Комунальні підприємства Львова та «Арена Львів» катастрофічно забруднюють річку Зубра

Екологічний стан річки Зубра, яка протікає по території Миколаївського та Пустомитівського районів Львівщини, катастрофічно загрозливий.

Про це заявили у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

Так, аналізи всіх лабораторій вказують на перевищення у річкових водах гранично-допустимих концентрацій вмісту аміаку (у 8 разів), фосфатів (до 4 разів), завислих речовин (у понад 7 разів), нітритів. Перевищення у воді аміаку свідчить про потрапляння у воду побутової каналізації. Забруднення фосфатами свідчить про те, що у воду потрапляють миючі засоби, що також вказує на потрапляння у річку каналізаційних вод. Наявність завислих речовин – наслідок забруднення берегів.

Згідно з висновками Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, р. Зубра забруднюється внаслідок безгосподарної діяльності комунальних підприємств Львова.
«Русло р. Зубра від вул. Хуторівка до лісопаркової зони «Зубра» в районі вул. Гн. Хоткевича протікає відкритим колектором, який на цьому проміжку засмічений побутовими відходами. Крім цього, р. Зубра постійно забруднюється господарсько-фекальними стоками з каналізаційної мережі району, особливо з території ЛКП «Житловик-С», а також частково з території ЛКП «Хуторівка» та ТзОВ ЖЕП «Стимул-Сихів» та промислових підприємств і організацій, розміщених на їх територіях. Води закритого дощового колектора, що виходять назовні навпроти будинку 55 вул. Хуторівка, найбільше забруднюють річку на території Львова, оскільки до нього незаконно підведена побутова каналізація будинків. Власником колекторів є ЛКП «Львівводоканал», - повідомили у управлінні.

Інші джерела забруднення річки знаходяться нижче за її течією. Так, при будівництві зовнішніх каналізаційних мереж для стадіону «Арена Львів» до колектора дощової каналізації здійснено несанкціоновані каналізаційні підключення ПАТ «Львівський іподром», ДЮСШ «Буревісник», що призвело до потрапляння господарсько-побутових стоків в систему дощової каналізації.

Внаслідок проведення робіт з вертикального планування території, прилеглої до стадіону зі сторони іподрому та ПМП "Кінескоп", частково засипані існуючі оглядові колодязі іподрому, в результаті чого стічні води через оглядові колодязі виливаються на територію дачних ділянок в районі вулиць Вернадського та Проектованої, 3.

У зв’язку з цим, Держуправління охорони навколишнього середовища зобов’язало ЛКП «Львівводоканал» провести інвентаризацію каналізаційної мережі Сихівського району на предмет несанкціонованого підключення, а дирекції стадіону «Арена - Львів» вирішити питання здачі в експлуатацію новозбудованих зовнішніх каналізаційних мереж і дощового колектора. Також дано доручення розчистити береги річки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі