"Львів Стародавній": презентували інноваційний музей історії міста у постатях, - ФОТО

"Львів Стародавній": презентували інноваційний музей історії міста у постатях, - ФОТО

У Львові презентували новий інтерактивний музей. "Львів Стародавній" функціонуватиме у підземеллях храму Преображення ГНІХ (вул. Краківська,21). Музей поєднає інноваційні технології та експонати з приватних колекцій і фондів українських та європейських музеїв. Основна мета - ознайомити відвідувачів із найвідомішими історичними постатями, які мали вплив на Львів.

Як розповіла у коментарі для 032.ua представниця музею Галина Білак, із 30 липня, якщо дозволятимуть карантинні обмеження, планують почати приймати відвідувачів. На експозиції можна побачити короля Данила Галицького з дружиною, князя Василька (Романовича), короля Казимира ІІІ, Іоана Пінзеля, Бартоломея Зиморовича та інших. Загалом - 39 фігур, виготовлених методом "кібершкіри" - поєнання воску, латексу та силікону.

Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua Музей "Львів Стародавній", фото надали спеціально для 032.ua

Засновниками проєкту є: благодійний Фонд "Воскресіння" УГКЦ,  Валерій Галан та Юрій Бірюченко. Музей є однією зі складових національного проєкту інноваційних музеїв під брендом "Становлення української нації". За найближчі кілька років по Україні планують відкрити 8 музеїв: найперший уже відкрили у Києві, а другий буде у Львові. Загалом у нашому місті має бути три музеї: окрім виставки "Львів Стародавній", де представлені історичні постаті до 1772 року, відкриють її продовження, де охоплять дати від 1772 року до новітніх часів, а також музей друкарства.

До роботи над виставкою залучили близько 20 наукових інститутів та кафедр, музеї України та світу, волонтерів і громадські організації, скульпторів гримерів, костюмерів, майстрів історичної зброї, акторів, психологів тощо. Автори проєкту вірять, що музей допоможе підняти імідж міста, виховати українців на своїй історії, культурі та традиціях, привабити туристів культурними об’єктами й історією багатьох народів, що брали участь у розбудові Львова.

Екскурсія виставкою триває в середньому 1 годину, в мультимедійному 3D-форматі. Медіагід доступний 9 мовами. Вартість квитків: звичайний - 200 грн, молодіжний (учнівський/студентський) - 150 грн, соціальний (для багатодітних сімей, УБД, пенсіонерів, людей з інвалідністю) - 130 грн. Передбачено безкоштовний вхід для священників і дітей до 6 років. Заклад працює щоденно з 9:00 до 22:00 без вихідних. Є знижки по буднях на квитки з 9:00 до 10:30 та з 20:00 до 22:00.

Читайте також: Екскурсія інноваційним музеєм історії міста в постатях “Львів Стародавній”, - ФОТО, ВІДЕО

новини Львова історія культура музей Львів Стародавній
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
2 людини рекомендують
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі