• Головна
  • А.Садовий про «Оселю»: «Це буде нонсенс, якщо цей вантаж доведеться вертати»
14:49, 18 лютого 2013 р.

А.Садовий про «Оселю»: «Це буде нонсенс, якщо цей вантаж доведеться вертати»

Місто допомагає вирішити питання ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» щодо отримання гуманітарного вантажу з Німеччини.

Як розповів мер міста Андрій Садовий ,відповідні розмови проведені з міністерством соціальної політики України. Йдеться про можливість отримання гуманітарної допомоги без додаткових платежів.

«Раніше в державі, на рівні віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань, була постійна робоча група, яка приймала рішення щодо гуманітарних вантажів і можливості отримання їх благодійними організаціями без різних додаткових платежів. На сьогодні ця робоча група не сформована, вона не працює. Координація покладена на міністерство соціальної політики. Є бюрократична складова – має бути зібрано ще 6-8 підписів.

«Оселя» зараз отримала вантаж. Щоб не платити, має бути відповідне рішення комісії. Я по цьому питанню вже три рази спілкувався з пані Королевською, вона загарантувала, що знайдуть механізм, як це питання врегулювати, поки в країні офіційно не запрацює робоча група. Бо це буде нонсенс, якщо цей вантаж доведеться вертати тим людям, які його надали. Мова йде про речі, які дуже потрібні – взуття, речі санітарного вжитку. Ці речі дуже потрібні людям, якими опікується «Оселя», вони не мають де жити, потрапили у кризові ситуації. Я переконаний, що це питання буде врегульоване. Можливо, цей випадок змусить прийняти просте і зрозуміле рішення», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, йдеться про гуманітарну допомогу, яку ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» отримала з міста Кьольн (Німеччина) від Спільноти «Емаус».

Довідка

Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – це громадська неприбуткова організація, що опікується бездомними.

Організація здійснює такі види діяльності:

Спільнота – Центр ресоціалізації бездомних, де проживають до трьох десятків осіб різного віку і статі, ведуть спільну господарку, разом вчаться вирішувати життєві проблеми, правильно використовувати зароблені спільною працею кошти.

Збір вживаних речей. Організація приймає від мешканців Львова меблі, одяг, побутову техніку. Для Спільноти вони є джерелом утримання. Зібраний одяг також роздають в Осередку підтримки бездомних.

Навчально-виробнича майстерня з дрібного ремонту та обтяжки м’якої частини меблів. Майстерня служить осередком працетерапії для мешканців спільноти та джерелом їхнього утримання. Працюючи в майстерні, люди вчаться терпінню, поступово відроджують в собі надію на нове, краще життя, яке вони своїми руками дають речам непотрібним, викинутим на смітник.

Благодійна крамниця, де громадяни можуть придбати зібрані у населення та відремонтовані у майстерні меблі, ношений одяг, предмети побуту. Отримані кошти ідуть на утримання Спільноти та функціонування «Автобусу допомоги» - роздачі їжі безпритульним

Осередок підтримки бездомних – соціальний центр, куди бездомні, що живуть на вулиці, приходять помитися, постригтися, попрати одяг, поїсти та отримати консультацію соціального працівника.

Вуличний журнал «Просто неба» - видання соціально-культурного спрямування, яке розповсюджують безпритульні на вулицях міста і таким чином заробляють собі на життя, а також пропагують ідеї солідарності, взаємодопомоги, толерантності та суспільної рівності в громаді.

Вулична робота – щотижня Спільнота готує та роздає гарячий осіб для більше сотні безпритульних осіб в центральній частині міста, що живуть на вулиці.

Різдвяні вечері та Великодні сніданки – двічі на рік Спільнота запрошує за свій святковий стіл близько трьохсот осіб, щоб розділити з ними радість свята.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...