Весь світ до Львова: на «Етновир» їдуть колективи з Азейбарджану та Гани

ПРОГРАМА

            Ювілейний фестиваль «Етновир» викликав неабиякий ажіотаж у фольклорних колективів з різних куточків світу. Обирати колективи доводиться дуже ретельно, організатори до сьогодні доповнюють перелік колективів-учасників, щоб якнаймасштабніше відзначити п’ятий «Етновир».  Відтак, додались нові країни-учасники – Гана та Айзербайджан.

            Зазначимо, фольклорний фестиваль «Етновир» відбудеться 22-26 серпня на площі Ринок, та у центральна частина міста. А 24  серпня заходи відбуватимуться у ТРЦ King CrossLeopolis.

            Відтак, стало відомо, що у «Етновирі» візьме участь фольклорний колектив «Amamere Folk Music & Dance Ensemble» із Гани (Західна Африка)

            «Виступи ансамблю, як правило, дуже різноманітні. Ajugbo ― це танець миру, який колись виконувався воїнами. Африканці називають його уособленням єдності. Це дуже швидкий танець під важкі удари барабанів і дуже красиву пісню. Sulaima ― церемоніальний танець, під час якого танцюристи використовують палиці. Bamaya ― це танець, якийвиконують чоловіки, переодягнені в жінок, з метою обдурити богів дощу, щоб вони подарували його фермерам і врятували посіви від засухи. Gyra ― це танець пастухів, які показують поведінку корів. Це дуже гарний танець у давніх костюмах», - зазначають організатори «Етновиру».

            А також додався і колектив з Азербайджанум - народний ансамбль пісні та танцю «Азербайджан».

            «Значну частину музики складають сімейно-побутові пісні ― весільні та траурно-похоронні (йуг, аги, марсія). Народна музика Азербайджану відрізняється різноманітністю жанрів ― це пісня, танець, ашугська творчість, мугам. Як і в піснях, у танцях знайшли своє відображення тип темпераменту їх творців. Жіночі танці ― стримані, пластичні, ліричні (вагзали, узундере), чоловічі ― жваві, відмічені заповзятістю, силою (газах, гайтаги, ханчобани)», - додають організатори.

ДОВІДКА:

Фестиваль відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості  (IOV) та  за підтримки Львівської міської ради.

Також 5-денну феєрію у Львові влаштують найколоритніші колективи з різних куточків світу:

 •  Алжир - «Nadjm Group Djazair» - виконує найвідоміший в Алжирі танець. У світі він відомий, як танець туарегів― чоловіків пустелі. Його танцювальний ритм зачаровує, а чорні костюми учасників колективу додають виступу таємничості та магії
 • Того -  Міжнародний художній колектив африканських танців і маріонеток  «Compagnie Blewu» -
  ритмічні рухи, звук барабанів та ритуальне спілкування з вищими силами через пісні – це все зможуть спостерігати відвідувачі фестивалю «Етновир»
 • Іспанія - Фольклорний колектив «Los Jateros»–
  один з найпопулярніших фольклорних колективів фестивалів Європи представить традиційні танці та пісні, що розповідають про багату культурну спадщину іспанського народу
 • Польща - Ансамбль пісні і танцю «Jantar»-
  представить публіці типові польські танці: полонез, оберек, краковяк, мазурку, коседер, які супроводжуються автентичними народними текстами.
 • Туреччина - Фольклорний танцювальний ансамбль Nazilli Belediyesi - використовує в своїх виступах такі народні танці, як зейбек, гора, орон, бар, галай, теке.
 • Білорусія -  Народний ансамбль пісні і танцю «Вяселле»- програма колективу включає в себе білоруські народні пісні і танці такі, як полька, кадриль, лявоніха.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі