Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО

Ще у 2016 році група ініціативних львів’ян створила проект із капітального відновлення території Замарстинівського парку. Цей проект став одним із переможців Громадського бюджету, але не був реалізований минулого року через проблеми з проведенням тендеру на виконавця робіт. Станом на нині роботи у парку ведуться корпорацією “Комунальник”, вартість проекту становить більше 10 млн грн.

Подейкують, що створений до 60-річчя СРСР Замарстинівський парк був чудовою рекреаційною зоною Львова: з великою кількістю зелених насаджень, прогулянкових зон, дитячих атракціонів і залізницею та навіть колесом огляду. Зараз ця територія на 33 гектари перетворилася на міські джунглі, де час від часу влаштовують пікнік львів’яни. Кореспондент 032.ua побувала у парку та перевірила місця, де відповідно до плану, мають відбутися зміни.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-1 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-2 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-3

Центральна Алея

Очікування:Раніше по центру головної алеї у парку стояла велика клумба та лавки, зараз її прибрали та, відповідно до проекту, замість неї вздовж парку розмістять невеликі квіткові насадження уздовж доріжок по всьому парку. Потрапити на центральну алею можна кількома способами: через два входи зі сторони вул. П. Орлика, з вул. Мазепи, від школи №81, зі сторони дачних кооперативів на Топольній та доріжкою з вул. Щурата. Згідно з попереднім планом, частину території замостять бруківкою (2615 м²), встановлять 27 лавок, 33 смітника, 35 ліхтарів на головній алеї та ще 25 на другорядних доріжках, а також 2 велостійки.

Візуалізація: група 109 Візуалізація: група 109 Візуалізація: група 109 Візуалізація: група 109 Візуалізація: група 109

Реальність: станом на нині, центральна алея парку перебуває на реконструкції. Клумбу прибрали, а в окремих місцях працює техніка й підрядники. Більшість другорядних доріжок у парку вже проклали та посипали камінцями.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-9 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-10 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-11

Читайте також: Заклади Львова, доступні для маломобільних людей

Дитяча зона

Очікування: у парку мають намір встановити 16 дитячих ігрових елементів. Авторки проекту на громадський бюджет наполягали, щоб це був не просто дитячий майданчик, а ціла відпочинкова зона.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-12 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-13 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-14 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-15

Реальність: Наразі при парку є лише дитячий майданчик старого зразка.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-16

Місце для вигулу собак

Очікування: Аби вирішити тривалий конфлікт між власниками собак і рештою містян, неподалік від головної алеї у парку розмістять майданчик для вигулу собак на 1935 м². Передбачається, що тут можна буде не лише вигулювати, а й тренувати домашніх улюбленців.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-17

Реальність: На місці, де має постати майданчик - джунглі, а власники собак вигулюють чотирилапих по усій території парку, досить часто - без повідків.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-18

Читайте також: 8 театральних вистав травня у Львові, які змусять Вас замислитися

Місце для концертів

Очікування: Трохи нижче від зони вигулу собак підготують площу, де проходитимуть різноманітні культурні, спортивні, розважальні заходи. Особливістю буде те, що при плануванні врахують наявний природний ландшафт та розмістять амфітеатр у ньому.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-19 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-20

Реальність: Наразі тут густі зарослі та залишки старих напівзруйнованих сходів з бруківки.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-21 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-22

Гетьманство

Очікування: однією з “родзинок” проекту став акцент на історичній темі "Козацтво", тому на центральній площі у парку встановлять стилізований ландшафтний об'єкт - козацьку чайку. Планується також дати акцент на довговічних дубах, підсвітивши їх.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-23 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-24 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-25

Реальність: Станом на нині цю територію очистили від зайвих об'єктів, залишилось лише декілька старих лавок, на яких відпочивають місцеві мешканці. У цьому місці активно ведуться ремонтні роботи.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-26 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-27

Читайте також: Мистецькі виставки травня у Львові, які варто відвідати

Відпочинкові зони

Очікування: основна ідея нових відпочинкових зон у Замарстинівському парку - це максимальне занурення у природу та спокій. Тож серед розмаїття дерев і трав встановлять лавки, світильники, прокладуть доріжки.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-28

Реальність: У різних частинах парку вже почали прокладати доріжки. Вочевидь, у підрядників також є намір зберегти наявні спортивні майданчики, що розташовані у парку зі сторони СШ №81.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-29 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-30 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-31 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-32 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-33 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-34 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-35 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-36 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-37 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-38

Паркомісця

Очікування: паралельно до проведення капремонту у парку, до 31 травня у Львові триває громадське слухання, під час якого намагатимуться встановити межі парку. Згідно із запропонованим ДПТ, на основних підходах до парку мають створити гостьові стоянки для 60 автомобілів.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-39 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-40 Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-41

Реальність: наразі ця пропозиція перебуває на рівні ідеї, а тому нічого для її реалізації ще зроблено не було. Натомість, зауважимо, що навколо парку є: Храм Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, ЛССЗШ №81 ім.П.Сагайдачного, закритий старий польський цвинтар і місце поховання німецьких військовополонених «Замарстинів»; садово-городні кооперативи «Світоч», «Будівельник-67», «Мічурінець в Голоско» та ДНЗ №171, а також багатоповерхові житлові будинки, біля яких завжди паркується багато автомобілів.

Як виглядає Замарстинівський парк у Львові: очікування - реальність, - ФОТО, фото-42

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua зробив опитування серед людей, які прийшли 9 травня на Пагорб Слави у Львові, що для них означає цей день.

*Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється. Усі фото - кореспондент 032.ua, візуалізація - ініціативна група 109.

Львів новини Замарстинівський_парк фото візуалізація 032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі