• Головна
  • Відомий львівський композитор Богдан Котюк представить проекти «Ріхард Ваґнер у Львові» та «Діалоги з органом»
16:42, 15 лютого 2013 р.

Відомий львівський композитор Богдан Котюк представить проекти «Ріхард Ваґнер у Львові» та «Діалоги з органом»

Два дні 16-17 лютого, у Будинку органної та камерної музики на вул. С. Бандери, 8 відбудуться 2 великих концерти. Відомий львівський композитор Богдан Котюк представить проекти «Ріхард Ваґнер у Львові» та «Діалоги з органом».

16 лютого о 17:00 год відбудеться органний концерт «Ріхард Ваґнер у Львові». Львівський композитор Богдан Котюк є співзасновником і директором першого в Україні Львівського Товариства Ріхарда Ваґнера, яке цього року святкуватиме своє 20-ліття.

2013 рік ЮНЕСКО проголосило Роком Ваґнера, бо 22 травня увесь музичний світ відзначить 200-ліття геніального оперного реформатора. Водночас, 13 лютого – 130-та річниця смерті Ваґнера. Ці факти спонукали львівську органістку Олену Мацелюх підготувати програму, присвячену музиці Ріхарда Ваґнера.

«Взагалі виконувати твори на органі є надзвичайно складно, тому що це дуже специфічний інструмент. Треба добре подумати, які поставити тембри, які поставити регістри, щоби передати те, що хотів показати композитор. А Ріхарда Ваґнера особливо важко виконувати, тому що він не писав для органу нічого, він писав тільки для великого симфонічного оркестру, а отже, орган повинен передати всю фактуру цих творів», – розповідає Олена Мацелюх, солістка Будинку органної та камерної музики.

Творча співпраця Богдана Котюка і Олени Мацелюх, що триває лише неповний рік, вже дала досить вагомі результати. Відбулися багаторазові концерти та мистецькі зустрічі з шанувальниками органної музики не тільки у Львові, але й у Києві, Донецьку, Хмельницькому, Чернівцях, Одесі. Окрім авторських творів композитора, у концертах звучала й музика Ріхарда Ваґнера у транскрипції для органа Богдана Котюка. Це стало ще однією можливістю не просто знайомства з творчістю Ваґнера, яка так мало на українських оперних сценах знаходить втілення, але й переконатися у духовності й актуальності Ваґнерівських ідей.

«Особисто моє, на базі великого досвіду, переконання: справді великих постатей в історії музики було дві – це Бах і Ваґнер. Тому що вміння не просто підсумувати те, що було до мене, а й зазирнути в майбутнє, є далеко не у кожного. В часи Ваґнера не було розуміння, що Всесвіт є безкінечний. А от Вагнер своєю музикою, виходом за межі закритої системи показав безмежжя Всесвіту в музиці», – зазначає Богдан Котюк, композитор.

У концерті прозвучать твори Ріхарда Ваґнера, які належать до найпопулярніших у світовій музичній літературі – Весільний марш, Політ Валькірій та інші безсмертні композиції останнього великого романтика.

17 лютого о 17:00 год Богдан Котюк виконає авторський концерт з творів для органа, сопрано, флейти Пана, сопілки, ударних та гітари «Діалоги з органом». До програми входять 10 творів.

«Саме слово «діалог» є найяскравішою ознакою існування людини в суспільстві, тому що тільки завдяки тому, що ми можемо спілкуватися, ми можемо себе проявити. Концерт повинен бути досить різноманітний, тому що буде і вокал, будуть і різні інструменти, і, звичайно, буде органна музика, яку я спеціально написав для чудової органістки, яка і провадить ці два концерти у суботу та неділю», – додає Богдан Котюк, композитор.

Виконавці  –  солісти Будинку органної та камерної музики: Олена Мацелюх (орган, ф-но); Заслужена артистка України Маріанна Лаба (сопрано); Анастасія Арбузова (сопілка); Ігор Мацелюх (флейта Пана); Ярослав Гамаль (гітара) та Володимир Гребеньков (ударні). Ведуча концерту –  музикознавець Інна Павлюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...