонити всі пакети, які не розкладаються біологічно, в наступному році.

Норвезьке товариство охорони природи Друзі Землі підтримує заборону пластикових пакетів за умови, що у людей і власників магазинів буде достатньо часу на підготовку до нововведень, і що вони не зроблять "неналежного впливу на бідні верстви населення".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...