Все буде "Leo Card": як виглядатиме та працюватиме електронний квиток у Львові, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Сьогодні, 25-го вересня, у Львові відбувася щоквартальний звіт щдо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в громадському транспорті Львова.

Журналіст сайту 032.ua розібрався з основними нюансами у впровадженні е-квитка та принципами його роботи. 

Як працюватиме електронний квиток у Львові

За словами начальника відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор» Сергія Журбенко, електронний квиток у Львові працюватиме за принципом Account Based - коли вся інформація щодо поїздок зберігатиметься не на картці, а на сервері. 

"За допомогою картки можна буде лише ідентифікувати, хто саме користується громадським транспортом. Всі дані будуть зберігатися та оновлюватися на серверах. Прицнип Account Based дозволить зменшити використання такого дороговартісного обладнання, як автомати з продажу квитків", - пояснив Сергій Журбенко.

До того ж, такий принцип роботи дозволить мешканцям Львова отримуватимути картку за 10 хвилин. Її можна буде поповнювати різноманітними способами – від банківської картки до автоматів з поповнення.

Якими будуть тарифи на проїзд 

Квиток на разову поїздку діятиме до 60-70 хвилин. Їх можна буде придбати на спеціалізованому сайті.Поруч із разовими квитками, у Львові запровадять абонементні квитки на всю мережу громадського транспорту. За словами Журбенка, користуватися ними можна буде впродовж 30, 180 та 365 днів. 

"Плануємо, що в нашому місті діятимуть тарифи агрегації. Тариф на добу – після третьої поїздки кожна наступна безкоштовна, а тариф на місяць – після 60 поїздки кожна наступна безкоштовна. Тарифи, скоріш за все, будуть двох видів: місто та близьке передмістя", - каже Журбенко.

Крім того, збережеться можливість безкоштовної пересадки з одного виду транспорту на інший, а учні та студенти нашого міста, як і раніше, користуватимуться пільгами на проїзд. Мешканці, які зараз користуються пільгами у громадському транспорті, отримуватимуть персоніфіковані картки з даними щодо їхньої пільги.

Де та як можна буде придбати картку для проїзду в громадському транспорті 

Львів'яни та гості міста зможуть оплачувати проїзд за допомогою смартфону, smart-годинників та банківських карток, а ще ерез QR-коди. З впровадженням електронного квитка весь громадський транспорт у Львові обладнають спеціальними валідаторами. Коли пасажир заходитиме приміром, в трамвай, йому необхідно буде прикласти свою картку до валідатора. Після цього нескладного процесу ваша поїздка, фактично, розпочалася.

“Ми плануємо більше 200 кіосків обладнати засобами продажу електронних карток. Поповнювати картку можна буде через Інтернет, також буде створений сайт та мобільний додаток”,- зазначив Журбенко. 

Придбати квиток можна буде і у водія, однак коштуватиме він дорожче. Натомість, вартість абонементу на місяць може коштувати менше вартості 50 поїздок.

Як виглядатиме електронний квиток

Взимку цього року у Львові оголосили конкурс на назву системи електронного квитка. Серед майже 200 запропонованих варіантів, в мерії зупинилися на назві «Leo Card».

Ось, як виглядатиме електронний квиток у Львові:

Крім того, буде також і брендована продукція:

Все буде "Leo Card": як виглядатиме та працюватиме електронний квиток у Львові, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ , фото-1 Все буде "Leo Card": як виглядатиме та працюватиме електронний квиток у Львові, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ , фото-2 Все буде "Leo Card": як виглядатиме та працюватиме електронний квиток у Львові, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ , фото-3

На якому етапі перебуває процес впровадження електронного квитка

Наразі "Львівавтодор" погоджує з ЄБРР тендерну документацію на впровадження електронного квитка у Львові. За словами Журбенка, вже у жовтні буде оголошено про наступний етап конкурсу, який включатиме у себе  оцінку технічних пропозицій від учасників попередньої кваліфікації.

"Ми висуваємо технічні вимоги, їх біля 400. На всі ці вимоги учасники тендеру повинні показати відповідність. Тобто подати свій проект системи, який буде відповідати всім нашим вимогам. Ми відберемо проекти учасників, які максимально виконають всі вимоги. І серед них вже буде третій етап - оцінка цінової пропозиції", - розповів Журбенко.

Запровадити електронний квиток у Львові можуть не раніше 2020 року. 

Раніше зазначалося, що рамках третього етапу у Львові сподіваються оголосити назву компанії, яка переможе в тендері. Сам тендер планують завершити в січні 2019 року. Після цього в місті почнеться тестування нової системи оплати.

Нагадаємо, що торік "Львівавтодор" підписав контракт з компанією "iC consulenten" (Австрія) щодо спільної роботи в рамках проекту впровадження електронного квитка. Планується, що електронний квиток буде працювати на комунальному транспорті та частині міських маршрутів Львова.

Електронний_квиток новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі