Альтернативні школи у Львові - 032.ua

Альтернативні школи у Львові

Які є альтернативні школи у Львові? Як можна отримати якісне шкільне навчання в Україні? Здають учні альтернативних шкіл ДПА та ЗНО? Який документ про освіту отримає учень «альтернативної школи»? Чи дійсно альтернативні школи краще традиційних державних?

Чому батьки обирають альтернативні школи в Україні?

З наближенням нового навчального року все гостріше і актуальніше стає питання «Де буде вчитися дитина?». На жаль, немає спільної думки про те, які навчальні заклади - найкращі. Одночасно з цим, ніхто не візьметься заперечувати, що фундаментальну освіту - це багаторічна серйозна, праця педагогів, батьків та дитини.

У багатьох батьків є виправдані сумніви про те, чи віддавати дитину в звичайну державну школу? Не секрет, що в навчальних закладах України є маса проблем: і нестача професійних педагогів, і незбалансована навчальна програма, і гостра фінансова потреба. В таких умовах забезпечити дітям не тільки нагляд, а й навчання - неймовірно складно.

Львову в цьому питанні пощастило, в нашому місті сильний викладацький склад, наші навчальні заклади займають 2-е місце по країні. Незважаючи на це, не можна сказати, що державні школи можуть закрити всі освітні потреби учня. У цій статті ми намагатимемося розібратись що таке альтернативні школи, які вони бувають і як вибрати відповідний альтернативний навчальний заклад у Львові.

Що таке альтернативна школа?

Єдиного визначення «альтернативної школи» немає. Ця категорія сформувалася як протиставлення конкретного навчального закладу або навіть цілого напряму, до сучасних вітчизняних державних шкіл. Іншими словами, їх основна особливість - це концептуальна відмінність від традиційних навчальних закладів, реалізація авторських або іноземних підходів до освіти.

Які бувають альтернативні школи?

Перша група «Нові старі школи» -це схожі на традиційні ЗОШ, ліцеї та гімназії, які взяли кращі якості існуючої системи, найперспективніші вітчизняні напрацювання, з'єднавши це з досвідом передових навчальних моделей світу. Разом з цим, далеко не всі проекти альтернативної освіти - приватні ліцеї, гімназії або НВК. Завдяки попиту і потреби громадян сформувалася ціла ніша напівдержавних навчальних закладів (зазвичай комунальної власності), сформованих на базі провідних університетів, НАН України та органів самоврядування. Такі навчальні заклади можуть мати навіть незалежне фінансування, більш кваліфікованих викладачів, збалансовану і поглиблену програму, часто демонструють гарний результат випускників на ЗНО.

Друга група «Альтернативна освіта» - це установи, які спочатку формувалися «за іншою системою», мають принципово відмінні основи і підходи ніж вітчизняні школи. Це дуже широка категорія, яка може об'єднувати як невеликі початкові школи «сімейного типу», так і великі міжнародні навчальні заклади. Ключова відмінність тут - інший підхід до викладання, оцінювання, відносинам між викладачем і учнем.

Третя група «Дистанційні школи» - це відносно молодий напрямок, який вже встиг завоювати тисячі прихильників по всьому світу. Навчання тут відбувається дистанційно, за індивідуальною програмою або в повноцінних віртуальних класах, орієнтоване на широке використання інтерактивних матеріалів та завдань, аудіо і відео лекцій, допомогу та консультації досвідчених педагогів, самостійну роботу учня. Особливу цінність тут становить можливість адаптувати навчальну програму під здатності і можливості кожного учня, повністю прибрати таке поняття як «пропущений матеріал» та «білі плями» в освіті.

Яку альтернативну школу у Львові вибрати?

Як вже зазначалося, у Львові сформувалися «сильні» навчальні заклади. З року в рік наші випускники демонструють гарні результати на ЗНО, підкреслюючи наявність талановитих і високопрофесійних педагогів. Окрема заслуга тут належить інноваційним, експериментальним та альтернативним школам.

Дистанційна школа Оптіма

«Оптіма» - це сучасна альтернатива денному шкільному навчанню в Україні. «Оптіма» по праву займає фарватер України в цьому напрямку, саме тут знайшли вдале поєднання гнучка навчальна програма, кропітка робота талановитих педагогів з багаторічним досвідом, переваги інтерактивних технологій навчання.

Крім того, це одна з небагатьох альтернативних шкіл, де на практиці реалізований повністю дистанційний підхід. Особиста присутність учня необхідна тільки один раз за весь термін навчання (для складання ЗНО по закінченню навчання). В 4 та 9 класі ДПА можно здати дистанційно.

Особлива увага в ОПТІМА приділяється іноземним мовам та мовній практиці. Багато випускників знають англійську не гірше, ніж їх американські та канадські однолітки. Під час навчання є можливість дистанційно вступити до однієї з американських або канадських шкіл-партнерів, де по закінченню отримати документ про освіту державного зразка.

Вартість: від 1500 грн./міс.

Форма навчання: повністю дистанційна

Документ про закінчення: атестат та свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО. Додатково є можливість отримати документ про освіту США та Канади.

Сайт: https://optima.school/

Львівський навчально-виховний комплекс імені Василя Симоненка

Львівський ліцей ім. В. Симоненка - один з провідних навчальних закладів міста з поглибленим вивченням німецької мови. У цієї школи багата історія, починаючи з 1987 року тут проходять апробацію нові та експериментальні методики освіти, навчальні плани та системи. Саме тут вперше в місті була впроваджені модульно-рейтингова система навчання, рівневі контрольні роботи, профілізація старших класів.

Ліцей з 1997 року має тісні зв'язки з австрійськими школами, викладачі проходили стажування в Відні та Граці. Сьогодні ліцей є одним з провідних навчальних закладів міста, пропонує своїм вихованцям не тільки якісне фундаментальну освіту, але також ряд творчих, інтелектуальних програм, курсів та секцій.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Приватний Заклад Освіти “КМДШ”

КМДШ - це школа повного дня, де на практиці реалізуються сучасні підходи і напрацювання в сфері освіти. Своєю метою КМДШ ставить створення сприятливого навчального середовища, прищеплення бажання і вміння вчиться. Тут активно використовуються технології STEM занять, методики Хвильового Занурення та проектний підхід.

Завдяки старанням педагогів, вихованці КМДШ не тільки мають фундаментальний базис знань, вони вміють працювати з інформацією, думати та аналізувати, самостійно знаходити потрібні знання. Починаючи з середньої школи, крім творчих гуртків, в КМДШ діють наукові клуби, IT лабораторії та шкільні медіа проекти, значна увага приділяється вивченню іноземних мов.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Ліцей “ЕКОЛЕНД”

Своєю метою ЕКОЛЕНД поставив розвиток інтелектуального потенціалу учнів, виховання талановитого, відповідального, ініціативного та добре освіченого покоління. Тут представлений комплексний підхід: дитячий сад, дошкільне та шкільне навчання, дистанційні факультативні матеріали, освітні програми та проекти.

Ліцей робить акцент на інноваційних методах навчання, разом з відкритістю школи до учнів та батьків. Крім навчання тут створені всі умови для творчої, інтелектуальної та спортивної активності, діють арт студії, клуби та спортивні секції.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
У Львові просять покращити вело та пішохідну інфраструктуру на вулиці Липинського. Відповідну петицію зареєстрував Валерій Совицький 23 липня, повідомляє кореспондент 032.ua. За словами автора, вздовж вулиці Липинського від кільця Богдана Хмельницького і до кільця Чорновола проведено велодоріжки в дві сторони. Наразі ліва велодоріжка (та що у сторону Богдана Хмельницького) знаходиться в доволі поганому стані через велику кількість в'їздів-виїздів прилеглих...
Суспільство
У Львові за кошти міського бюджету закупили нову техніку для прибирання міста за 40 млн 900 тис. грн. ‒ а саме 5 МАЗів, 2 великих і 2 малих порохотяги, 1 трактор та 3 евакуатори.  Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Зокрема придбано 5 МАЗів ‒ це снігоприбиральна техніка, однак вона може бути в літній період переобладнана під водовозку чи під самоскид ‒ це три в одному: прибирає сніг взимку, влітку миє тротуари та дороги, і може бути са...
Суспільство
Сьогодні, 23 липня у селі Когути на Яворівщині працівники Новояворівської ТЕЦ та ПП "Гарант Енерго М" перекрили трасу до кордону з Польщею. Про це повідомили у прес-службі Патрульної поліції Львівщини, передає кореспондент 032.ua. Понад 200 протестувальників вимагають виплати заробітної плати та безперервно ходять по пішохідному переходу, блокують проїзд автомобілів, пропускаючи лише екстренні служби. "Є черга з 50 автомобілів в обидві сторони. Будуть проп...
Суспільство
У Львові триває капітальний ремонт доріг із заміною усіх інженерних мереж.  Як повідомили у прес-службі департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, з вересня цього року розпочнеться ремонт вулиці Кармановича.  Цьогоріч вулицю ремонтуватимуть на відрізку від вулиці Данила Апостола до вулиці Пясецького.  Орієнтовна вартість ремонту вулиці оцінюється в 86 млн. грн. Минулого тижня було оголошено тендер на визначення виконавця робіт на цьому об’є...
Влада
У неділю, 21 липня, відбулися позачергові вибори до Верховної Ради України 2019. ЦВК вже опрацювала 100% протоколів на виборчому окрузі №124, який охоплює охоплює Червоноград, Сокальський район та частину Кам’янка-Бузького району. Про це повідомляє кореспондент 032.ua. За даними ЦВК, найбільше своїх голосів виборці округу віддали кандидату від партії “Слуга народу” Юрію Камельчуку — 16,08%. Друга в рейтингу опинилася кандидатка від Всеукраїнського об’єдна...
Влада
Вчора, 21 липня, відбулися позачергові вибори до Верховної Ради України 2019. ЦВК вже опрацювала 100% протоколів на виборчому окрузі №116, який охоплює Залізничний район і частину Шевченківського району Львова. Про це повідомляє кореспондент 032.ua. За даними ЦВК, у виборчій “гонці” лідирує кандидат від політичної партії “Європейська Солідарність” Микола Княжицький, який набрав 23,05% голосів. Другою в рейтингу опинилася кандидатка від партії “Голос” Март...
Культура
Стартувала спекотна пора, а разом із нею у багатьох львів’ян почалися канікули та відпустки. З огляду на те, що перегляд кіно у Львові є одним з улюблених занять мешканців, сайт 032.ua підготував добірку цікавих фільмів та серіалів, які на нашу думку вам сподобаються. Фільм "Сфера" Фільм "Сфера" ‒ це американський науково-фантастичний трилер 2017 року від режисера Джеймса Понсольдта. У головній ролі ‒ незрівнянна Емма Вотсон, відома у реальному житті своїм...
Суспільство
Щороку до Львова приїжджає безліч гостей як з України, так і туристи з усього світу, а деяким відвідувачам настільки подобається наше місто, що вони залишаються тут жити. Проте справжній львів’янин завжди помітить “симулянта”, навіть якщо той питиме каву у напрасованій вишиванці. Кореспондент 032.ua визначив 10 ознак справжнього львів’янина: Чебуреки = Брюховичі Фото: Олег Березовський У голові кожного львів’янина, незалежно від віку і статі, при слові “че...
Суспільство
На автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О141902 Турка-Східниця в межах Турківського району розпочали ремонтні роботи.  Про це інформує департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА.  Читайте також: Батьки дошкільнят, яких не зарахували до ДНЗ Львова, можуть редагувати електронні заявки Наразі компанія "ОНУР", яка є підрядником, виконує роботи з влаштування водопропускних труб. Ремонт дороги виконують з...