«Свобода» розповіла про способи фальшування на виборах цього року

У «Свободі» вважають, що головні фальсифікації відбуватимуться в окружкомах. Таку думку висловив керівник юридичної служби Во «Свобода» та її представник у ЦВК Олег Махніцький, - повідомляють у прес-службі партії.

«Спосіб формування окружних виборчих комісій, фактичне недопущення до участі в роботі цих комісій провідних партій – реальних учасників виборчого процесу – і, натомість, наповнення комісій представниками так званих «технічних» партій свідчить, що саме окружні виборчі комісії стануть базою для фальсифікацій майбутніх парламентських виборів» - цитує прес-служба партії слова О.Махніцького.

Юрист зазначив, що На кожному етапі виборчого процесу спостерігається застосування з боку влади маніпулятивних технологій щодо виборчого законодавства для фальсифікацій результатів майбутнього волевиявлення.

«Це спостерігалося під час проведення виборчих з’їздів, коли провладні партії навіть не створювали видимості дотримання процедур колективного затвердження виборчих списків.

Згодом було задіяно технологію масової реєстрації так званих «клонів», при чому деякі кандидати змінювали свої імена та прізвища буквально за день до виборів та не гребували неправдивими відомостями про належність до провідних опозиційних партій. На жаль, ЦВК та судова система пасивно споглядали на це свавілля.

Потім усе суспільство стало свідком спроби «зачистки» ЦВК від неугодних, незалежних членів, і тут уже на повну потужність було запущено незаконні дії та рішення судової гілки влади.

Тепер ми стали свідками того, як під час жеребкування окружні виборчі комісії було сформовано фактично без участі провідних опозиційних партій. Натомість партії, що не спромоглися висунути свої виборчі списки на парламентських виборах, зареєстрували одного-двох кандидатів-мажоритарників в одномандатних округах – враз виявилися «здатними» запропонувати свої кандидатури у всі окружні виборчі комісії на всій території України! При чому в списках від цих партій були і «мертві душі» - кандидатури включали навіть без їхньої згоди, що є прямим порушенням законодавства» - зазначає О.Махніцький.

На його думку, наступним етапам стане спроба формування і дільничних комісій із представників «технічних» кандидатів і провладних партій, що взагалі поставить під сумнів можливість об’єктивного і справедливого встановлення результатів виборів і дотримання рівності,змагальності, відкритості та законності виборчого процесу.

«У такому разі, за фактичної бездіяльності судової системи лише голос народу як безпосереднього джерела влади, форми прямої демократії та небайдужість громади під час встановлення результатів голосування дозволять зупинити це беззаконня» - каже правник ВО «Свобода».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі