Інвестиція в майбутнє: чому Львову потрібен стадіон “Торпедо”

У Львові вже більше двох років ініціативні львів’яни борються за збереження стадіону “Торпедо”, що на вул. Золотій, 40а, та викуп його для суспільних потреб громади міста з приватної власності.

Кореспондент сайту 032.ua з’ясовував, які колізії спіткали цей об’єкт спортивної інфраструктури міста, чому він потрібен львів’янам та що на це кажуть у мерії.

З чого все почалося?

У червні 2017 року львів’яни, які мешкають поблизу стадіону “Торпедо” забили на сполох щодо потреби збереження спортивного об’єкта. Оскільки на той час депутат Львівської міськради Сергій Івах займався подібним питанням стадіону “Сільмаш”, звернулися до нього з відповідним проханням.

Фото:Сергій Івах

У вересні того ж року з’ясувалося, що стадіон “Торпедо” перебуває у приватній власності та належить ПАТ “Банк Львів”. Після тривалих досліджень ситуації та перемовин із представниками фінансової установи, виявилося, що власник стадіону не проти продати Львову цей об’єкт.

“22 березня 2018 року я звернувся до міського голови Львова з проханням провести переговори з представниками банку та визначити алгоритм повернення чи викупу цього стадіону.  Мова йде про викуп, оскільки цей стадіон ніколи не належав Львівській міській раді”, - розповів Сергій Івах.

Оскільки депутат відповіді на звернення так і не отримав, 17 травня того ж року скерував такі ж вимоги на ім’я очільника міста ще раз, а потім ще раз - 11 грудня 2018 року.

Читайте також: Як створювали одну з перших львівських ІТ-компаній - “ELEKS”

На початку грудня Сергій Івах також зустрівся з іноземцем-управляючим “Банку Львів”, аби обговорити можливі варіанти викупу стадіону. На той момент вартість “Торпедо” оцінили у майже 12 млн грн.

Пізніше банк визначив балансову вартість об’єкта у сумі 8,9 млн грн, але після низки переговорів, до яких долучилася Федерація футболу Львівської області з пропозицією співфінансування, погодили кінцеву вартість “Торпедо” у розмірі 7,5 млн грн.

У свою чергу, Федерація футболу пропонувала упродовж року розміщувати банерну рекламу банку на всіх своїх матчах. За кілька днів після цього, 11 грудня у мерії також організували прес-конференцію, де низка голів фракцій ЛМР підтримали це питання.

Скандал з ринком “Торпедо”

Обертів ситуація набрала на сесії міськради 20 грудня, де це питання також порушували. Тоді ж пропонувалося передбачити 7,5 млн грн на викуп “Торпедо” за рахунок перерозподілу бюджетних коштів, які не були використані за 2018 рік. Втім, завершилась пропозиція палкими дискусіями та дорученням міського голови Львова про виділення коштів на проектно-кошторисну документацію для реконструкції “Торпедо”, якої наразі не було представлено.

“Не можна виділяти кошти на ПКД на об’єкти, які не належать Львівській міській раді. Це кримінал. Але тоді поговорили, озвучили, всі зраділи, і на цьому поставили “крапку”, - заявив Сергій Івах.

Слід зазначити, що дискусія на засіданні 20 грудня 2018 року, неабияк обурила представників ринку “Торпедо”, яких тоді обізвали шахраями та звинуватили у нібито привласненні спортивних об’єктів.

З цього приводу вільна профспілка підприємців ринку “Торпедо” скерувала звернення на ім’я міського голови Львова Андрія Садового та міських депутатів зі спростуванням інформації, з відповідними документами, та навіть була готова подавати до суду щодо захисту своєї честі та гідності.

За даними представників ринку “Торпедо”, стадіон ніколи не перебував у комунальній власності. У 90-х він належав Львівському заводу “Автонавантажувач” (державному, а не комунальному підприємству), який через заборгованості по зарплатах змушений був продати нерухомість з аукціону.

