• Головна
  • Віртуальна реальність міст України: від насильства та криміналу - до с**ксу і політики
Тема для обговорення
09:00, 2 вересня 2012 р.

Віртуальна реальність міст України: від насильства та криміналу - до с**ксу і політики

Тема для обговорення

Інтернет все глибше проникає у життя українців. Трохи більше ніж за десяток років аудиторія розширилася з 200 тисяч у 2000-му році, до 14 мільйонів чоловік в 2011-му році. І динаміка інформатизації продовжує нарощувати оберти.

Чим представлені міста в соціальних мережах?

На сьогоднішній день, процес об'єднання людей через соціальні мережі прагне до свого апогею. Мабуть, не залишилося більше менш великих населених пунктів, жителі яких не створили б кілька ком'юніті в Facebook або «Вконтакте».

Подібні групи рясніють навколополітичних гумором і місцевим колоритом. Ось лише деякі приклади народної творчості:

Запоріжжя

image001

 Кривий Рігimage002

 Донецьк


image003

 

 Харків

image004

 

Крім гумору і мемів, соціальні мережі частенько об'єднують людей в пориві боротьби за власні права. Один з яскравих прикладів координації дій через соцмережі стався в Миколаєві, коли всезагальної розголосу був відданий факт вбивства Оксани Макар. Тоді багатотисячний мітинг був зібраний в лічені дні, суто завдяки активності городян в соцмережах. В принципі, сьогодні не один мітинг не обходиться без «зустрічі» в «Вонтакте», «Facebook» або повідомлень в Twitter.

 
Але не мітингами єдиними живуть групи міст в соцмережах. До прикладу, в Запоріжжі був проведений масовий флешмоб «Мокрі війни», що об'єднав більше 2-х тисяч городян в пориві викупатися в фонтанах міста.

Якщо ви задасте назву свого міста в пошуках через блоги, ви з подивом, а може і без нього, констатуєте, що пропозиції сексуальних послуг, а також пошук знайомств найпопулярніші повідомлення в мережі.

Не обходять стороною соціальні мережі політиків і чиновників. Моду в цьому сенсі задають вищі ешелони влади. Це й не дивно - політики втомилися робити видимість «близькості до народу» за допомогою нескінченних «гастролей» по підприємствам та шахтам країни, адже тепер вони можуть демонструвати «відкритість», не виходячи з кабінету. Хоча, багато столичні чиновники все ж не ведуть свої сторінки особисто, а доручають це прес-секретарям, що, власне, вбиває всю ідею соцмереж.

До речі, нещодавно в Facebook з'явилася сторінка бабусі, яка хотіла переписати хату на кота.

Міста очима пошуковиків

Пошукові системи Інтернету намагаються вловити думку користувачів і якоюсь мірою є віддзеркаленням аудиторії. Як не дивно, запам'ятовується пошуковикам, в основному, найбільш негативні події міст. Варто вести в «Яндексі» - «У Запоріжжі», як «добрий» пошуковик запропонує ряд варіантів розвитку подій, одне гірше іншого:
image006

 


 
Такий результат вас чекає і в інших містах.

І лише Одеса, з її неповторним колоритом і тонким одеським гумором, вибивається з системи. Тут, поцікавившись у пошуковій системі інформацією про місто, можна абсолютно несподівано для себе дізнатися про нерозривний зв'язок Одеси та ... кактуса. Приміром, вітаючи мера міста Олексія Кустусева з Днем Народження, користувачі написали наступне:

«Кактус-рослина багаторічна і при гарному догляді живе довге життя. Нехай наш,, кактус "живе довго, але в далекій і спекотної Мексиці. Авось там нічого не погубить».

Виявилося, що «кактус» - це неформальне ім'я градоначальника Одеси, полюбилося місцевим жителям.

Але якщо говорити серйозно, пошукові системи стануть вам незамінні при підготовці до поїздки. Адже поряд з офіційними онлайн-путівниками, ви можете знайти особисті записи користувачів інтернету, які завжди веселіше і щире офіціозу.

Провокаційний, але цікавий погляд на міста України можна знайти на відомому в Інтернет-колах сервісі «Lurkmore», який являє собою скандальний аналог «Вікіпедії».

Так, Донецьк в «Lurkmore» позначений, як Ахметову. Приміром, на думку провокаційного сайту, жителі Донецька або «Ахметова» не асоціюють себе з Україною.

«Незважаючи на територіальну приналежність Україні, жителі регіону досі цього не усвідомили - вперто продовжує говорити на руссіше і вважати себе або росіянами, або взагалі окремим етносом, не мають ні з тими, ні з іншими нічого спільного», - жартує «Lurkmore» .

Не менше від того ж «Lurkmore» дісталося Львову, якого охрестили в «Бандерштадт». Про пам'ятки міста скандальний ресурс говорить наступне:

«Вважається кошерним подивитися на архітектуру (центр забудовувався австрійцями, в бутність Австро-Угорської імперії, для себе). Також, готіче, хоча жодного оригінального готичного будівлі тут немає. Також, любимо поляками, яких в місто приїжджає багато - їхати недалеко, дешево, віз не треба, плюс туга про безповоротно випиляних «КРЕС». Як неважко здогадатися, росіян і євреїв ніхто тут не вбиває ».

Замість епілогу ...

Пошуковики та інші сервіси віртуальної реальності - всього лише віддзеркалення наших поглядів. Безумовно, це відображення є кілька спотвореним, сатиричним або ж просто специфічним, проте часто за гумором ховається правда. Як говорив Горацій, «сміючись говори правду». А учасникам мережі залишається лише відокремити цю правду від великої кількості «сміття».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...