• Головна
  • Як відрізнити домашнє насильство від звичайної сварки
13:22, 9 травня 2019 р.

Як відрізнити домашнє насильство від звичайної сварки

Домашнє насильство, на жаль, доволі буденна річ для українського суспільства. Втім, це не той випадок, коли потрібно терпіти знущання чи соромитись. Навпаки, важливо говорити про це, попереджати такі випадки й інформувати компетентні органи.

Як розповіли у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області, насильство буває різних форм: домашнім, економічним та навіть психологічним.

У побуті насильство може проявлятися у дрібницях: наприклад, якщо мама взяла декретну відпустку та доглядає за дітьми, і просить гроші на нову річ у чоловіка, бо стара - пошкодилась, але стикається з образливими фразами на кшталт "у тебе все постійно рветь", "ти й так сидиш вдома", "доглядай краще за дітьми, ніж купуй речі", "ти сама не можеш заробити" - це домашнє насильство.

Більше того, це можна розцінювати і як психологічне та економічне насильство. Обтяжуючою обставиною є, коли аналогічні ситуації трапляються у присутності дітей, які також стають жертвами.

Законодавство дає такі визначення насильству:

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь;

Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;

Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

Читайте також: Куди здати відпрацьовані лампи та батарейки у Львові. Графік стоянок еко-буса на травень

Зазначимо, що в Україні впродовж останніх двох років активно впроваджують програми боротьби з різними видами насильства. Зокрема, минулоріч було розпочато тренування мобільних груп поліції з протидії насильству "ПОЛІНА", які уже запрацювали у кількох областях. Про потребу захисту населення, насамперед - жінок і дітей від домашнього насильства неодноразово наголошували львівські феміністки та представниці правозахисних організацій.

У березні 2019 року в міській раді Львова вирішили запровадити програму з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, було створено координаційну раду, а наприкінці квітня - запрацювали мобільні бригади, що надають соціально-прихологічну допомогу людям, які постраждали від домашнього насильства.

За інформацією директорки Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Алли Горбач, 90% усіх звернень  надходять від жінок, які потерпають від насильства, при цьому більше половини (60%) з них потім відмовляються визнавати, що насильство відбулося. Відтак, якщо львів'яни потерпають від насильства чи стали свідком різного роду кризових ситуацій - залишення дитини без нагляду, зникнення дитини з дому, загроза життю та здоров'ю, ситуації пов’язанні з торгівлею з людьми та інші ситуації, їх просять звертатися за допомогою до фахівців.

У Львові до складу мобільної бригади входять двоє психологів та троє фахівців із соціальної роботи, які надають людям, що потрапили у кризову ситуацію або постраждали від домашнього насильства, оперативну соціальну та психологічну допомогу. У екстрених ситуаціях вони виїжджають на місце виклику. Бригада працює у робочі дні з 9:00 до 18:00 у Львові, Винниках, Рудному та Брюховичах, телефонувати можна за номером: 0−800−307−305 безкоштовно з усіх мобільних та стаціонарних телефонів.

Додамо, що у Львові також вирішили створити соціальний центр благодійної організації “Фонд Горіховий Дім” на вулиці Личаківській, де надаватимуть підтримку особам, які постраждали від домашнього насильства та опинилися в складних життєвих обставинах.

Читайте також: ТОП-5 міфів навколо закону щодо добровільної згоди на секс

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
2,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...