Trans*Generation відкривають першу офіційну транс*спільноту у Львові

Trans*Generation відкривають першу офіційну транс*спільноту у Львові

У Львові наприкінці лютого київська активістська організація Trans*Generation  офіційно відкриє свій регіональний філіал. Це буде відкритий та безпечний простір для транс*персон, де вони зможуть отримати необхідні їм інформацію, розуміння та підтримку.

Про це кореспонденту 032.ua розповів транс*чоловік Альг, який і представлятиме Trans*Generation у Львові. Ідея організувати тут першу транс*спільноту з'явилась на початку грудня, коли керівники інших філій Trans*Generation в Україні, зокрема з Харкова й Запоріжжя, відвідали Феміністичну майстерню у Львові, провівши низку зустрічей та лекцій. Там же ж нам вдалось поговорити з транс*гендерною дівчиною Мішель, яка не відчувала себе хлопчиком, як сприймали її всі навкруг.  

– Цілі організації – підтримувати транс*людей та покращувати якість їх життя, наскільки це можливо. Від надання консультацій в різних сферах життя – до введення більш сучасного та якісного, нашого улюбленого протоколу МОЗ. В кінці місяця буте офіційне відкриття регіонального відділу Trans*Generation у Львові (анонс буде пізніше). Але ми можемо і раніше збиратися – знайомитися, пити чай/каву, дивитись фільми, слухати лекції, що захочемо, – розповів Альг.

Альг

Також Trans*Generation проводить опитування до Дня без дискримінації (1 березня). На основі опитування буде написаний відповідний матеріал про дискримінацію, з якою можуть стикатися транс*гендерні люди в Україні. Якщо у вас є відповідні історії, якими ви хочете поділитись, необхідно перейти за посиланням і заповнити форму до 26 лютого.

– Просимо вас надіслати нам ваші історії про випадки дискримінації через гендерну ідентичність. Можливо, вас відмовлялися обслуговувати лікарі, або звільняли з роботи, або ви зазнали психологічного або фізичного насильства через гендерну ідентичність... Нас цікавлять будь-які випадки, – додали представники Trans*Generation.

Транс*формуємо суспільство
Транс*формуємо суспільство

Перша офіційна транс*спільнота у Львові

Можеш трохи розповісти про організацію Trans*Generation, яку ти представляєш тепер?

Сама організація Trans*Generation з'явилася біля року тому, трансформувавшись з деяких інших ініціатив. Спочатку було тільки київське відділення, потім ще два регіональних. На цей рік, власне, і було закладено в робочий план створення ще одного або двох регіональних відділень, в залежності від можливостей.

Організація розвивається поступово, і ми сподіваємося, що згодом будуть створені відділення і в інших регіонах країни. Наразі Trans*Generation має тісний зв'язок з херсонською організацією "Артикул 0", а також налагоджується контакт з активістами Дніпра.

Як так сталось, що саме ти цим займатимешся?

Мені давно хотілося, щоб у Львові були трансінклюзивні події. Лекції, наприклад, або інші заходи, дивлячись анонс яких я сам як транс*хлопець не думав: о, як класно... але мені тут навряд будуть раді. Здебільшого, феміністичні та ЛГБТ-організації часто спрямовують увагу саме на жіночу аудиторію – і це зрозуміло і по-своєму прекрасно... але хотілося чогось інакшого також.

Читайте також наше перше інтерв'ю з Альгом про цькування транс*гендерів не лише в українському соціуму, але й в ЛГБТ-ком'юніті.

Власне, в мене був досвід відвідування заходів саме для транс*людей у Києві. І це було класно, тож мені хотілося щось таке й у Львові теж. І раптово виявилось, що для цього доведеться його організувати. Хоча досвіду активізму в мене, фактично, не було.

Потім до Львова приїхали Ян і Руслан, регіональні координатори Trans*Generation у Запоріжжі та Харкові, розказали про свою роботу, і Руслан запитав мене, як я ставлюсь до чогось аналогічного у Львові. Я відповів, що ставлюсь прекрасно, краще нікуди, всіма руками "за". Він відповів: "Чудово", і написав Фріцу (директору організації): "У нас є регіональний координатор у Львові". Поки я ловив щелепу, вони все вирішили, і через кілька днів ми вже предметно домовлялись з Фріцем про подальшу роботу.

XII Національна ЛГБТІ-конференція у Києві

Щодо предметності: транс*спільнота у Львові – як це виглядатиме?

Як це виглядатиме – зараз ще важко сказати, бо це тільки початок. Все залежатиме від потреб спільноти і її готовності в чомусь брати участь взагалі. Але – плануються, по-перше, мобілізаційні заходи: від просто зібрання на чай-каву-поспілкуватися – і до, наприклад, лекцій чи дискусій до якоїсь конкретної дати, фільму і т. д.

Це якраз і залежить від того, чи будуть люди готові збиратися, бо є своя специфіка, і не всі готові "світитися", що я цілком розумію, з одного боку. По-друге, буде встановлений час для консультацій, щотижня. Люди можуть домовлятися зі мною про особисту зустріч і обговорювати питання, що їх цікавлять.

По-третє, якщо вийде, то будемо проводити майстеркласи, тренінги, зустрічі зі спеціалістами (френдлі лікарями, наприклад) і таке інше. На жаль, у нас таки немає свого приміщення, тому будемо домовлятися з дружніми просторами.

Kyiv-прайд

Можеш в кількох словах переповісти, з якими труднощами зіштовхувались філії Trans*Generation у Харкові та Запоріжжі? І який їхній досвід здався тобі вагомим, плануючи організацію львівського простору?

Про труднощі інших філій, я думаю, краще можуть розповісти їх регіональні координатори. Звісно, деякі моменти я для себе виніс. Наприклад, що людям з транс*спільноти дійсно часто важко прийти в якийсь незнайомий простір, до людей, які невідомо як поставляться, і що треба напрацьовувати довіру до себе. Що навіть у дружніх організаціях, з якими ведеться співпраця, певні проблеми саме транс*персон можуть бути далеко не очевидними, і треба бути готовим до необхідності багато пояснювати.

Що правоохоронні структури не завжди бувають готові підтримувати такі ініціативи, як наша, особливо на публічних акціях. Але, насправді, не так все страшно, як може здатися, і українське суспільство все ж змінюється в кращу сторону, і треба просто продовжувати працювати.

Не думали про можливі негативні реакції і як діяти в таких випадках?

Щодо можливих негативних реакцій... Ну, негативно ставлюся, а як до них можна ще ставитись? Мені не подобається сам факт того, що цілком мирна ініціатива може стати об'єктом агресії. Ми намагатимемось мінімізувати ризики: групи закриті, тобто додаються туди мінімально перевірені люди; точне місце заходів не буде публікуватися відкрито і т. д. У разі ексцесів будемо звертатися до правоохоронних органів та дружніх до організації юристів.

На публічних акціях, в яких буде так чи інакше залучена організація, будуть представники поліції, з якими будуть попередньо проведені перемовини. На жаль, функцію "покласти в голову "реактивним львів'янам" думку про людяність" TG реалізувати не може.

Нагадаємо, що в Україні запустили нову гарячу лінію з протидії домашньому насиллю за номером "1547". Проєкт працює наразі у тестовому режимі, однак обіцяє бути перспективним. В ньому, окрім кількох міністерств та поліції, також беруть участь Олена Зеленська та Марія Єфросиніна.

032.ua Львів новини транс*люди ЛГБТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі