Вчора виповнилось 20 років з дня перепоховання архієпископа Йосипа Сліпого

Вчора, 29 серпня, опозиція вшанувала пам’ять Верховного архієпископа Йосипа Сліпого у зв’язку з 20-ою річницею перепоховання праху кардинала із собору святої Софії в Римі у крипті собору св. Юра у Львові. Про це повідомили у прес-службі ЛОО ПП «Фронт змін».

Йосип Іванович Сліпий народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість, Теребовельського повіту в багатодітній родині. 14 квітня 1929 р. став ректором Львівської Богословської академії. 30 червня 1941 році Й. Сліпий підтримав Акт відновлення Української держави.

Разом з іншими українськими католицькими владиками 11 квітня 1945 року був ув`язнений радянською владою і засуджений на 8 років важких робіт. Відбув разом 18 років заслання у таборах Сибіру та Мордовії. Після звільнення оселився у Ватикані.

Від самого приїзду до Риму намагався організувати самоуправу помісної Української католицької церкви. Сліпий відбув архієрейські подорожі по країнах Європи, Америки, Азії й Австралії, щоб зміцнити зв`язки з вірними діаспори, пожвавити церковно-релігійне життя та репрезентувати Українську греко-католицьку церкву на чужині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі