На площі Арсенальній проводитимуть археологічні дослідження

Як поінформували в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, з початку вересня цього року на площі Арсенальній та суміжній ділянці на вул. Староєврейській розпочнуться археологічні роботи. Мета - виявити точне розташування елементів фундаментів та зібрати інформацію про будівлі Великої міської синагоги та Бейт Гамідрашу, зруйнованих під час Другої світової війни, для проекту облаштування Площі Синагог.

Замовником робіт є управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, виконавцем - Рятівна археологічна служба Інституту Археології НАН України. Керівництво розкопками здійснюють Олег Осаульчук та Юрій Лукомський. Роботи триватимуть до кінця вересня 2012 року.

«Ці археологічні дослідження є частиною реалізації проекту облаштування Площі Синагог, який є однією зі спроб вшановувати пам’ять про історію єврейської громади Львова та звернути увагу на багатоетнічне минуле Львова, важливість збереження його багатокультурної спадщини та сприяти зростанню обізнаності громади з історією єврейської спільноти у Львові», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Концепція проекту Площа Синагог архітектора Франца Решке (Берлін) була обрана міжнародним журі на міжнародному відкритому конкурсі у грудні 2010 р. з поміж 35 проектів. Проект-переможець, а також інші проекти можна було побачити на виставках у Палаці Мистецтв у 2010 році і у виставковому залі Центру міської історії у квітні 2011 року. Усі проекти доступні на сторінці http://www.design-competitions.lviv.ua/

 У жовтні 2011 року спільний українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» запросив архітектора-переможця Франца Решке до Львова, щоб він детально представив свій проект та зібрав додаткову інформацію для доопрацювання проекту.

Численні зустрічі та розмови з громадськістю та фахівцями у Львові, доступ до нових документів, історичних даних та планів, особистий візит до колишньої єврейської дільниці і цілого міста дало можливість ближче познайомитися із атмосферою конкурсної ділянки і її оточення. Здобута інформація та враження знайшли відображення в подальшому опрацюванні проекту-переможця, щоб він найкраще відповідав місцевим вимогам та потребам і запропонував бачення, яке зберігає відкритими всі можливості для майбутнього розвитку цього місця згідно з вимогами збереження історичної спадщини.

Проект передбачає, що територія синагоги Золота Роза зберігається  як є, і лише закріплюється та консервується, територія Бейт Гамідраду залишаться як зелена зона відкритою для подальшого розвитку, ділянка Великої міської синагоги стає площею-пам’ятником, який вшановує пам’ять про синагогу та її знищення і надає місцю функції громадського простору для зустрічей.

Співорганізаторами проекту є місто Львів, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH. Реалізуючи цей проект, організатори  докладають зусиль, щоб місце, яке було одним з центрів єврейського життя у Львові, було визнано і показано в структурі міста як місце єврейської історії та вшановувалося належним чином.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі