ВО «Свобода» та УДАР не отримали представництва у ОВК

Постановою від 26 серпня Центральна виборча комісія затвердила склад виборчих комісій, які працюватимуть на виборах народних депутатів України у жовтні цього року. Як повідомляє "Львівський портал", за результатами жеребкування, лише 19 політичних партій (окрім 5-ти парламентських фракцій) отримали представництво у ОВК. Більшість з них – не надто відомі і малоактивні на всеукраїнському рівні політичні сили.

За словами аналітика Громадянської мережі ОПОРА Олександра Неберикута, такий склад окружних виборчих комісій – передусім, вина самих партій, які від цього рішення найбільше постраждали.Вони «проґавили» постанову ЦВК, якою затверджувалася процедура формування ОВК, вчасно її не проаналізувавши, та сподівалися на вдалий жереб. Як результат, опозиційні сили формально не отримали жодного представника у окружних комісіях Львівщини за винятком єдиної кандидатури від Народного Руху України та по 12 представників від фракцій «Батьківщина» та НУ-НС у ВРУ, яким автоматично гарантовано таке право відповідно до виборчого закону.

Серед партій, які отримали керівні місця в ОВК Львівщини, місцевий виборець також знайде переважно невідомі для себе політичні сили – «Єдина Родина», «Руська Єдність», «Союз анархістів України», «Молодь до ВЛАДИ», Ліберальна партія України. Натомість, жодного представника у ОВК не мають популярні в області політичні сили, які на місцевих виборах отримали депутатські мандати у представницьких органах, – зокрема ВО «Свобода», «УДАР».

Якщо вести мову про кадровий потенціал комісій у округах Львівської області, то навряд чи його можна високо оцінити. Зауважимо, що на момент проведення останніх парламентських виборів, більшості членів щойно сформованих ОВК було по 15-20 років, тому відповідного досвіду з підготовки та координації виборчого процесу у них немає. Так, середній вік представників Всеукраїнського політичного об’єднання «Єдина Родина», які будуть присутні у всіх комісіях області, становить лише 20 років, Всеукраїнської політичної партії «Братство» - 22, політичної партії «Союз анархістів України» - 25. Наймолодший член ОВК – 1992 року народження  як і найстарший – 1940 р. н. працюватимуть в ОВК №121 (м. Дрогобич).

У ВО “Свобода” таке жеребкування вже назвали сигналом для масових фальсифікацій. Як інформує прес-служба ЛОО ВО “Свобода”, таку думку висловив керівник передвиборчого штабу у місті Львові Маркіян Лопачак.

«Бачимо, що результати формування окружних виборчих комісій на Львівщині чітко вказують на  невипадковість так званого «жеребкування», проведеного у ЦВК. Адже саме ті політичні сили, які у 2011 році влаштували провокації у Львові, сьогодні отримують посади голів окружних виборчих комісій та можливість істотно впливати на виборчий процес», - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі