До кінця 2012 року на Львівщині планують відкрити 50 дошкільних навчальних закладів

До кінця  2012 року у Львівській області  передбачено відкрити 50  дошкільних навчальних закладів та створити для дітей  додатково 2500 місць – про це повідомив начальник головного управління освіти та науки Львівської облдержадміністрації Михайло Брегін.

Михайло Брегін зазначив, що динаміка розвитку дошкільної освіти  Львівщини  серед областей України упродовж  останніх років відзначена  як одна із найвищих: «Зростає середній показник охоплення дітей дошкільною освітою у 2012 році: від 1 до 6 років - 45% , від  3 - 6 років – 86,3%, 5-річного віку – 100% (всіма формами дошкільної освіти, в тому числі соціально-педагогічний патронат», - відзначив М.Брегін.

Також з метою вирішення питання забезпечення дітей дошкільною освітою,  на виконання Програми розвитку освіти Львівщини на 2009-2012 роки, щорічно виділяється обласна субвенція, враховуючи співфінансування з місцевих бюджетів, 2012 р.- 4 млн. грн.  

Разом з тим Михайло Брегін поінформував, що головне управління освіти та науки облдержадміністрації провело  інвентаризацію  дошкільних навчальних закладів, які у 1990-х - 2011рр. призупинили свою діяльність.

За його  словами, таких закладів за списком  346, з них  54- продано, 33-орендовано, 198- перепрофільовано ( 107- в освітні заклади, 39- у бюджетні організації, 28-у житло, 24-повернуто власникам), 55-не використовуються, 6 -  зруйновано.

Михайло Брегін навів позитивний приклад  ТзДВ «Дослідно-механічного заводу Карпати» у м.Н.Розділ, який зберіг приміщення ДНЗ №9 «Журавлик» і виступив з пропозицією до  Новороздільської міської ради щодо передачі-викупівлі приміщення у комунальну власність міста.
     
Також районними та міськими органами  управління освітою, місцевого самоврядування розглядаються можливості щодо повернення приміщень дошкільних навчальних закладів та використання їх за призначенням.


Зазначимо, що  з 2000 –го  року відновили функціонування 25 ДНЗ, з них 4 у містах  Львів (2) та Червоноград (2), інші у сільській місцевості.
 
 Передбачено змінити формулу фінансового розрахунку на дошкільну освіту, з метою покращення фінансування та збільшення показників охоплення дітей дошкільною освітою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі