• Головна
  • Біля Львова у Сокільниках розвелися змії. Люди перелякані.
15:05, 24 вересня 2012 р.

Біля Львова у Сокільниках розвелися змії. Люди перелякані.

У с. Сокільники, що біля Львова, люди цього літа на своїх обійстях неодноразово зустрічали метрових змій. Екологи заспокоюють: їх не варто боятися, це просто «комунікабельні» болотні вужі.

Як повідомив IA ZIK мешканець пан Павло, цієї суботи на своєму обійсті він побачив метрову чорну змію. З переляку відрубав їй лопатою хвіст і вона втекла. А на початку червня його сусіда теж на своєму городі перестрів темне гаддя, більш як метр у довжину. Плазуну цього разу не пощастило ще більше, його вік скоротили сапкою.

Мешканці кажуть: у Сокільниках зараз розвелося багато змій – і вужів, і підозрюють, що й гадюк. Пояснюють це тим, що у селі дуже багато необроблених полів, розвелися миші – чудовий корм для цих плазунів. У спеку змії поводяться взагалі неадекватно: підповзають близько до осель, гріються на оброблених городах, на стежках.

У коментарі IA ZIK директор Львівського міського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович каже – головне не панікувати. Найчастіша помилка, яку роблять люди, це коли вбивають цих змій. Адже дуже часто до осель людей підповзає так званий болотний вуж, який має темно-коричневе забарвлення, гладку шкіру і не має характерних для вужа жовтих чи білих вух. Він однотонний. Але це абсолютно безпечна змія, більше того – вона корисна для людини, оскільки знищує мишей. Хоча основна її їжа – риба і жаби. Вони бувають 1 м і більше, товщиною в руку. «Їх треба просто залишити в спокої», – наголошує еколог.

Ігор Антахович підтверджує що активність цих змій пояснюється спекою і збільшенням корму. «Середня річна температура повітря збільшилася. Оскільки вужі розмножуються таким чином, що відкладають яйця в купи органіки – листя, тирсу, яка гниє, і це тепло інкубує їхні яйця. Зараз температура вища, можливість виведення збільшилася, тому і їх чисельність збільшилася. Але чисельність регулюється природним шляхом, залежить від кількості їжі. Якщо буде їм що їсти, їх буде більше», – розповів Ігор Антахович. Він каже, що навіть у парках Львова зараз почали зустрічати цих вужів. А гадюка, як правило, сторониться людей, не показується їм на очі. «Вуж більш комунікабельний. Гадюку можна ще відрізнити по забарвленню і формі голови. У неї голова ромбічної форми і загрозливий вигляд – над очима виступи. У вужа передня частина голови заокруглена. Звичайно, що людина в паніці не звертатиме на це уваги. Порада одна – заспокоїтися, не рухати змію, і вона сама відповзе», – розповідає Ігор Антахович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...