Для «Галичанки» знайшлися спонсори

З ініціативи голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка відбулася зустріч представників бізнесу Львівщини з  гравцями і тренерами жіночого гандбольного клубу “Галичанка”. Мета зустрічі – пошук фінансової підтримки, спонсора і партнера для забезпечення подальшого існування гандбольного клубу “Галичанка”. Як наслідок – бути партнерами команди зголосилися керівник ТзОВ “Барком-Родинна ковбаска” Олег Баран та співвласник НВП “Гетьман” Олег Баляш.

У зустрічі взяли участь старший тренер команди «Галичанка-Львів» Василь Козар, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак, проректор ЛНУ імені І.Франка Мар’ян Лозинський, а також усі гравці “Галичанки”.

За словами Михайла Костюка, завдання влади сьогодні – зробити усе можливе, щоб бізнес-структури частіше звертали увагу розвиток спорту в області.

“Колектив “Галичанки” має за собою яскраві сторінки успіху, але сьогодні вирішує долю свого існування в орбіті українського та європейського спорту. Наше завдання – не дати згорнути роботу одному із перспективних представників ігрових видів спорту для Львівщини. В палітрі львівського спорту жіноча команда “Галичанка” посідає особливе місце: маємо гарні традиції, ефективну систему підготовки дитячо-юнацьких команд і чудових тренерів, а також налагоджену систему співпраці в межах ДЮСШ - училища фізичної культури - університету фізичної культури та обласних організацій ФСТ та відомств”, - наголосив голова Львівської ОДА.

Михайло Костюк подякував спонсорам, які зголосились підтримувати “Галичанку” та висловив переконання у тому, що львівські гандболістки стануть основою збірної команди України з жіночого гандболу на вже чергових Іграх Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро. А самим гравцям “Галичанки” Михайло Костюк побажав спортивного фарту і нових перемог.

“Сьогодні молодь має відчути не бажання воювати – як до цього спонукають політики – а зовсім інший імпульс життя, який може дати спорт. Тому нині ми вибудовуємо новий формат стосунків між владою, бізнесом і спортом. Підтримка талановитих спортсменів – це і є патріотизм. Ще раз дякую тим патріотам, бізнесменам, які зголосились допомогти нашим гандболісткам. Тепер “Галичанка” виступатиме під “родинно-гетьманським крилом”, - резюмував голова ЛОДА.

Для довідки:

Історія львівської жіночої гандбольної команди «Галичанка» бере свій початок з 1989 року, коли клуб з такою назвою (перед тим існувала команда майстрів під назвою «Імпульс») почав виступати в чемпіонаті СРСР серед команд першої ліги. В тому дебютному сезоні команда «Галичанка» виграє змагання першої ліги і здобуває право виступу у вищій лізі чемпіонату Радянського Союзу серед жіночих команд з гандболу.

У вищій союзній лізі команда успішно виступала до здобуття Україною незалежності. Відтак, починаючи з 1992 року, коли в Україні було організовано внутрішній чемпіонат,  «Галичанка» стала однією з кращих команд України. Це дозволило команді брати участь у розіграші Європейських клубних кубкових турнірів: Кубок міст (CITYCUP), Кубок ЄГФ (EHF). При цьому, зважаючи на непевне фінансове становище команди і відповідні вимоги європейської федерації гандболу, команда «Галичанка» проводила, як правила, обидва матчі Єврокубків на майданчику суперника.

У 2007 році за допомогою спонсорів львівський клуб отримав змогу проводити єврокубкові матчі на домашньому майданчику у Львові.

На внутрішній арені «Галичанка» тривалий час була четвертою командою в країні, а в сезоні 1997-1998 років вперше львівські гандболістки вибороли бронзові медалі чемпіонату України. Починаючи з 2001 року львівська «Галичанка» постійно входить до числа трьох кращих команд України, тричі виборовши срібні медалі чемпіонатів України, а гравці команди постійно входили до складу національної збірної команди України з гандболу.

Від 1997 року «Галичанка» проводить тренування на базі спортивного комплексу Львівського національного університету імені І.Франка, що відображено в назві клубу. Особливо яскраві успіхи «Галичанки-ЛНУ» пов’язані з підтримкою фінансово-промислової групи «Росан», яка з лютого 2006 р. взяла команду під опіку. Згодом до співпраці з «Галичанкою» долучилися нові партнери. За допомогою генеральних та титульних спонсорів ВАТ «Кредобанк», концерну «Галнафтогаз», страхової компанії «PZU Україна», команда досягла значних успіхів на міжнародному та Всеукраїнському рівні:

1998-2008 рр. – постійний учасник європейських кубків (кращий результат 1/8 фіналу Кубку Європейської федерації гандболу),

2005-2006 рр. – бронзові медалі чемпіонату України (суперліга),

2006-2007 рр. – срібні медалі чемпіонату України (суперліга),

2007-2008 рр. – срібні медалі чемпіонату України (суперліга),

2008-2009 рр. – бронзові медалі чемпіонату України (суперліга).

У 2008-2009 роках у зв’язку із складним фінансовим становищем генеральні та титульні спонсори заявили про неможливість надалі здійснювати матеріальну підтримку та брати участь у розвитку команди «Галичанка».

Завдяки сприянню управління з питань фізичної культури та спорту Львівської ОДА та Львівської міської ради команда втрималася від повного занепаду. В даний час команду підтримує обласна федерація гандболу, Львівське училище фізичної культури та Львівський державний університет фізичної культури, які допомагають зберегти молодих гравців і розвивати жіночий гандбол на Львівщині. Команда має у своєму розпорядженні чималий резерв перспективних молодих спортсменок. У Всеукраїнських дитячо-юнацьких змаганнях з гандболу серед дівчат 1995-1996 р.н. сезону 2011-2012 років підопічні Василя Козара здобули перше місце.

З ректоратом ЛНУ ім. І.Франка досягнуто домовленість про місце для проведення тренувань та змагань, а саме ігрового залу спортивного комплексу університету по вул. Черемшини, 31.

У 2012 році ГО «Спортивний клуб «Галичанка-Львів» має фінансову підтримку за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 150 тис. грн. Станом на 1 серпня 2012 року діяльність клубу профінансовано у розмірі 78 тис. грн., що відповідає 52% планових призначень, які формувалися на основі складеного клубом та затвердженого управлінням кошторису.

Львівська міська рада коштів на фінансування клубу на 2012 рік не передбачала.

16 червня 2012 року ГО «Спортивний клуб «Галичанка-Львів» заявив про припинення своєї діяльності.

З боку голови ЛОДА було проведено відповідні заходи з пошуку фінансової підтримки та потенційних спонсорів для команди. Перша така зустріч за участю гравців команди, тренерського складу та керівника управління з питань фізичної культури та спорту, а також керівництва ТзОВ “Барком-Родинна ковбаска” відбулася 2 серпня на тренувальній базі команди. Домовлено про виділення для потреб команди одноразово 50 тис. грн. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі