Альтернативні школи у Львові

Які є альтернативні школи у Львові? Як можна отримати якісне шкільне навчання в Україні? Здають учні альтернативних шкіл ДПА та ЗНО? Який документ про освіту отримає учень «альтернативної школи»? Чи дійсно альтернативні школи краще традиційних державних?

Чому батьки обирають альтернативні школи в Україні?

З наближенням нового навчального року все гостріше і актуальніше стає питання «Де буде вчитися дитина?». На жаль, немає спільної думки про те, які навчальні заклади - найкращі. Одночасно з цим, ніхто не візьметься заперечувати, що фундаментальну освіту - це багаторічна серйозна, праця педагогів, батьків та дитини.

У багатьох батьків є виправдані сумніви про те, чи віддавати дитину в звичайну державну школу? Не секрет, що в навчальних закладах України є маса проблем: і нестача професійних педагогів, і незбалансована навчальна програма, і гостра фінансова потреба. В таких умовах забезпечити дітям не тільки нагляд, а й навчання - неймовірно складно.

Альтернативні школи у Львові, фото-1

Львову в цьому питанні пощастило, в нашому місті сильний викладацький склад, наші навчальні заклади займають 2-е місце по країні. Незважаючи на це, не можна сказати, що державні школи можуть закрити всі освітні потреби учня. У цій статті ми намагатимемося розібратись що таке альтернативні школи, які вони бувають і як вибрати відповідний альтернативний навчальний заклад у Львові.

Що таке альтернативна школа?

Єдиного визначення «альтернативної школи» немає. Ця категорія сформувалася як протиставлення конкретного навчального закладу або навіть цілого напряму, до сучасних вітчизняних державних шкіл. Іншими словами, їх основна особливість - це концептуальна відмінність від традиційних навчальних закладів, реалізація авторських або іноземних підходів до освіти.

Які бувають альтернативні школи?

Перша група «Нові старі школи» -це схожі на традиційні ЗОШ, ліцеї та гімназії, які взяли кращі якості існуючої системи, найперспективніші вітчизняні напрацювання, з'єднавши це з досвідом передових навчальних моделей світу. Разом з цим, далеко не всі проекти альтернативної освіти - приватні ліцеї, гімназії або НВК. Завдяки попиту і потреби громадян сформувалася ціла ніша напівдержавних навчальних закладів (зазвичай комунальної власності), сформованих на базі провідних університетів, НАН України та органів самоврядування. Такі навчальні заклади можуть мати навіть незалежне фінансування, більш кваліфікованих викладачів, збалансовану і поглиблену програму, часто демонструють гарний результат випускників на ЗНО.

Друга група «Альтернативна освіта» - це установи, які спочатку формувалися «за іншою системою», мають принципово відмінні основи і підходи ніж вітчизняні школи. Це дуже широка категорія, яка може об'єднувати як невеликі початкові школи «сімейного типу», так і великі міжнародні навчальні заклади. Ключова відмінність тут - інший підхід до викладання, оцінювання, відносинам між викладачем і учнем.

Альтернативні школи у Львові, фото-2

Третя група «Дистанційні школи» - це відносно молодий напрямок, який вже встиг завоювати тисячі прихильників по всьому світу. Навчання тут відбувається дистанційно, за індивідуальною програмою або в повноцінних віртуальних класах, орієнтоване на широке використання інтерактивних матеріалів та завдань, аудіо і відео лекцій, допомогу та консультації досвідчених педагогів, самостійну роботу учня. Особливу цінність тут становить можливість адаптувати навчальну програму під здатності і можливості кожного учня, повністю прибрати таке поняття як «пропущений матеріал» та «білі плями» в освіті.

Яку альтернативну школу у Львові вибрати?

Як вже зазначалося, у Львові сформувалися «сильні» навчальні заклади. З року в рік наші випускники демонструють гарні результати на ЗНО, підкреслюючи наявність талановитих і високопрофесійних педагогів. Окрема заслуга тут належить інноваційним, експериментальним та альтернативним школам.

Дистанційна школа Оптіма

«Оптіма» - це сучасна альтернатива денному шкільному навчанню в Україні. «Оптіма» по праву займає фарватер України в цьому напрямку, саме тут знайшли вдале поєднання гнучка навчальна програма, кропітка робота талановитих педагогів з багаторічним досвідом, переваги інтерактивних технологій навчання.

Крім того, це одна з небагатьох альтернативних шкіл, де на практиці реалізований повністю дистанційний підхід. Особиста присутність учня необхідна тільки один раз за весь термін навчання (для складання ЗНО по закінченню навчання). В 4 та 9 класі ДПА можно здати дистанційно.

Особлива увага в ОПТІМА приділяється іноземним мовам та мовній практиці. Багато випускників знають англійську не гірше, ніж їх американські та канадські однолітки. Під час навчання є можливість дистанційно вступити до однієї з американських або канадських шкіл-партнерів, де по закінченню отримати документ про освіту державного зразка.

Вартість: від 1500 грн./міс.

Форма навчання: повністю дистанційна

Документ про закінчення: атестат та свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО. Додатково є можливість отримати документ про освіту США та Канади.

Сайт: https://optima.school/

Львівський навчально-виховний комплекс імені Василя Симоненка

Львівський ліцей ім. В. Симоненка - один з провідних навчальних закладів міста з поглибленим вивченням німецької мови. У цієї школи багата історія, починаючи з 1987 року тут проходять апробацію нові та експериментальні методики освіти, навчальні плани та системи. Саме тут вперше в місті була впроваджені модульно-рейтингова система навчання, рівневі контрольні роботи, профілізація старших класів.

Ліцей з 1997 року має тісні зв'язки з австрійськими школами, викладачі проходили стажування в Відні та Граці. Сьогодні ліцей є одним з провідних навчальних закладів міста, пропонує своїм вихованцям не тільки якісне фундаментальну освіту, але також ряд творчих, інтелектуальних програм, курсів та секцій.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Приватний Заклад Освіти “КМДШ”

КМДШ - це школа повного дня, де на практиці реалізуються сучасні підходи і напрацювання в сфері освіти. Своєю метою КМДШ ставить створення сприятливого навчального середовища, прищеплення бажання і вміння вчиться. Тут активно використовуються технології STEM занять, методики Хвильового Занурення та проектний підхід.

Завдяки старанням педагогів, вихованці КМДШ не тільки мають фундаментальний базис знань, вони вміють працювати з інформацією, думати та аналізувати, самостійно знаходити потрібні знання. Починаючи з середньої школи, крім творчих гуртків, в КМДШ діють наукові клуби, IT лабораторії та шкільні медіа проекти, значна увага приділяється вивченню іноземних мов.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Ліцей “ЕКОЛЕНД”

Своєю метою ЕКОЛЕНД поставив розвиток інтелектуального потенціалу учнів, виховання талановитого, відповідального, ініціативного та добре освіченого покоління. Тут представлений комплексний підхід: дитячий сад, дошкільне та шкільне навчання, дистанційні факультативні матеріали, освітні програми та проекти.

Ліцей робить акцент на інноваційних методах навчання, разом з відкритістю школи до учнів та батьків. Крім навчання тут створені всі умови для творчої, інтелектуальної та спортивної активності, діють арт студії, клуби та спортивні секції.

Програма навчання: с 1 по 11 клас

Форма навчання: денна

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі