Нові містобудівні ДБН передбачають створення комплексних схем транспорту

Львів та інші великі українські міста має багато транспортних проблем. Аби їх уникнути, у Мінрегіоні пропонують місцевій владі створювати комплексні схеми транспорту на найближчі 30-40 років.

Як повідомив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе, розробку комплексних схем транспорту на довгостроковий період передбачають нові містобудівні ДБН, які впровадили для ефективної організації та раціонального розвитку транспортного руху у великих містах, де кількість населення - більше 100 тисяч людей.

Лев Парцхаладзе наголосив, що при розбудові міст потрібно враховувати пропускну здатність транспорту, необхідну кількість парковок для жителів, щоб не було такого, що був побудований великий ЖК, але до нього немає організованих транспортних маршрутів та під’їздів, парковок недостатньо і постійні затори зранку і ввечері, коли всі їдуть на роботу та з роботи.

"Місцева влада повинна брати на контроль це питання і вже зараз розробляти комплексні схеми транспорту для уникнення цих проблем. КСТ повинна розроблятися місцевою владою як окремий документ на основі затвердженого Генерального плану міста", - пояснив заступник міністра.

Читайте також: 10 культових будівель у Львові, які збудував легендарний Іван Левинський, - ФОТО

Насамперед, комплексні схеми транспорту передбачають аналіз існуючого стану транспортної мережі, зокрема: роботу громадського та іншого міського транспорту,  - ефективність залізничних, морських чи авіаперевезень, автобусних, трамвайних та інших маршрутів, функціонування аеропортів, вокзалів, портів тощо.  Потім на основі цього визначаються подальші кроки та шляхи розвитку цієї мережі.

При цьому, у КСТ враховують: соціально-економічні та планувальні особливості міста, зростання населення і території, розміщення населення і його демографічна структура, перспективні зміни у розміщенні підприємств промисловості, будівництва, великих торгових й інших об’єктів, перспективний рівень автомобілізації.

Зазначимо, що Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Читайте також: Львів з висоти пташиного лету: найкращі оглядові майданчики в місті

Львів новини 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі