• Головна
  • Для реалізації проекту «Трамвай на Сихів» потрібне погодження уряду
10:11, 21 лютого 2013 р.

Для реалізації проекту «Трамвай на Сихів» потрібне погодження уряду

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що для реалізації проекту «Трамвай на Сихів» відповідне рішення повинен прийняти уряд. Відтак, говорити про часові орієнтири реалізації проекту можна буде лише після отримання погодження від Кабінету міністрів.

Оскільки питання стосується коштів, які надає Європейський банк, і гранту від німецького банку KFW, то повноваження знаходяться у компетенції Кабінету Міністрів і, зокрема, Міністерства фінансів. У п’ятницю мер Львова мав зустріч з Міністром  фінансів і попросив прискорити розгляд реалізації проекту «Трамвай на Сихів», щоб Мінфін надав необхідний пакет документів на розгляд Кабінету Міністрів. Якщо це рішення буде оперативно ухвалено, то місто почне реалізацію проекту.

Міський голова також зауважив, що відсоток, який місто сплачуватиме по кредиту ЄБРР на реалізацію проекту, буде вказано в угоді, підписаній з Європейським банком. Відсоток буде невеликим.

«Така відсоткова ставка, яку дає Європейський банк – це найвигідніша відсоткова ставка, яка тільки може бути. Не всім дають такі кошти. Враховуючи нашу успішну співпрацю, Європейський банк готовий нам давати кошти. Йому потрібно дякувати, тому що це надзвичайно вигідно для міста», - говорить Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як розповів міський голова, на обслуговування новозбудованого маршруту місто може поставити низькопідлоговий трамвай львівського виробництва. 

Випуск нового низькопідлогового трамваю від заводу «Електрон» очікують в квітні цього року. Це один з декількох варіантів реалізації проекту. Другий варіант – модернізація тих трамваїв, які є сьогодні. Третій – купівля вживаних трамваїв у Німеччині за досвідом Естонії. Оскільки ціна нового вагону за кордоном становить близько 2-2,5 млн євро.

«Якщо львівський завод зробить трамвай, то ми його, безперечно, купимо. Це рішення вже було прийнято свого часу. Купляти німецькі вживані трамваї також вигідно, оскільки навіть після капітального ремонту вони ще можуть нормально працювати 10-15 років. Потрібно ремонтувати той трамвайний парк, який ми маємо сьогодні. Тому всі три варіанти потрібно реалізовувати. Ми не будемо купувати нові вагони з-за кордону, тому що це надзвичайно дорого і нераціонально», – додає Андрій Садовий.

Відтак, проект «Трамвай на Сихів» передбачає ремонт дорожнього полотна, прокладання трамвайних колій, заміну усіх мереж, комунікацій.

Довідка

«Трамвай на Сихів» – містобудівний інфраструктурний проект прокладання трамвайної лінії на Сихів, покликаний розв'язати транспортні проблеми найбільшого житлового масиву Львова з населенням більше 100 тисяч осіб. Згідно з основним проектом, колія має пройти вул. Василя Стуса та пр. Червоної Калини.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...