• Головна
  • Фонд держмайна 12 років не може повернути частину акцій НПЗ «Галичина» у державну власність
17:57, 11 лютого 2013 р.

Фонд держмайна 12 років не може повернути частину акцій НПЗ «Галичина» у державну власність

Фонд державного майна України вже протягом 12 років намагається повернути пакет акцій ВАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина» у державну власність. Йдеться про 30% від статутного капіталу товариства. Про це повідомив Народний депутат України, член парламентського комітету з питань ПЕК Ігор Васюник.

 За його словами, на сьогодні у Фонді на контролі знаходиться договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина». Договір було укладено 1998 року між Фондом та ЗАТ «Господарська спілка «Галичина». За умовами договору покупець мав внести інвестиції на технічну реконструкцію підприємства в обсязі 265,5 млн доларів США.

 «Зобов’язання інвесторів щодо реконструкції нафтопереробного заводу «Галичина» в Дрогобичі залишились лише на папері. Завод, потужності якого до 3,5 млн т. в рік, свідомо довели до банкрутства під виглядом ймовірної реструктуризації, і вже почали розбирати на металобрухт. Безвідповідальність Кабміну в питанні збереження енергетичної незалежності країни просто вражає. На сьогодні держава володіє частиною акцій статутних капіталів трьох з шести нафтопереробних заводів в Україні (зокрема, понад 25% акцій Дрогобицього НПЗ належать державі), але через безгосподарність всі вони доведені до занепаду.

Фонд держмайна має повне право повернути 30% акцій Дрогобицького НПЗ через невиконання інвестиційних зобов’язань. Але через затягування та небажання чиновників цей процес затягнувся на 12 років», - говорить І. Васюник.

 Основною причиною для завершення роботи по поверненню акцій у власність держави у Фонді держмайна називають відсутність інформації про власників пакета акцій, який було неодноразово подрібнено та перепродано.

 «Ми будемо ініціювати зустріч з представниками Фонду держмайна, щоб довести це питання до кінця, оскільки йдеться про збереження сотень робочих місць, а в державних масштабах – про долю вітчизняної нафтопереробки», - додав Ігор Васюник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...