• Головна
  • Матір Божа на Стільському городищі: вандалам загрожує до 5 років ув'язнення
14:14, 5 травня 2020 р.
Надійне джерело

Матір Божа на Стільському городищі: вандалам загрожує до 5 років ув'язнення

Матір Божа на Стільському городищі: вандалам загрожує до 5 років ув'язнення

5 травня у прокуратурі Львівської області відкрили кримінальне провадження за фактом пошкодження пам'ятки археології національного значення "Стільське городище".

Як повідомила головна прокурорка Львівщини Ірина Діденко, вандалам загрожує до 5 років ув'язнення за ч.3 ст. 298 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Йдеться про встановлення на території історичної пам'ятки, столиці середньовічної Білої Хорватії - "Стільському городищі" християнської фігури Божої Матері. Зміни помітив 3 травня львівський активіст Володимир Беньо. Чоловік приїхав у заповідник і на найпомітнішому місці зауважив брукований постамент і капличку.

Стільське городище, фото Володимира БеньоСтільське городище, фото Володимира БеньоСтільське городище, фото Володимира БеньоСтільське городище, фото Володимира БеньоСтільське городище, фото Володимира БеньоСтільське городище, фото Володимира Беньо

"Нічого не маю проти поклоніння і віри, але не зовсім зрозумів доцільність таких дій місцевої влади і чомусь зразу подумав про Європу і що будучи у схожих місцях, ніколи нічого подібного не бачив, а навпаки намагання зберегти автентичність місця", - обурився львів'янин.

За словами Володимира Беньо, замість використання історичної пам'ятки для збільшення туристичної привабливості на Львівщину і в село зокрема, місцеві мешканці використовують її для поклоніння, а середньовічні печери - як погреби для зберігання картоплі. До архітектурного об'єкта веде грунтова дорога, яка ніколи не бачила асфальту.

У адміністрації Історико-культурного заповідника "Стільське городище" додали, що статую Діви Марії встановили біля мегаліту Диравець. На місці вже побували науковці та керівництво установи. 

"Все, що сталося, не є унікальним випадком, практика нищення історичних ландшафтів широко розповсюджена по всій країні. Однозначно можна сказати, що комунікація між мешканцями села Діброва та Адміністрацією Заповідника не відбувається належним чином, селяни не усвідомлюють значимості об'єктів культурної спадщини, розташованих в межах населених пунктів і не бачать потреби їх охороняти", - зауважили в "Стільському городищі".

Довідково: за 50 км від Львова розташовані залишки колись розвиненого середньовічного міста Стільсько. Активно діяло воно у період з 8 по 10 століття та було столицею Білих Хорватів, мегаполісом, у рази більшим за тогочасний Київ. Історики досліджують територію з початку 1980-х років та вважають, що тут було ціле підземне поселення. У околицях міста знайшли предмети побуту, зброю, культові місця, зокрема ряд язичних капищ. Підземне місто та некрополь якраз розташовувалися у печерних комплексах, які місцеві селяни спаплюжили.

Читайте також: Як у Львові відновлюватимуть індустрію туризму після карантину: 5 етапів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #Львівщина #туризм #Стільське городище #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...