Як вибрати бруківку? «Озон» чи «Мій Двір»?

Сьогодні дедалі більше людей обирають для облаштування територій саме бруківку. Покриття з бруківки надійне та довговічне, стійке до перепадів температур, легко піддається поточному ремонту і, звичайно, відповідає найвищим естетичним вимогам завдяки різноманітності форм, розмірів та кольорів. Подвір’я, тераси, садові доріжки, міські площі, тротуари, промислові майданчики, замощені бруківкою, завжди виглядатимуть стильно та охайно.  

Отже, якщо ви зупинили свій вибір на покритті з бруківки, постає питання, на які основні критерії слід звернути увагу перед придбанням цієї продукції. 

Якість

На ринку Західної України представлено багато виробників бруківки. Проте дрібні виробники, хоч і можуть пропонувати нижчі ціни, зазвичай не забезпечують належну якість продукції – виробництво бруківки є складним  технологічним процесом, який вимагає наявність сучасного обладнання, значних виробничо-складських площ, поетапного контролю якості, спеціальних умов для дозрівання та зберігання продукції. Саме тому ми рекомендуємо обирати компанії, які мають значний досвід роботи у даній сфері, постійно впроваджують виробничі інновації, забезпечують належний технічний контроль та надають клієнтам повну інформаційно-консультативну підтримку.

Пропонуємо розглянути основні фактори, які необхідно врахувати при виборі бруківки, на прикладі двох найбільших виробників Західної України, які випускають продукцію під торговими марками «Озон» та «Мій двір».

Обидва виробники мають понад 25 років досвіду з виробництва бруківки (компанія «Озон» створена у 1990 році, «Мій Двір» – у 1993 році). Виробничо-складський комплекс компанії «Озон» розташований у м. Городку (поблизу Львова) та займає площу 15 га, а 3 сучасні автоматизовані заводи забезпечують виробництво 8000 м2 фігурних елементів мощення у день. Виробництво компанії «Мій Двір» знаходиться у с. Милятичі Львівської області, 4 виробничі лінії дозволяють продукувати до 11000 м2 бетонних елементів на добу. 

Бруківка «Озон» та «Мій Двір» має аналогічні фізико-технічні характеристики, якість перевіряється на власних лабораторіях підприємств, також уся продукція проходить сертифікацію та відповідає вимогам, встановленим ДСТУ Б В.2.7 – 145:2008 «Вироби бетонні тротуарні неармовані». 

Та варто зауважити, що бруківка – це не лише конфігурація та міцність, а й інші параметри, зокрема: геометрія по висоті, довжині та ширині виробу, а також схильність до появи так званих висолів. Наявність висолів на бруківці не є підставою для рекламації, оскільки є наслідком хімічних процесів у бетоні,  які можуть бути більш або менш інтенсивними, залежно від технології виробництва.

Варто зазначити, що бруківка «Озон» виробляється на трьох заводах, які у 2-3 рази зменшують вищезгадані негативні прояви на поверхні виробів, внаслідок того, що в процесі виробництва, транспортування та дозрівання продукція розміщується на технологічних палетах порядово. Тобто кожен ряд бруківки від початку виробничого циклу до його завершення не дотикається до інших рядів бруківки, завдяки чому досягається максимальна якість виробів.

Виробник бруківки «Мій Двір» теж використовує цю порядову технологію, але лише на одному заводі. На трьох інших виробничих лініях застосовується багаторядова технологія виробництва. Це означає, що складування виробів проходить безпосередньо в момент виробництва – кожен наступний ряд бруківки складається на попередній аж до досягнення планової кількості рядів у палеті. Внаслідок цього щойно виготовлена бруківка може піддаватися геометричним трансформаціям та зминанню вже на першій стадії виробництва, а також при транспортуванні та дозріванні незатверділого виробу. Саме стадія дозрівання є особливо важливою для формування якісної бруківки. При такій технології виробництва активно проявляються висоли, що призводить до появи білих плям на бруківці сірого кольору та втрати яскравості кольорових виробів до 50%. 

Асортимент виробів 

Якщо ви бажаєте досягти індивідуальності замощеної вами території та максимально точно втілити задум ландшафтного дизайну, в першу чергу зверніть увагу на асортимент продукції, який пропонує виробник. Не всім відомо, що сьогодні існує широкий вибір бруківки найрізноманітніших конфігурацій. Види бруківки також відрізняються кількістю елементів у комплекті, рельєфом поверхні, придатністю до кругового замощення, наявністю фаски на краях бетонних елементів тощо.

Для замощення великої за площею території простої форми рекомендуємо обирати великоформатну бруківку (від 20-25 см), для невеликих дворів, тротуарів, відмосток підійде бруківка середнього та малого формату (8-16 см). Для формування садових доріжок, звивистих стежин, кругових елементів зупиніться на дрібній бруківці у формі трапеції. Лаконічність сучасних архітектурних комплексів підкреслить великоформатна бруківка з невеликою кількістю елементів простих геометричних форм з рівними краями та поверхнею. Для створення ретро-ефекту та затишних куточків обирайте бруківку з рельєфною поверхнею, фігурними чи заокругленими краями та значною кількістю елементів.

Компанія «Озон» пропонує 47 видів (найменувань) бруківки, серед яких, окрім класичної бруківки, також є бетонні вироби, що імітують природний камінь. Асортимент бруківки «Мій Двір» налічує 24 види елементів мощення. 

Обираючи певний вид бруківки, зверніть увагу на її товщину. Універсальний варіант – бруківка товщиною 6 см, яка підходить для руху легкового транспорту. Якщо по замощеній поверхні буде здійснюватися лише пішохідний рух, можна зупинитися на елементах товщиною 4,5 см. Бруківка «Озон» налічує 4 види з такою товщиною, «Мій Двір» – 2. Для руху вантажного транспорту слід використовувати промислову бруківку товщиною 8 см. Відповідно, компанія «Озон» пропонує 15 видів промислової бруківки, «Мій Двір» – 7 видів. 

Кольорова гама

Ще одним критерієм є кольорова гама виробів. Залиште в минулому нудну сірість тротуарних плит та обирайте бруківку насичених, яскравих кольорів чи, навпаки, пастельних, наближених до природи відтінків. 

31 варіант забарвлення доступний для бруківки «Озон», тоді як для виробів «Мій Двір» – 15 кольорів. Обидва виробники пропонують, окрім традиційного забарвлення, бруківку колор-мікс, кожен елемент якої поєднує в собі кілька відтінків та має неповторний малюнок поверхні. Компанія «Озон» розширила асортимент ще однією новинкою, унікальною для Західної України, – бруківкою з митою поверхнею. Такі елементи мощення виготовляються за особливою технологією, внаслідок чого поверхня бруківки має особливу зернисту структуру з натурального каменю.

Бруківка колор-мікс                                                        

Бруківка з митою поверхнею                    

Додаткові елементи мощення

Окрім самої бруківки, для облаштування території вам знадобляться додаткові бетонні елементи для закріплення країв ділянки замощення, оформлення квітників, альпійських гірок тощо. 

Виробники «Озон» та «Мій Двір» пропонують близько 10 таких додаткових елементів малої архітектури, серед яких є бордюри, поребрики, палісади, клумби, жолоби для водовідведення. Проте круглі палісади, палісадний поребрик, поребрики товщиною 8 см та бордюри товщиною 18 см представлені лише в асортименті компанії «Озон».

Гарантія

На бруківку «Озон» виробник надає 5 років гарантії, в той час як «Мій Двір» декларує гарантійний термін 25 років. Проте, як показує практика, за такий тривалий проміжок часу покриття з бруківки неминуче втрачає деякі свої технічні та естетичні характеристики, що є природним процесом. Тому така гарантія видається радше маркетинговим ходом для приваблення клієнтів. Для прикладу, усі великі європейські виробники надають гарантію на бетонні вироби до 5 років. 

Наглядність

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Цей вислів особливо актуальний для бруківки, тому радимо завітати на виробництво обраної вами компанії. Звичайно, варто переглянути фото на сайті чи в каталозі та визначитися з кількома варіантами бруківки, але остаточний вибір краще робити на місці. 

Компанія «Мій Двір» пропонує клієнтам оглянути стенди з власною продукцією, а на території головного офісу «Озону» спроектовано великий виставковий комплекс, в якому представлено понад 100 зразків укладання бруківки. Ви зможете прогулятися по замощеній поверхні, наочно порівняти особливості різних видів бруківки та знайти готові дизайнерські рішення. Головний офіс компанії «Озон»  


Головний офіс компанії «Мій Двір»

Представництва

Провідні виробники прагнуть постійно розширювати свою торгову мережу, щоб бути ближчими до клієнтів. Так, офіси компаній «Озон» та «Мій Двір» працюють у всіх областях Західної України. Окрім відділів збуту, де працює лише стіл замовлень, компанія «Озон» впровадила відкриття повноцінних представництв з власними складами продукції. Це пришвидшує виконання замовлень та значно спрощує для клієнтів проблему доставки продукції. Такі представництва вже діють у с. Підрясне, с. Великий Дорошів, м. Стрий, м. Дрогобич, м. Червоноград (все – Львівська область), а з літа 2019 року і в смт. Чинадійово, що на Закарпатті. 

Отже, зважуйте всі «за» і «проти» та пам’ятайте, що ви обираєте не просто бруківку, а затишок, комфорт та естетику для свого дому. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Пригоди
У п'ятницю, 3 квітня, вранці у Жидачівському районі на залізничній станції "Ходорів" під час робіт на контактній мережі загинув працівник Львівської залізниці.  Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, пригода трапилася близько 11:00 у пасажирському парку  під час проведення планових робіт. Працівника залізниці, 1995 року народження, смертельно уразило струмом від контактної мережі. Зазначимо, наразі обставини події встановл...
Бізнес
ТзОВ “Липинського 34” планує реконструювати індивідуальний житловий будинок на вулиці Липинського, 34 у Львові під зблокований житловий будинок з об’єктом комерційного призначення. Містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва затвердив 3 квітня виконком Львівської міськради, передає кореспондентка 032.ua. Забудовник ще має отримати у встановленому порядку технічні умови на інженерне забезпечення проектованого об’єкта, розробити відп...
Бізнес
На земельних торгах планують продати ділянку у промисловій зоні “Сигнівка”, що на вулиці Північній (ділянка 2-1) у Львові. Під час “сміттєвої блокади” міста тут діяла перевантажувальна станція. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, зараз на цьому місці планують облаштувати комплекс виробничих та складських будівель, котельню, трансформаторну підстанцію, очисні споруди, адміністративні приміщення та їдальню. Відповідні містобудівні умови та обмеження для...
Суспільство
На вихідних, 4 - 5 квітня, у Львові та області буде похмура погода, опадів синоптики не прогнозують. Максимальна температура повітря прогріється вдень до 15° тепла. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівського гідрометцентру. У суботу, 4 квітня, по Львову та області буде мінлива хмарність без істотних опадів. Вночі та вранці на дорогах ожеледиця, місцями туман. Вітер західний з переходом на північний до  5 – 10 м/с. Температура вночі від 4° морозу до...
Бізнес
ТзОВ “Атріум Естейт” планує збудувати на місці існуючих споруд на вулиці Стрийській, 45 у Львові багатофункційну будівлю з вбудованим закладом короткотривалого перебування дітей, а також діагностичний центр, офісні, торговельні та житлові будівлі з вбудованими торговими приміщеннями, підземними автостоянками, даховими котельнями та трансформаторною підстанцією. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, відповідні містобудівні умови та обмеження затвердив ви...
Культура
У лютому на українському телеканалі "Новий канал" розпочався четвертий сезон шоу "Від пацанки до панянки", однією з учасниць стала 22-річна Марія Пересьолкіна зі Львова, яка працює стриптизеркою. Дівчина покинула школу леді на сьомому тижні.  Як повідомляє кореспондентка 032.ua, про це стало відомо із останнього випуску, який вийшов 30 березня. Під час підведення результатів тижня, викладачі школи розповіли, що у них склалося враження, що учасниця Марія Пе...
Суспільство
3 квітня у Львові на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС затвердили детальний порядок поховань осіб з підозрою на коронавірус або ж тих, що мали коронавірусну інфекцію. Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, розробити процедуру захоронення - окремо для тих, що померли вдома, окремо - для тих, що перебували у лікарні. Якщо людина помирає вдома, родичі повинні одразу поінформувати сімейного лікаря і поліцію. Померлу людину мають правильно забрати д...
Суспільство
Щодня в Україні посилюють карантинні заходи, а перебування вдома залишається найефективнішим способом захисту від коронавірусу. Буває складно тримати себе в руках під час вимушеної самоізоляції, тож виникає питання - як не з'їхати з глузду. Журналістка 032.ua поспілкувалася з львівською психологинею Анною Твердовою, яка розповіла про 15 домашніх занять, які будуть тримати ваше психологічне здоров'я в тонусі. 1. Онлайн-навчання та самоосвіта Період карантин...
Пригоди
3 квітня у Львові затримали чоловіка, який вдарив кицьку на вулиці Володимира Великого, 125. Як повідомили у патрульній поліції міста, користувачка соцмереж виклала відео, де видно як мешканець під'їзду в супроводі друзів підходив до дверей та по дорозі вдарив зі всієї сили кицьку, яка проходила повз. Ролик викликав неабияке обурення львів'ян. Авторка відео, мешканка того ж під'їзду на вулиці Володимира Великого, 125 у Львові, звернулася у поліцію зі заяво...