10:09, 28 вересня 2019 р.
У Пороховій Вежі встановили найбільший макет історичного Львова з відеомапінгом, - ФОТО
27 вересня, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа (вул. Підвальна, 4) презентували проект "Смерть і відродження міста".
Як передає кореспондент сайту 032.ua, архітектори показали найбільший макет центральної частини Львова, величиною 2,5х3 метри та в масштабі 1:1000.
Ідея створення такого макету з'явилася уже давно - у львівській Спілці архітекторів міркували над розробкою макету містобудівного розвитку Львова, де би можна було побачити "карту" новобудов. Поступово задум перейшов у історичне русло, але як переконує голова ЛОО НСАУ Богдан Гой, з макетом можна експериментувати й адаптувати його до різної тематики.
"Це не просто макет міста, який охоплює територію від "Львівської політехніки" до Підзамче, а інноваційний продукт, який буде цікавий не тільки архітекторам, але й всім відвідувачам Порохової вежі. На цей макет робиться окрема програма-відеомапінг, яка показує історію міста в динамічному розвитку. Макет є лише тлом, на якому можна ідентифікувати, де був Високий Замок, площа Ринок, інші об'єкти та як місто змінювалося впродовж століть", - пояснює Богдан Гой.
Назву вибрали невипадково, адже Львів не завжди був мирним, історія знає багато воєн, хворіб, проблем, які спіткали наше місто і які Львів успішно пережив. Відеомапінг заглиблює глядачів в історію Львова ще до першої історичної згадки 1256 року, і плавно "веде" до наших часів. При розробці консультувалися з істориками, зокрема, старшою науковою співробітницею Львівського музею історії релігії Наталією Матлашенко, яка також брала участь у проекті щодо Свірзького замку, і доцента кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури НУ "Львівська політехніка" Василя Петрика, який відомий роботою над "Древнім Звенигородом".
Богдан Гой зауважує, що подібні макети є туристичними атракціями в Амстердамі, Лондоні й інших містах, тож архітектори вирішили створити щось подібне для Львова. Частину коштів на реалізацію (близько пів мільйона) отримали завдяки гранту Українського культурного фонду, також підключали благодійників, приватних підприємців і небайдужих спілчан.
У команді, що працювала над макетом було близько 20 осіб, долучилися також волонтери, студенти й молоді архітектори - одна дівчина приїхала заради цього з Дніпра до Львова.
До 1 грудня усі охочі зможуть подивитися на відеомапінг безкоштовно, у приміщенні Порохової вежі, яка працює з вівторка по неділю, з 11 до 19 години. У рамках грантової програми також передбачений лекторій, кураторські екскурсії, тематичні події.
Згодом макет стане частиною Центру архітектури дизайну й урбаністики "Порохова Вежа", і на ньому показуватимуть нові відеомапінги. Зараз Спілка архітекторів веде перемовини із розробником програми, київською фірмою Dizz Art, щоби розробити серію відеомапінгів для макету на різні теми, щоби він міг слугувати для висвітлення окремих тематичних подій чи діяльності видатних постатей зі Львова.
Нагадаємо, у Львові планують збудувати Центр швидкого реагування поліції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:17, 11 грудня
1
22:22, 1 грудня
9
live comments feed...
Коментарі