• Головна
  • Депутати Львівської облради профінансують вибори та підтримають Програму енергозбереження
14:02, 18 лютого 2013 р.

Депутати Львівської облради профінансують вибори та підтримають Програму енергозбереження

Програму енергозбереження депутати Львівської обласної ради планують підтримати і в цьому році.

Про це та ряд інших важливих питань обговорювалось сьогодні, 18 лютого на передсесійній прес-конференція керівництва Львівської обласної ради за участі голови обласної ради Петра Колодія, заступника голови облради Валерія П'ятака і голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослава Качмарика.

            Як йшлося на прес-конференції, одне із найважливіших питань наступної сесії, яка відбудеться завтра, 19 лютого, – внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2013 рік з метою погашення кредиторської заборгованості та проведення розрахунків за виконані та неоплачені на кінець 2012 року роботи.

            Як повідомив голова обласної ради Петро Колодій, загальна сума кредиторської заборгованості, яка склалась у зв’язку із непроведенням органами державної казначейської служби платіжних доручень, становить 90 млн 530 тис. грн, зокрема за загальним фондом – 46 млн 481 тис. грн, спеціальним – 44 млн 49 тис. гривень.

            Планується, зокрема, збільшити видатки для установ освіти обласного підпорядкування на 19 млн 188 тис. грн; на погашення кредиторської заборгованості закладів охорони здоров’я - на 11 млн. 208 тис. грн; для утримання установ та проведення заходів у галузі соціального захисту та соціального забезпечення - на 1 млн 436 тис. грн.;  для погашення кредиторської заборгованості закладів культури та мистецтва  - на 4 млн. 47 тис. грн.

            Для погашення кредиторської заборгованості з фінансування обласних цільових програм пропонується збільшити видатки, зокрема  на програми у галузі сільського господарства – на 1 млн 952 тис  грн; програму розвитку освітньої галузі Львівщини – на 5 млн 423 тис. грн; програму енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010-2015 роки – 1 млн 34 тис грн; програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2015 роки – 2 млн. 148 тис. грн. та інші програми.

            "Важливо, що завдяки нашому рішенню будуть профінансовані видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг комунальної власності, які у 2012 році проводили коштом субвенцій спеціальних фондів обласного бюджету (це 3 млн 202 тис. грн) та з державного бюджету (6 млн 595 тис. грн), що в загальному становитиме 9 млн 797 тис. грн. Що стосується природоохоронного обласного фонду, то на погашення заборгованості у проекті змін до бюджету пропонується сума – 6 млн 852 тис грн.", - зазначив Петро Колодій.

            У рамках внесення змін до бюджету планується профінансувати проміжні вибори до Львівської обласної ради в семи округах, на які потрібно 7 млн гривень.

"Позиція обласної ради така: довибори мають відбутися із дотриманням законодавства, вони мають бути чесними і прозорими, а тому не припустимо жодне «укрупнення» виборчих дільниць та інші заходи, які обмежують право виборців на волевиявлення і можуть сприяти фальсифікаціям", - наголосив голова обласної ради.  

            На прес-конференції також обговорювалось питання затвердження Програми енергозбереження для населення на 2013 рік.

Слід зауважити, що упродовж 2009-2012 років в області діяла ця Програма, яка виявилася досить ефективною та успішною.

У рамках реалізації цієї програми вперше в Україні розроблено ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, який планується продовжити на 2013-2016 роки. Суть цього механізму полягає в тому, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам 15 відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження, та 20 відсотків за кредитами, отриманими на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії. Відшкодування відсотків за кредитами здійснюється на впровадження таких енергоощадних заходів: утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів; встановлення рекуператорів тепла; встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій; встановлення та реконструкцію електроопалення за енергозберігаючими технологіями; встановлення та реконструкцію індивідуальних систем опалення, у тому числі альтернативних до природного газу.

            Упродовж терміну дії попередніх програм (2006-2012 роки) населення отримало майже 10,5 тис. кредитів на загальну суму понад 81 млн грн, компенсаційні виплати за якими становили 8,9 млн грн. Протягом 2011-2012 років спостерігалася тенденція до збільшення кількості кредитів та їх суми, що свідчить про те, що населення все частіше схиляється до комплексного вирішення проблем енергозбереження. Уже зараз подано на понад 200 тис. грн заявок на відшкодування відсотків. Планується на 2013 рік виділити на реалізацію програми 2млн 900 тис. грн.

        

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...