• Головна
  • Активіст, якого затримали під час мирної акції-перфомансу у Львові, розповів свою версію подій, - ВІДЕО
15:32, 19 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Активіст, якого затримали під час мирної акції-перфомансу у Львові, розповів свою версію подій, - ВІДЕО

Фото - 032.ua

Фото - 032.ua

Ще 6 липня Комітет Майдану Львівщини проводив акцію "Зупини дефолт - вимкни зелений принтер!" поблизу пам'ятника Тарасові Шевченку. Під час акції активісти у масках Володимира Зеленського розкидали купюри номіналом 1 000 000, а потім розбили власний зелений принтер. Саме після закінчення дійства поліції затримала двох учасників акції, серед яких був і Ростислав Радиш. Журналістка 032.ua поспілкувалася з активістом, який розповів про тодішні події.

Активісти різних громадських організації провели акцію-перфоманс, аби привернути увагу суспільства до звільнення Яківа Смолія, який сказав, що з боку держави здійснюється тиск на незалежну інституцію НБУ. Тоді мистецька акція мала наступний сценарій: хлопчина у масці Володимира Зеленського роздавав усім охочим купюри номіналом 1 000 000, фотографувався зі всіма, потім його арештували добровольці, опісля під музичний супровід він розбив власний зелений принтер.  

За словами Ростислава Радиша, після акції активісти почали прибирати усю території біля пам'ятника. Вони прибрали уламки принтера та купюри. Однак правоохоронці покликали учасників на розмову.

"Я залишився прибирати, але коли викидав сміття, то до мене підбіги декілька поліцейських і вмоливи пройти з ними, говорячи, що це на 1-ну секунду. Коли я пройшов з ними, то один з них сказав, що є два варіанти: або ми підписуємо те, що вони напишуть, або вони нас заберають у Галицький райвідділок для вставновлення особи", - розповів Ростислав. 

Хлопець згадує, що у ході розмови правоохоронець зауважив, що він повинен скласти протокол, а подію в суді його не цікавлять. Інший же поліцейський паралельно сказав: "Була би людина, а стаття знайдеться". 

"Коли я вказував на помилки в протоколі (зокрема з датою та моїм ПІБ), то працівник поліції сказав: "Мені все одно". Опісля, коли протокол мені вручили, то правоохоронці наголосили, що ужитті потрібно спробувати все. Я розцінив ці дії поліції, як намагання залякати нас та висміяти, щоб подібні мирні, можливо не зручні для нашої влади, акції більше не проводилися", - додав хлопець.

Організатори акції-перфомансу розповідають, що про неї письмово повідомили правохоронців. Натомість вони порушили ст. 34 та ст. 39 Конституції України. Зокрема у статті 34 пишеться, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Згідно зі статею 39 КУ, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи та демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

"Насправді мені та Ірині (ред.- іншій затриманій) було дуже обідно, що поліція нехтує ст. 34 та ст. 39 Кодексу України. Ми, як волонтери, маємо тепер хвилюватися і витрачати додатковий час на судову тяганину. До слова, під час судового засідання суддя не побачила ні доказів, ні самого складу правопорушення, бо ми дотримувалися правил каратину, обмеживши кількість учасників (запросили лише журналістів). Також ми прибрали за собою", - заверший Ростаслав Радиш. 

Нагадаємо, що судове засідання щодо Ростислава Радиша було 18 серпня у Галицькому районному суді. Тоді біля нього відбулася акція ГО “Студентське Братство Львівщини”, партії “Демократична Сокира”, ГО “Справа Громад” та інших громадських організації. Активісти вийшли підтримати Ростислава Радиша, якого затримали 6 липня 2020 року після акції-перфомансу “Зупини дефолт – вимкни зелений принтер!”. 

Читайте також: “Беларусы не церпяць”: мешканка Білорусі у Львові розповіла, якою стала країна за часів Лукашенка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ростислав Радиш #акція-перфоманс #акція протесту #затримали під час акції #затримання #відео акції #новини Львів #новини Львова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...