У 2000-му році колишній власник ринку викупив стадіон та на його частині влаштував тимчасовий промтоварний ринок. Але в профспілці зазначили, що ще в 2001 році у міській раді знали про таку діяльність, адже департамент економічної політики тоді надав відповідний дозвіл тогочасному власнику.

Через п’ять років ринок “Торпедо” перенесли з вул. Золотої на вул. Кукурудзяну. А в 2008 році попередній власник відчужив стадіон ТзОВ “Досугбудінвест”. Станом на нині, спортивні об’єкти перебувають у власності ПАТ “Банк Львів”.

Разом із тим, Сергій Івах наголосив, що попри існуючий конфлікт, Львівська міська рада завжди продовжує договір оренди землі на вул. Кукурудзяній для ринку “Торпедо”. Зокрема, відповідне рішення голосуватимуть і на сесії 7 березня 2019 року.

Що кажуть в міській раді?

Наприкінці лютого Сергій Івах створив проект ухвали, в якій вимагає викупити для суспільних потреб громади міста Львова у ПАТ “Банк Львів” стадіон та будівлі стадіону “Торпедо”. До цієї ухвали юридичний департамент сформував зауваження, де зазначив, що наразі профільні управління міськради не висловили своєї позиції щодо суспільної потреби викупу цього об’єкта.

У той же час, на початку лютого була службова записка від юридичного департаменту, де вказано, що “вбачається за можливе викупити об’єкт нерухомого майна для суспільних потреб”.

Окрім цього, у юридичному департаменті ЛМР наголосили на відсутності експертної оцінки майна. Сергій Івах наголошує, що при потребі експертизу можна пройти, це процедурне питання, але зараз потрібно задекларувати своє бажання викупити стадіон.

Варто врахувати і те, що “Банк Львів” встановив певні обмеження: їхня пропозиція з продажем “Торпедо” за 7,5 млн грн діє лише до 1 травня 2019 року.

При цьому, Федерація футболу Львівської області заявила про готовність долучитися до процедури і профінансувати ремонт поля на стадіоні, відновити всю інфраструктуру на об’єкті та налагодити там заняття не лише футболом, а й легкою атлетикою та іншими видами спорту.

Зліва - Антон Нікулін, справа - Михайло Бокало

Керівник управління молоді та спорту Львівської міськради Антон Нікулін також підтримав проект ухвали і зазначив, що “Торпедо” потрібен місту. Єдина заувага до ціни, мовляв, 7,5 млн грн - це задорого для Львова за приміщення, які перебувають у жалюгідному стані.

“Буду виступати за проведення експертної оцінки цього майна, щоби сума була знижена. Тоді легше буде і говорити з депутатами, і приймати рішення на користь того, щоби стадіон був викуплений дійсно для суспільних потреб містян. Я - за те, щоби всіма спортивними спорудами, які лишилися в місті, могли користуватися львів’яни. У нас надто мало спортивних споруд, і при тих потребах і розвитку спорту, який є сьогодні, нам дійсно цього не вистачає”, - наголосив Антон Нікулін.

Думка львів’ян

Мешканець Львова Михайло Бокало зауважив, що на “Торпедо” більше 10 років тренуються три футбольні школи - “Покрова”, ДЮСШ та УДЮМК Шевченківського району. Сукупно, це близько 150 дітей.

“Все утримують коштом батьків і тренерів. Тренери самі косять траву, підживлюють її, оплачують сторожів, бо час від часу ламають об’єкти, які й без того в поганому стані. Хоча це місце - ідеальне, для футболу було б дуже добре його відновити”, - пояснив Михайло Бокало.

Педагог з  УДЮМК Шевченківського району Віктор Крижановський, який знав стадіон ще з часів, коли ним володів “Автонавантажувач”, каже, що з 2002 року “Торпедо” потихеньку гине.

Справа - Віктор Крижановський, зліва - Антон Нікулін

“Тренери і батьки дітей не даємо стадіону загинути. Але громада до кінця не усвідомлює, що буде, як “Торпедо” не стане. Я би хотів, щоб депутати зрозуміли: вони не виділяють кошти не на стадіон, а на майбутнє своїх дітей”, - підкреслив Віктор Крижановський.

Сам педагог 3-4 рази в тиждень перед тренуванням приводить поле до ладу: бере до рук лопату й засипає ями, вириті собаками, прибирає сміття, пляшки з-під алкоголю.

“Справа не в ціні, а в тому, що цей стадіон - для дітей, незалежно чи там буде футбол, чи теніс. У першу чергу, він має лишитись дітям”, - додав чоловік.

Читайте також: Яким буде новий коворкінг для молоді - “Молодвіж Центр. Львів”, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

За словами Сергія Іваха, якщо місту вдасться викупити ці споруди, їх мають закріпити за ЛКП “Спортресурс”.

“Купівля стадіону “Торпедо” - це виключно інвестиція в наше майбутнє. Немає ціни таким проектам. Сьогодні діти ходять по інтернет-розвагах, гаджетах, закладах, ми не можемо надати їм можливості комфортно займатися спортом, хоч зрушення є”, - заявив депутат.

Окрім цього, 4 березня було створено електронну петицію із закликом зберегти “Торпедо”, де за два дні підписалося більше 100 людей. Ця петиція, за переконанням її автора - Сергія Іваха, має показати, що стадіон дійсно потрібен львів’янам.

Що далі?

6 березня відбулося засідання бюджетної комісії ЛМР, де винесли на розгляд ухвалу про викуп стадіону “Торпедо”. За словами Сергія Іваха, комісія підтримала її одноголосно, тож тепер - слово за депутатами міськради.

У четвер, 7 березня 2019 року має відбутися пленарне засідання ЛМР, де сподіваються внести на розгляд питання про виділення 7,5 млн грн на ці потреби з бюджетних коштів, які не були використані за минулий рік.

Якщо ухвалу не підтримають, депутат переконаний, що готовий до кардинальних дій та уже має запасний план. У чому саме він полягає, наразі не озвучує, з надією на підтримку колег у міськраді.

***

Нагадаємо, стадіон “Торпедо” веде свою історію з 1930-х років. У радянський період ним розпоряджалось спортивне товариство “Торпедо”, потім - колишній власник ринку “Торпедо”, а тоді - ПАТ “Банк Львів”. Зараз тут тренуються діти з ФК “Вікторія “ та ФК “Покрова”.

Минулого року ініціативні львів’яни влаштували на стадіоні толоку, а потім - дитячий футбольний турнір “Кубок відродження “Торпедо”.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав

Львів новини 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10.67 дуже добре
Актуальність
12
(1 оцінка)
Автор
10
(1 оцінка)
Якість матеріалу
10
(1 оцінка)
Я рекомендую
1 людина рекомендує

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні, 19-го вересня львів'яни долучилися до традиційної акції "Велосипедом на роботу", яка проходить в рамках  Європейського тижня мобільності, що триває з 16 по 22 вересня. Про це повідомляє кореспондентка 032.ua. Учасники акції прагнули таким чином показати, що велосипед не лише вигідний, але й зручний для міста транспорт, а ще чудова альтернатива автомобілям. Прохолодна погода не завадила львів'янам з'їхатися на площу Ринок до фонтану Нептуна, де з...
Суспільство
У суботу, 22 вересня, з візитом на фестиваль "Форум видавців", у Львів приїдуть Міністр освіти і науки України Ганна Новосад та заступник міністра юстиції України Валерія Коломієць. Про це повідомляє кореспондентка 032.ua. Львів'ян запрошують до дискусії на тему "Нові міністерства – чому молодій команді вдасться?", яка відбудеться у рамках тематичного кластеру "Політика" на "Форумі видавців", за участі Ганни Новосад та Валерії Коломієць. Зустріч пройде 22-...
Екологія
Завтра, 20-го вересня о 12:00 на Михайлівській площі у Києві львів'яни долучаться до Міжнародного маршу за клімат, який є частиною глобального маршу, що проходить по всьому світу з 20 по 27 вересня. Про це повідомляє кореспондентка 032.ua. Українські активісти та екологічні організації запрошують українців вийти на вулиці,  метою захистити своє право на безпечне довкілля. Колона Маршу пройде центральними вулицями Києва – від Михайлівської площі через Європ...
Влада
19 вересня, у Львові відбулося перше пленарне засідання міськради після "канікул", яке пройшло у іншому приміщенні. Засідання організували у приміщенні Шевченківської районної адміністрації, передає кореспондент сайту 032.ua. Загалом, у новому сесійному залі зберегли традиційне планування, перенесли меблі та систему голосування. У Шевченківській РА також є кондиціонери, жалюзі на вікнах, вогнегасник, роздільні контейнери для сміття і вода. Ось як виглядала...
Влада
Сьогодні, 19 вересня, на сесії ЛМР розглядали відразу дві ухвали щодо долі будинку Терлецького по вул. Сахарова, 52 у Львові. Про рішення, які приймали депутати Львівської міськради на черговому засіданні, інформує кореспондент 032.ua. Обидві ухвали пов'язані з електронними петиціями, що попередньо набрали 500 голосів.  Одна з них стосується будівництва нового сучасного офісного центру на місці історичного будинку Терлецького. Інша ж петиція націлена на зб...
Суспільство
Сьогодні, 19 вересня, у Львові затвердили безготівковий розрахунок в автобусах. Відповідну ухвалу прийняли депутати Львівської міськради на пленарному засіданні, інформує кореспондент 032.ua.  Автором петиції є Тарас Крижанівський, який обґрунтував необхідність безготівкових способів оплати за проїзд тим, що це викликає незручність з пошуком готівки при посадці в салон, а також - детінізацію об'ємів перевезень в громадському транспорті, зокрема, можливість...
Суспільство
Сьогодні, 19 вересня, у Львові затвердили створення товариства з обмеженою відповідальністю “Сінерджі Альянс“.  Відповідну ухвалу прийняли депутати Львівської міськради на пленарному засіданні, передає кореспондент 032.ua.  Компанію “Сінерджі Альянс” створили з метою реалізації у місті багатофункціонального культурно-розважального конгрес-центру, який буде приймати ділові та наукові заходи, виставки, шоу, концерти та офіційні події. Львівська міськрада пер...
Екологія
Сьогодні, 19-го вересня, на сесії ЛМР депутати не підтримали петицію про про відкриття крематорію.  Про це повідомляє кореспондент 032.ua.  Так, за результатами голосування, «за» відповідну ухвалу проголосували 30 депутатів, 2 утримались від голосування, а проти – не було жодного. Нагадаємо, петицію про відкриття крематорію у Львові зареєстрував Андрій Ходань 20 червня цього року. Чоловік зазначив, що у зв'язку зі збільшенням населення міста, а відповідно...
Суспільство
Сьогодні, для шкіл Львова затвердили програму “Здорова постава”, що стосується  учнів 1-4 класів та буде діяти 4 роки.  Відповідну ухвалу прийняли депутати Львівської міськради на сесії 19 вересня, інформує кореспондент 032.ua.  Метою “Здорової постави”  є розвиток фізичної культури у  Львові, а також залучення дітей шкільного віку до занять з фізичної культури для формування правильної постави, профілактика захворювання опорно-рухового апарату.  Відтак, у...
Новини по темі
“Львівська служба 911”: яким буде новий офіс поліції на Стрийській, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ, ВІДЕО
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова