Безкоштовні події у рамках Днів європейської спадщини у Львові, - ПРОГРАМА - 032.ua

Безкоштовні події у рамках Днів європейської спадщини у Львові, - ПРОГРАМА

7 - 9 вересня у Львові вже сім років поспіль відбуваються Дні європейської спадщини (European Heritage Days). Цього року провідною темою заходу стане: «Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів».

У рамках Днів європейської спадщини 2018 у Львові заплановано багато подій. Редакція сайту 032.ua обрала для Вас найцікавіші, тож пропонуємо ознайомитися з ними нижче.

1. Десять життєписів

До відкриття Днів європейської спадщини підготували тематичну виставку, яка розповість ким були, як жили та про що мріяли люди, які мешкали у Львові раніше. Це - десять життєвих історій ремісників, діяльність яких збереглася у деталях львівських вулиць.

Коли? 6 - 9 вересня, з 11 до 18 години.

Де? Музей міста, підземелля Ратуші, пл. Ринок, 1.

Скільки? Безкоштовно.

2. Вогнеборці Львова. Екскурсія в музей

Свого часу, Львів пережив немало пожеж. Про те, що їх спричинило, наслідки та еволюцію пожежної техніки розповість охочим завідувач пожежно-технічної виставки Микола Бондар. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються про найбільшу катастрофу світу – аварію на Чорнобильській атомній електростанції та про давню професію колег пожежників – сажотрусів.

Коли? 7 вересня, 14:00 - 15:00.

Де? ГУ ДСНС України у Львівській області, вул. Підвальна, 6.

Скільки? Безкоштовно*.

3. Епоха “Електрону”, яка не закінчується. Екскурсія

Історія виробництва телевізорів з блакитним екраном починається у Львові з 1957 року. Це ціла медіаепоха, яку добре пам’ятають цілі покоління львів’ян. У рамках екскурсії представлять перші моделі телевізорів, розкажуть про інші виробництва “Електрону” та чому на логотипі концерну зображений кажан.

Коли? 7 вересня, 15:00 - 16:30.

Де? Концерн “Електрон”, вул. Стороженка, 32.

Скільки? Безкоштовно*.

4. “Львівська марка”. Показ фільмів і лекція

У 1960-х роках Львів був визначним культурним і промисловим центром. Українські режисери часто показували діяльність взірцевих підприємств. Зараз же львів’янам представлять два таких фільми - “Львівська марка” і “В сім’ї вольній новій”. У основі - сюжет про те, як люди різних професій змінювали місто.

Коли? 7 вересня, 16:00 - 18:00.

Де? Центр міської історії, вул. Богомольця, 6.

Скільки? Безкоштовно.

5. Кароліна Лянцкоронська: горіння за право. Лекція

Науковий співробітник музею Ірина Єзерська розповість першу жінку-докторам Львівського університету. Кароліна Лянцкоронська - аристократна, яка народила у Відні, більшу частину життя прожила у Римі, але дуже любила родинний маєток у Роздолі біля Львова. Під час нацистської окупації жінку заарештували: що врятували її від страти та про що вона писала Г. Гімлеру з львівської тюрми «на Лонцького» - можна дізнатись під час екскурсії.

Коли? 7 вересня, 17:30 - 18:30.

Де? Національний музей-меморіал “Тюрма на Лонцького”, вул. Бандери, 1.

Скільки? Безкоштовно*.

Читайте також: Куди піти у Львові з 3 по 7 вересня: ТОП-7 подій

6. Обранці та посадовці: минуле Львівського маґістрату. Лекція

Історик та мистецтвознавець Ігор Сьомочкін у приміщенні Львівської міськради розповість, якими були давні “райці” на чолі з бурмістрами, лавники на чолі з війтом та якими були стосунки між радою і громадою. Згадають також і про запровадження у Львові магдебурзького права - хто та як цим займався.

Коли? 7 вересня, 19:00 - 20:00.

Де? Ратуша, пл. Ринок,1; каб. 230.

Скільки? Безкоштовно.

7. Купецькі та торгові осередки Львова (20-ті-30-ті рр. XX ст.). Розповідь-екскурсія

Кандидат історичних наук, гід Андрій Безсмертний поділиться інформацією про купецькі та комерційні осередки Львова і міжвоєнний період. Зокрема, гості зможуть дізнатися про єврейське Товариство Купців, польську Купецьку Конгрегацію та Союз Українських Купців, а також про діяльність “Східних Торгів”, Торгово-Промислової палат і вуличну торгівлю в місті.

Коли? 8 вересня, 11:30 - 13:00.

Де? Музей історії релігії, пл. Музейна, 1.

Скільки? Безкоштовно.

8. Бізнес-леді Галичини: історії успіху й неуспіху. Лекція

Наукова співробітниця НАН України Оксана Пасіцька привідкриє завісу до сфери жіночого бізнесу у першій третині ХХ століття. У той час жінки частіше намагалися урівняти свої права шляхом підприємництва, хоч і становили не більше 10% серед галицьких підприємців. Під час лекції згадають здобутки й невдачі тодішніх бізнес леді: Климентини Авдикович, Олени Левицької, Євгенії Олесницької, Олександри Чижович, Герміни Шухевич, Емілії Стернюк та ін.

Коли? 8 вересня, 14:00 - 15:00.

Де? Музей етнографії та художнього промислу, пр. Свободи, 15.

Скільки? Безкоштовно.

9. Гужовий транспорт Львова XVIII-XX століття. Екскурсія

Інженер та екскурсовод Тетяна Цюлюпа пригадає, як львів’яни користувались фіакрами, омнібусами, вугілля-, водо-, льодо- та пісковозами. Усі охочі зможуть дізнатися про професії візника та римара, що випускала фабрика М. Бичишина і що купували на складі Е. Купчинського та багато іншого. Цікавим продовженням стане екскурсія на Каретний двір.

Коли? 8 вересня, 14:00 - 16:00.

Де? Біля входу в Оперний театр, пр. Свободи, 28.

Скільки? Безкоштовно.

10. Луція Фрей: лікар, науковець, львів’янка. Лекція

Доцент кафедри неврології ЛНМУ ім. Д. Галицького Юрій Матвієнко розповість про “синдром Фрей” - термін, який використовують у медичному світі. Цей синдром назвали на честь його першовідкривачки, львів’янки, однієї з перших жінок-неврологів Європи - Луції Фрей. Окрім лікарської практики, вона займалась науковою діяльністю та працювала у львівському гетто на Замарстинівській під час Другої світової війни.

Коли? 8 вересня, 16:00 - 17:00.

Де? Наукова бібліотека медичного університету, вул. С. Стрільців, 6.

Скільки? Безкоштовно.

Читайте також: 10 подій вересня у Львові, які можна відвідати безкоштовно

11. Велокруїз “В гості до Сатурна”

Власникам велосипедів пропонують цікаву прогулянку на станцію астрономічної обсерваторії у Брюховичах. За сприятливої погоди, через телескоп можна буде побачити Марс і Сатурн, розсіяні зоряні скупчення, планетарні туманності і галактику Туманність Андромеди. Також є ймовірність побачити проходження Міжнародної Космічної Станції та спалах Іридіумів.

Коли? 8 вересня, 18:30 - 23:00.

Де? ТЦ “Форум Львів”, біля фонтану.

Скільки? Безкоштовно*.

12. Професії зниклі та існуючі, завдяки яким працює трамвай. Екскурсія

Львівські трамваї так само унікальні, як і львівські кав’ярні чи львівське пиво - цю тезу доведе екскурсовод Олександр Арістархов. У рамках заходу відвідувачі дізнаються більше про історію цього виду транспорту та навіть зможуть покататися на історичному “Гота 002” і оглянуть “Санок 093”.

Коли? 9 вересня, 12:00 - 13:30.

Де? Трамвайне депо, вул. Сахарова, 2.

Скільки? Безкоштовно*.

13. Францішек Нєвчик – родоначальник династії майстрів музичних інструментів. Лекція

Багато відомих львів’ян свого часу були майстрами музичних інструментів, існували навіть цілі майстрові династії. Одним з найбільш показових у цьому гроні є рід майстрів скрипок та інших музичних інструментів - Нєвчиків. Родина пов’язана з заснуванням Фабрики оркестрових, струнних і духових інструментів, а також мандолін і гітар у Львові. Більше про це розповість викладач-методист Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Роксоляна Гавалюк.

Коли? 9 вересня, 13:00 - 15:00.

Де? Театральний центр “Слово і голос”, вул. Городоцька, 38.

Скільки? Безкоштовно.

14. Історія підмітання Львова. Зустріч-лекція

Мистецтвознавиця й історикиня Наталія Космолінська поділиться інформацією про те, коли у Львові з’явились перші тротуари, скільки століть нараховує історія претензій мешканців до влади міста щодо незадовільної роботи комунальних служб, як виглядали міські сміттєві баки за «бабці Австрії» та чому безробітні довоєнного Львова чекали на сніг як на «манну небесну». Відвідувачі зможуть поспілкуватись з подружжям Новікових, які сьогодні дбають про чистоту вулиць Львова і розпитати про особливості їхньої професії.

Коли? 9 вересня, 14:00 - 15:30.

Де? URBAN-бібліотека, вул. Устияновича, 4.

Скільки? Безкоштовно.

15. Історія акумуляторних батарей у підвалах Львівської опери. Лекція-демонстрація

Майстер інтерактивних експонатів Музею Володимир Бевз пояснить, як Львівська опера пов’язана з електрифікацією міста, про театральну підстанцію акумуляторних батарей та освітлення проспекту Свободи. Силу електрики відвідувачам наочно продемонструють.

Коли? 9 вересня, 15:00 - 16:00.

Де? Музей історії електрифікації Львівщини, вул. Мушака, 56.

Скільки? Безкоштовно*.

Більш детальна програма заходів для дорослих та дітей, у межах Днів європейської спадщини 2018 у Львові:

*Усі події у рамках Днів європейської спадщини безкоштовні, але там, де стоїть зірочка, потрібна попередня реєстрація. Зареєструватись можна до 15 години 6 вересня на сайті www.lviv.travel, або за телефоном: +38-067-37-33-652, з 10:00 до 18:00. Кількість місць обмежена.

Нагадаємо, що Дні європейської спадщини організувала Рада Європи 1991 року, з метою відкрити невідомих постатей та місця, пов’язані з історією, широкому загалу країн, що приєдналися до Європейської культурної конвенції.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ БЕЗ ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ РЕДАКЦІЇ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ТА ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.

Львів новини події культура 032 куди_піти_у_Львові головні_новини_Львова Дні_європейської_спадщини екскурсії музей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
31 березня 2019 року в Україні відбудуться чергові вибори Президента. З цієї нагоди, правоохоронці посилено готуються до спостереження та виявлення порушень. Як розповіли 032.ua у прес-службі Головного територіального управління юстиції у Львівській області, існує більше 10 найбільш поширених порушень під час проведення виборів. Сюди належить: 1) видача бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України; 2) спроба голосуват...
Кримінал
Днями Радехівський райсуд проголосив вирок 20-річному мешканцю Львівщини, який ухилявся від призову. Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, призовник вчинив кримінальне правопорушення за ст. 335 ККУ, коли ухилився від призову на строкову військову службу. За даними правоохоронців, призовник перебував на обліку у військовому комісаріаті і був належно поінформований про наслідки неявки на відправку. Але після отримання повістки, без пова...
Влада
Цього року для районів Львова передбачено в міському бюджеті 198 мільйонів гривень на ремонти доріг; на реконструкцію вулиць та площ - 150 мільйонів та ще близько 11 мільйонів гривень - на дві масштабні велодоріжки. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, планують не лише замінити дорожнє покриття, але й повністю оновити мережі та колектори, відремонтувати перехідні об'єкти тощо. Ремонти хідників, дворів та доріг У місті планують відремонтувати в...
Суспільство
23 березня у Львові на вулиці Дністерській, 1 небайдужа перехожа Катерина Кравець виявила літню жінку, що впродовж тижня ночувала на вулиці. Про це львів'янка повідомила у одній з популярних спільнот на Фейсбуці. "Оця бабця не має, де жити. Хату забрали. Вже тиждень вона спить на вулиці під магазинами на вулиці Дністерській, 1", - зазначила жінка. Згодом речниця патрульної поліції Львівщини Катерина Рибій розповіла, що поліція уже поспілкувалася з бабцею-б...
Кримінал
Днями представники Генпрокуратури України та СБУ відзвітувалися про масштабне затримання учасників транснаціональної злочинної організації "Хімпром", які продавали наркотики в країни СНД за криптовалюту. Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівщини, ієрархічну організацію створили громадяни України, Росії та інших держав у 2014 році, щоби збувати важкі наркотики та психотропні речовини. "Клієнтів" шукали через інтернет, на спеціально створених сайтах,...
Суспільство
Із березня у загальноосвітніх школах міста Дрогобича на Львівщині дітей у перші класи реєструють лише за допомогою електронної системи blockchain. А з квітня - на таку ж систему переведуть усі дрогобицькі дошкільні навчальні заклади, передає 032.ua із посиланням на прес-службу Дрогобицької міськради. Нововведення впровадили з метою унеможливити будь-яке фальсифікування даних при формуванні електронних черг до закладів освіти. За словами заступника міського...
Культура
Днями відбулася чергова сесія Стрийської районної ради, де місцеві депутати підтримали ідею створення духовного центру в районі. Як повідомили на сайті райради, у Львівській області, в селі Розгірче планують створити центр духовної культури на базі скельного монастиря з древньою історією. Ідея належить місцевому отцеві Михайлові Зубковичу, а депутати Стрийської райради її одноголосно підтримали. Невеличке карпатське село Розгірче веде свою історію з 1460 р...
Пригоди
23 березня близько 21:45 на вулиці Шевченка, 386 у Львові, одразу на першому світлофорі за мостом, сталася дорожньо-транспортна пригода. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич, зіткнулися автомобілі "БМВ" та "Фольксваген" "лоб в лоб". Внаслідок зіткнення транспортні засоби сильно потрощилися, але за попередньою інформацією, водії та пасажири залишилися живими. Читайте також: Заборону продажу будівлі на вул. Короленка, 7 суд залишив у с...
Культура
До 25 березня у центрі Львова триватимуть зйомки історичного фільму "Єва", що має на меті розповісти про нацистську окупацію Європи та Голокост. Зйомки заплановані на вулицях: Театральній, Федорова, Вірменській, Ставропігійській, Друкарській, Франка, Князя Романа, у Стрийському парку та парку Франка, - передає 032.ua із посиланням на Zaxid.net. Під час зйомок у Львові буде присутня нацистська символіка та бутафорська військова техніка. Акторів передягатиму...