Дев'ятнадцята виставка-ярмарок «Форум видавців у Львові» проходитиме 12-16 вересня

Львівська обласна державна адміністрація у 2012 році, в межах Регіональної програми розвитку інформаційного простору Львівської області на 2012-2016 роки, на фінансування Міжнародної виставки-ярмарку «Форум видавців» виділила 100 тисяч гривень для друкування поліграфічної рекламної продукції і 80 тисяч гривень на проведення заходів літературного фестивалю.


Довідка:
Неприбуткова громадська організація «Форум видавців» створена у 1995 р. з метою об'єднання зусиль усіх зацікавлених осіб для сприяння розвитку українського книговидання, популяризації української книги і читання, підвищення культурного і освітнього рівня українських громадян.
Засновниця і керівник Форуму – президент Олександра Коваль.

З 2005 року в рамках фестивалю проходить Львівський міжнародний літературний фестиваль. Цього року відбудеться сьомий такий фестиваль.
У вересні 2011 року на 18-й міжнародний книжковий ярмарок з популяризації української книги та розвитку видавничої справи прибуло понад 800 видавців з усієї України та зарубіжжя.

Відповідно до Регіональної програми розвитку інформаційного простору Львівської області на 2007 - 2011 роки обласна державна адміністрація профінансувала, впродовж 5-ти років виготовлення поліграфічної продукції (рекламна продукція, запрошення, буклети, каталог форуму, програма Форуму тощо) для Форуму видавців на загальну суму 390 тис. грн.

Також на проведення заходів літературного фестивалю в рамках Форуму видавців через управління культури облдержадміністрації було виділено кошти в сумі 340 тис гривень.

19-а виставка-ярмарок «Форум видавців у Львові» проходитиме 12-16 вересня. Цього року до участі у Форумі вже зголосилося 345 видавництв. Очікується не менше 50 тисяч відвідувачів і не менше 5 мільйонів поінформованих осіб у усіх областей України. Заходи Форуму висвітлюватимуть представники близько 200 друкованих та інтерне-видань, телеканалів, радіо всеукраїнського та регіонального рівнів.

Основні заходи Форуму видавців з окремою програмо:

1. З 12 до 16 вересня - 7-й міжнародний літературний фестиваль, до участі в якому зголосилося 152 учасники: письменники, літератори, літературні критики, журналісти. Серед них Валерій Шевчук, Оксана Забужко, Адам Загаєвський, Генрик Гриндерг (Польща), Мартін Полак (Австрія), Арсеній Рогінскій, Валерій Панюшкін (Росія). Країни учасниці фестивалю: Австралія, Австрія, Велика Британія, Грузія, Латвія, Македонія, Норвегія, ПАР, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, США, Україна, Хорватія, Чехія, Швеція. Головний гість літературного фестивалю DBC Pierre (літературний псевдонім) (Велика Британія).

Головні заходи літературного фестивалю:

фестиваль «Від Сковороди до Сковороди», присвячений 290 роковинам від дня народження Г.Сковороди;

фестиваль «Бруно Шульц, до 120-річчя від дня народження та 70-річчя трагічної загибелі»;
фестиваль української мови;

всеукраїнський проект «КОНТЕКСТ», за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Учасники «Контексту» – українські та іноземні письменники, перекладачі, літературні критики, культурні менеджери, журналісти та блоґери, організатори різних літературних подій.

фестиваль перекладів «TRANSLIT»;

акція «Ніч поезії і музики нон-стоп»;
дискусія з нагоди виходу українського перекладу книжки американської письменниці й філософа Сюзан Зонтаг «Хвороба як метафора»;

виставка всесвітньо відомого іспанського ілюстратора Пабло Амарго;

вистава за віршами нобелівського лауреата Тумаса Транстрьомера;

спецпроект від журналу «ШО» і фестивалю «Київські лаври»;   вечірка-закриття Львівського міжнародного літературного фестивалю.

2. Премія «Найкраща книга Форуму-2012».

У межах премії, яка вручається з 1994 року визначаються найкращі українські видання. Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів, а не тільки художня література.

Щороку на здобуття премії номінуються не менше, ніж 300 книжок від понад 100 видавництв. Унікальним є склад журі. Члени журі підбираються за професійною ознакою: літератори (письменники та перекладачі); літературознавці та літературні критики; бібліотекарі; педагоги; науковці; економісти, бізнесмени, митці; журналісти; громадські діячі, політики та державні службовці. Призовий фонд Конкурсу, встановлений ГО «Форум видавців», – 50 тисяч гривень. Оголошення результатів та урочиста церемонія вручення премії відбудуться 13 вересня у Львівській філармонії

3. Видавничий бізнес форум. Під час бізнес форуму фахівці розглядатимуть такі питання: узагальнення щодо стану українського книжкового ринку, обговорення заходів із його розвитку, вивчення нових світових тенденцій та аналіз перспектив їх втілення в Україні. Обговорення топ-теми на всіх книжкових ярмарках світу – перспективи і загрози видання книжок он-лайн.

4. Міжнародний книжковий ярмарок на території Палацу мистецтв.

Учасниками ярмарку є понад 800 українських та іноземних видавництв книжок та періодичних видань, видавничих організацій, підприємств гуртової та роздрібної книжкової торгівлі, поліграфічних підприємств, виробників та розповсюджувачів електронних видань, програмного забезпечення, аудіо- та відеопродукції, канцелярських товарів. Також участь беруть громадські організації, літературні агенції, асоціації, культурні центри та фонди.

У програмі також презентації, автограф-сесії, майстер-класи, дискусії та обговорення.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі