• Головна
  • Українці бідніють, недоїдають і дичавіють, - експерт ООН
12:15, 20 жовтня 2012 р.

Українці бідніють, недоїдають і дичавіють, - експерт ООН

Експерти стверджують, що в Україні майже половину населення становлять бідні люди

Останнім часом значно зріс відсоток людей, які недоїдають, тобто споживають менш ніж 2100 кілокалорій на добу. За рік відсоток таких людей в Україні зріс до 16,2%. Про це заявила Катерина Рибальченко, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН на прес-конференції "Як Україна бореться з бідністю?" з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю, який відзначається 17 жовтня, передає УНН.

"В українців є значні проблеми зі зрівноваженням власного бюджету. Бідними вважаються ті, хто витрачає понад 60% сімейного бюджету на харчування. За минулий рік відсоток таких людей в Україні зріс до 41,5%", - сказала вона.

За її словами, зростання цього показника незначне, проте порушена позитивна тенденція. До 2008 року рівень бідності знижувався, а сьогодні, за словами Рибальченко, Україна повернулася на рівень 2006 року.

Вона повідомила, що, за попередніми оцінками ООН, лише 5% українців живуть за європейськими стандартами. Тобто мають значно кращий рівень життя.

"Державна соціальна підтримка з одного боку дуже гарна до населення і знижує їхню соціальну активність. З іншого боку вона абсолютно не підтримує саме тих, хто потребує підтримки. Кошти витрачаються шалені", - додала Катерина Рибальченко.

За її словами, суми, які витрачаються на соціальні цілі, за своїми обсягами досягли рівня доходу населення від роботи.

За словами старшого програмного менеджера ПРООН, статистичні дані свідчать, що частка населення, чиє споживання нижче прожиткового мінімуму, і далі зростає: "Торік вона становила 25,8% проти 23,5% у 2010 році".

Зазначимо, що за даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України, після економічної кризи 2008-2009 років в Україні побільшало людей , що відчувають себе жебраками.

У 2010 році, за статистикою ООН, за межею бідності в Україні перебувало 78% людей. Україна посідала 83-є місце за рівнем розвитку суспільства, опустившись за рік на 7 сходинок рейтингу. Таке падіння викликане тим, що реальні доходи українців упали на 10%, і зросла кількість малозабезпечених, пояснила тодішній омбудсмен України Ніна Карпачова. А в 2011 році Україна була на 36-му місці в списку зі 124 країн за рівнем добробуту населення.

А нещодавно американський журнал Computerworld через бідність Україну назвав "раєм для хакерів".

За 2012 рік життя майже половини українців погіршилося, і вони з тривогою дивляться в майбутнє. Про це сказав провідний аналітик агентства політичного консалтингу "Перспектива" Олександр Ляпкало. Згідно з опитуванням, лише 17% українців вірять у поліпшення життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...