У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука

8 липня львів'янин Назар Леб'як зареєстрував електронну петицію до місцевої влади з вимогою вберегти пам'ятку архітектури місцевого значення на вулиці Уласа Самчука, 6.

За даними автора петиції, невідомі робітники розбирають будівлю, при тому що торік Львівська міськрада видала містобудівні умови й обмеження лише на реставрацію вказаного об'єкта:

Так одна з будівель на території виглядає на початок липня 2019 року:

Фото: Leon Serg/Facebook

"Станом на нині, активно демонтують пам'ятку архітектури, що не відповідає нормам реставрації", - зауважив Назар Леб'як.

Читайте також: Як підписати електронну петицію, - ІНСТРУКЦІЯ

Зараз петицію підписало 8 людей, усього необхідно 500 підписів львів'ян для розгляду звернення у Львівській міській раді.

Як з'ясував кореспондент сайту 032.ua, у січні - лютому 2018 року у Львові відбувалося громадське слухання щодо розроблення детального плану території у районі вул. Уласа Самчука, вул. Паркової, вул. І. Франка до межі Стрийського парку. Проект стосується території, площею 1,7 га. Територія проектування розташована в історичній частині міста Львова, на вказаних вулицях є ряд пам'яток архітектури місцевого значення, будинок на вул. Самчука, 6 входить у їх число:

У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-1

Дім на вул. Самчука, 6 у Львові збудований 1896 року за проектом Емануеля Яримовича для нафтового промисловця та колекціонера Едмунда Кароля Лозинського. Донедавна у будівлі був розташований корпус Львівської комерційної академії, а зараз вона перебуває у приватній власності.

Як виходить із пояснювальної записки до слухань, у вказаному будинку планують влаштувати готель (площа ділянки - 0,16 га), з цільовим призначенням землі "Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування".

У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-2 У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-3

Готель на вул. Самчука,6 у Львові планують зробити за рахунок реставрації пам'ятки з пристосуванням під функціонування готелю та прибудови (закритої тераси). При цьому, проект ДПТ не передбачає нового будівництва у цьому місці.

Читайте також: Як нова поліція змінила Львів за останні чотири роки: згадуємо ключові моменти

Головним архітектором проекту є Юрій Столяров, який представляв напрацювання громадськості у межах слухань. Основні проектні пропозиції реставрації фасадів будинку на Уласа Самчука, 6 у Львові розробляло архітектурне бюро Дмитрів Андрія.

У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-4 У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-5 У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-6 У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-7 У Львові вимагають зупинити розбирання пам'ятки архітектури на вулиці Уласа Самчука, фото-8

Читайте також: Озеро на Панча: як мешканці Львова змінюють простір довкола себе

Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав

Львів новини 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі