• Головна
  • Зі Львова в Карпати: популярні туристичні маршрути на один день
09:13, 7 квітня 2019 р.

Зі Львова в Карпати: популярні туристичні маршрути на один день

Весна - чудова пора для подорожей за місто. Кореспондент сайту 032.ua зібрав для наших читачів перелік популярних туристичних маршрутів у гори, які підходять для подорожей на один день. Так, щоб і швидко, і гарно.

Пікуй

Навесні підйом на гору Пікуй – це саме те, що потрібно, особливо, якщо виїжджати зі Львова. Це один з популярних і відомих одноденних походів на найвищу вершину Львівщини. Гора розташована на межі Львівської і Закарпатської областей. Вершину, висотою 1405 м, можна побачити проїжджаючи трасою "Київ – Чоп" в районі села Біласовиця, Закарпатської області.

Фото: guide.karpaty.ua

Фото: guide.karpaty.ua

Як вийти на гору?

Місць виходу на вершину є декілька. Найпопулярніші, з розрахунку на один день, - із села Біласовиця та села Либохора зі сторони ближче до Львівської області, та від села Щербовець на Закарпатті. Похід на два дні зазвичай починають у селі Сянки, одразу біля кордону з Польщею і проходять вододільним хребтом до його найвищої вершини – гори Пікуй.

Початком руху в селі Біласовиця є помітний міст через річку біля магазину. Одразу справа за мостом починається підйом вгору по ґрунтовій дорозі. З часом ви дійдете до потічка з дерев’яною кладкою, після якої стежка поведе стрімкіше вгору аж до краю лісу. Останній кілометр буде найстрімкіший, проте з неймовірними краєвидами. Вершина нагадує гострий конус і зі сторони Закарпаття має стрімкий обрив та відчуття великого перепаду висоти.

Як добратись?

Найпростіший варіант зі Львова – автобус "Львів – Ужгород", який виїжджає з автостанції біля залізничного вокзалу о 7-й ранку. О 10:30 Ви вже будете на маршруті. Назад цей автобус їде приблизно о 16:00. Цього часу достатньо щоб піднятись і спустись з гори.

Маршрути з Мислівки

Горгани – один з найулюбленіших туристичних районів Карпат, але більш віддалений через складніше транспортне сполучення. Один у районі Горган є населений пункт - село Мислівка, який робить підйом значно доступнішим.

На місці у туриста є кілька варіантів для походу:

  • Одноденний швидкий маршрут: село Мислівка – полонина Німецька – гора Горган-Ілемський – полонина Мшана – село Мислівка (маркування: жовтий+чорний+синій).
  • Цей самий маршрут з ночівлею на полонині Німецька або Мшана з можливим виходом на гору Яйко-Ілемське. 
  • Одноденка на Яйко-Ілемське і назад в село Мислівка (маркування: синій).

Маршрути на карті видавництва АСА "Західні Горгани": 

Зі Львова в Карпати: популярні туристичні маршрути на один день, фото-2

Як вийти на гору?

Варіант 1: село Мислівка – гора Яйко Ілемське – село Мислівка.

Ви перебуваєте на повороті у Мислівку на дорозі з міста Долина в місто Міжгір’я. Переходимо через міст над річкою Ільниця, і далі йдемо по рівній асфальтованій дорозі повз бази відпочинку. Не звертайте нікуди, і за 1,5 км в кінці асфальтованої дороги, трохи далі за кіоском, буде поворот на міст та шлагбаум. Далі йдіть прямо ще 3 км до наступного мосту, потім - наліво на міст і одразу за мостом йдіть вправо. Перед мостом буде вказівник на маршрут до лісового господарства "Бескид", там можна подивитись на зубрів. Маршрут позначений синім кольором.

По лісовій дорозі вам потрібно пройти ще дві години. Дорога гарна і в сухий час приємна.

Фото: tutbuvja.com.ua

Фото: tutbuvja.com.ua

Нарешті ви дійдете до кінця дороги, де починається вузька стежки через ліс. По стежці підніметесь до полонини Мшана. Останній кілометр-півтора будуть відносно стрімкими вгору, але не складними. В кінці полонини Мшана буде вказівник з часом проходження різних ділянок найближчих маршрутів.

Фото: tutbuvja.com.ua

Фото: tutbuvja.com.ua

Зліва від вказівника, трошки нижче є струмок, де можна набрати води і зупинитись для ночівлі з видом на сусідній хребет Аршиця. Від полонини на хребет йти годину стежкою через ліс. Потім ще 30 хвилин хребтом до вершини гори.

Весь відрізок від зупинки маршрутки в Мислівці до вершини Яйка Ілемськго - це 12 кілометрів, які проходяться за 4 - 4,5 години.

Варіант 2: Мислівка – Горган-Ілемський – Мислівка.

Цей варіант фізично складніший. В Мислівці ви пройдете до кінця асфальтованої дороги, повз кіоск до шлагбауму. Тут буде перший міст через річку Свіча, і ви вийдете на маршрут позначений жовтим кольором. Вийшовши на хребет, майже не помітивши, пройдете вершини Пустошак Великий і Пустошак Малий до полонини Німецька – прекрасного місця для ночівлі. Короткий стрімкий підйом - і ви на вершині Горган-Ілемський.

Звідси у вас два варіанти спуску: вниз до полини Мшана і до Мислівки по довгій дорозі, або назад тим самим шляхом. Перший буде мати сенс, якщо потрібно зійти швидко і легко.

Як добратись?

До Мислівки зі Львова найкраще добиратись автобусом "Львів – Хуст". Він відправляється з головного залізничного вокзалу о 7:00 і за 4-4,5 години Ви будете та місці. Щоб доїхати з Мислівки до Долини чи Львова варто скористатися сервісом GorganyBus. Свій транспорт тут буде також зручним, так як є кільцеві маршрути з поверненням в точку виходу.

Легенька гірська прогулянка – гора Парашка

Парашка –  гора з якою у багатьох особливі спогади. Найближча до Львова вершина, висотою 1268 метрів, стала для багатьох першою підкореною горою і початком великої любові до Карпат.

Неймовірні краєвиди Бескидів, дуже зручне транспортне сполучення зі Львовом і легкі, доступні для більшості, перепади висот. Це один з найпопулярніших маршрутів у цьому регіоні Карпат. В сонячні вихідні тут можна зустріти сім’ї з дітьми і немовлятами, шкільні екскурсії, таборові мандрівки пластунів, спортсменів-бігунів, грибників, старші пари дідусів і бабусь, та активних "хайкерів", яким не сидиться вдома у хорошу погоду. Парашка –  це 16 кілометрова прогулянка на один день.

Фото: tutbuvja.com.ua

Як вийти на гору?

Приїхавши на вокзал, потрібно перейти колії і рухатись від будівлі вокзалу до заправки, і супермаркету "Рукавичка" на трасі "Київ-Чоп". Супермаркет – найкращий орієнтир початку підйому. За супермаркетом є стежка вгору – це перший варіант підйому і він навіть позначений на google maps. Другий варіант – пройти далі по трасі в сторону міста Чоп, перед перехрестям повернути направо і вийти на маршрут маркований цифрою 13 на жовтому фоні, що є "офіційним" початком шляху. Правда, маркери вже старі і їх не завжди можна побачити.

Далі все просто – одна добра стежка веде через ліс на хребет. За 4 км буде джерело з водою. Вийшовши на хребет,  повертаємо направо, і переходячи маленькі вершини Зелена та Оброслий верх,  йдемо до найвищої – гори Парашка.

Фото: tutbuvja.com.ua

В одну сторону - це приблизно 8 км і займає 4 години. У хорошу погоду тут не потрібно спеціального туристичного одягу і спорядження, але все ж – міцне високе взуття і куртка від вітру не завадять.

Як добратись?

Найпростіший і найпопулярніший підйом на гору Парашка починається у місті Сколе.  До Сколе їздять поїзди і електрички зі Львова і Стрия, або маршрутки від львівського головного вокзалу кожні 20 хв.

Лопата

Маршрут на гору Лопата є одноденним та складає довжину 8,5 кілометрів та набір висоти близько 800 метрів. Відомо, що на цій горі влітку 1944 року відбувалися бої загонів УПА з німецькими та угорськими військами.

Фото: natalasseit.blogspot.com

Як вийти на гору?

Починається маршрут в місті Сколе біля мосту через річку Опір, де розташована відпочинкова зона. Саме тут впадає в річку Опір Павлів потік та розміщене міське озеро. Від мосту прямує асфальтована дорога до лісу. В цьому місці ви побачите табличку з туристичною схемою рекреаційної зони національного природного парку "Сколівські бескиди". Ця дорога простягається повз Павлів потік та туристичні бази. Далі асфальтована дорога перетворюється у ґрунтову, а ще далі – у звичайну стежку.

З цього місця маршрут можна розділити на два маршрути.

Можна на початку яру в Павловому потоці повернути вліво на доріжку, яка виведе на частково відкритий, легко нахилений хребет (вершина 680,2 м), на якому влітку ростуть чорниці. Потім ця стежка повертає на південь, і заходить в ліс. Після короткого стрімкого підйому обходить зліва яр другого потоку (це потік Чудилів), і виводить на широкий відкритий хребет, з якого видно село Кам'янка. Тут повертаємо направо, і йдемо цим хребтом у напрямку на південь через вершину 977,2 м. до вершини 1001,6 м.

До цієї вершини можна йти іншою стежкою – повз "Павлів потік". При цьому, по дорозі ви зустрінете джерело із "залізною" водою. Від вершини необхідно йти на південь в ліс (якщо ви йшли стежкою біля "Павлового потоку", то на галявині біля вершини необхідно повернути вправо). Стежка з цього місця буде підніматись на південь лісом до самої вершини Лопати.

Можна перейти й на вершину сусідньої гори Кудрявець (висота 1242,3 м), яка розміщена на відстані 500 метрів на захід від Лопати і зійти з неї до села Гребенів.

Також, можна з гори Лопата зійти до села Кам’янка, якщо йти на північний схід. Потім з цього села веде дорога через долину річки Кам’янка. Саме при цій дорозі ви знайдете відомий водоспад Кам’янка та озеро Журавлине.

Як добратись?

Через місто проходить траса Київ – Чоп. Можливо, саме завдяки своїй транспортній доступності, Сколе такий популярний серед туристів. До Сколе можна доїхати і поїздом завдяки залізничній гілці, що веде до Ужгорода, і електричкою – ціна близько 30 грн.

Пилипець - Воловець через Боржавський хребет

Фото: www.betrue.info

Один із найважчих моментів походу на Боржаву з Пилипця – підйом на Гимбу. Гора справді доволі стрімка, і з рюкзаками йти нелегко. Якщо не бажаєте перевтомлюватись, можна скористатись послугами місцевих водіїв, які біля витягу набирають людей в кузови вантажівок та вивозять на гору. Якщо ж ви вже були на Гимбі, тоді гору можна обійти по траверсу і вийти одразу на малу Гимбу і хребет Боржави.

Як вийти на гору?

Від малої Гимби до гори Високий Верх маршрут нескладний, і багатий на вражаючі краєвиди. Періодично, дорогою проносяться байкери – здіймаючи хмари куряви. Враховуйте напрям вітру, це дозволить уникнути потрапляння піску в очі та на одяг.

Біля підніжжя гори розташоване непогане місце для кемпінгу та ночівлі. Щоб сюди потрапити, потрібно спуститись з гори та звернути на ліво вниз, до галявини поруч із закинутим будиночком. По дорозі буде гірське джерело, тут можна набрати води.

Як добратись?

Електропоїздом Львів – Мукачево можна дістатися до Воловця. По прибутті до Воловця, потрібно знайти транспорт до Пилипця, або скористатися послугами таксі. Одразу варто вказати, щоб вас підвезли до підйомника в Пилипці. У Пилипці рекомендуємо скористатись підйомником, і таким чином вам вдасться скоротити похід на один день.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...