18:01, 14 лютого 2019 р.
Попри спротив містян, у Львові таки планують збудувати сміттєпереробний завод на Пластовій
14 лютого у Львові біля входу до міськради відбувся пікет: обурені львів'яни та мешканці прилеглих до міста сіл (Малехова, Лисиничів, Сорок-Львівських) виступили категорично проти спорудження сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 поблизу очисних споруд "Львівводоканалу", і скерували відповідне звернення з підписами у міськраду.
Згодом заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак заявив, що у Львові таки планують будувати завод з механіко-біологічної переробки ТПВ, за сучасними технологіями і з дотриманням усіх технічних і екологічних норм, - передає 032.ua із посиланням на прес-службу Львівської міськради.
"Державні органи контролюють процеси проектування виробництва. Всі консультації ведуть фахівці однієї з провідних компаній Європи - "Egis", а у конкурсі на будівництво заводу взяли участь ряд світових компаній. Наголошую, якщо у будівництві заводу будуть порушені екологічні, технічні чи інші норми — ми зупинимо будівництво", — повідомив Сергій Бабак.
У міськраді також зазначили, що сміттєпереробний завод у Львові має працювати за технологією механіко-біологічної переробки, що передбачає відсортовування відходів з допомогою спеціального автоматизованого обладнання, а також частково деякі процеси проводитимуться вручну.
Читайте також: Біля Ратуші влаштували протест проти підняття вартості проїзду в автобусах, - ВІДЕО, ФОТО
"Цей етап важливий для того, щоб розділити вторинну сировину (скло, метали, полімери, макулатура, тетрапак), з якої згодом формуватимуть товарні партії та відправлятимуть на переробні підприємства, і органічні відходи, які компостуватимуть. Механіко-біологічна переробка дозволить якісно відділяти відходи, які можна переробити знову", - додали у ЛМР.
За інформацією міськради, такий сміттєпереробний комплекс відповідає вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року. А для додаткових гарантій консультувати та наглядати за будівельними, екологічними нормами та фінансовими витратами будуть європейські фахівці від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, які й фінансують проект.
Читайте також: У Львівській ОДА заперечують можливість будівництва сміттєпереробного заводу у Львові
Нагадаємо, станом на нині тривають тендерні процедури з визначення компанії, яка будуватиме сміттєпереробний завод у Львові: всього відібрали п'ять іноземних учасників, які вже мають досвід будівництва аналогічних споруд.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
22:20, 20 січня
12:12, 13 січня
1
17:32, 17 січня
live comments feed...
Коментарі