Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір

Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір

Львівські архітектори пропонують зробити пішохідною вулицю Професорську, яка відділяє “Львівську політехніку” від костелу святої Марії Магдалини, де є будинок Органної та камерної музики. Якщо цю ініціативу вдасться втілити у життя, саму вулицю та ділянку навпроти костелу хочуть перетворити на спільний громадський простір для львів’ян.

Журналіст сайту 032.ua відвідав обговорення концепції майбутніх змін, під час якого архітектори Антон Коломєйцев та Роман Крушельницький спільно з Іриною Дем'янюк та Анною Федак, представили ескізний проект громадського простору.

Кардинальна зміна дорожнього руху та пішохідна вулиця Професорська.

У “Львіватодорі” вже розробили моделювання щодо організації дорожнього руху, якщо вулицю Професорську все таки зроблять пішохідною. Так, за словами керівника відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Романа Зубачика, ні підприємстві пропонують два варіанти дорожнього руху на випадок перекриття Професорської.

“За першим варіантом – просто перекрити вул.Професорську та не змінювати дорожній рух. А другий варіант – перекрити вулицю та організувати двосторонній рух на вулиці Бібліотечній, односторонній – на вулиці Матейка на ділянці від вул.Технічно до Рилєєва. Схему з одностороннім рухом можна буде запровадити і на вул.Рилєєва до вул. Устияновича. Таким чином ми організуємо квазікільце”, - сказав Зубачик.

Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-1
Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-2

Представник “Львівавтодору” також зазначив, що результати транспортного моделювання показують, що за першим пропонованим варіантом зросте кількість автівок на вулицях Городоцькій, Бандери, Коперника. Якщо брати за основу другий варіант, то транспортний рух зростає лише на вул. Городоцькій та Коперника, однак він буде зовсім незначним.

“На вул. Бандери рух збільшиться на ділянці від вул. Чупринки до вул. Шашкевича. Однак, відбудеться мінімальне зменшення навантаженості на вул. Бандери на ділянці від вул. Антоновича до Професорської”, – розповів Роман Зубачик.

На думку Зубачика, можливі зміни в дорожньому русі не призведуть до транспортного колапсу у Львові.


Більше насаджень, чаша з водою та зелений схил замість бетонного бордюру.

Ініціатори змін на вулиці Професорській вважають доцільним припинити рух автівок по вулиці та створити спільний громадський простір Органного залу.

Так, в рамках реконструкції архітектори пропонують забрати бетонну підпірну стінку, яка відділяє вулицю Бандери від будинку органної та камерної музики, а ще хочуть відновити зелений схил, який був там раніше. Спускатися зі схилу можна буде за допомогою пандуса та сходів, а між сходами та зупинкою громадського транспорту архітектори пропонують влаштувати ще одну “зебру”.

Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-3 Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-4

“Якщо будемо відновлювати зелений схил, необхідно буде перенести ялинки, які наразі там ростуть. Ми не зможемо просто демонтувати стінку і не пошкодити дерева. На території перед самим костелом можна буде посадити одне листяне дерево. І тут ми пропонуємо бруківкою позначити місце, де колись стояла статуя Діви Марії”, - розповів архітектор Антон Коломєйцев.

Далі архітектори планують облаштувати невелику чашу з водою і припідняту клумбу з пшеницею навпроти костелу.

“Ці елементи, вони матимуть сакральний зміст - позначатимуть чашу з вином і хліб”, - зазначив Коломєйцев.

Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-5

Аби зробити громадський простір ще більш привабливим, автори проекту пропонують за допомогою світла зробити проекцію силуетів статуй, які раніше стояли на площі.

Якщо вулицю Професорську зроблять пішохідною, архітектори обіцяють зробити її виключно для львів’ян. Тут пропонують облаштувати кілька функціональних зон – паркування (з боку вул. Устияновича), студентської рекреації, бібліотеки, спортивну та дитячу.

Все для людей: у Львові планують перетворити вулицю Професорську на пішохідну та облаштувати новий громадський простір , фото-6

“Бруківка, яка наразі є на Професорській, вона збережеться, але саму транзитну зону ми пропонуємо облаштувати неслизькою плиткою для маломобільних груп населення”, - каже архітектор Роман Крушельницький.

Коли це буде

Архітектори наразі представили лише ескізний проект. Далі – обговорення проекту з мешканцями, під час якого будуть враховувати думки самих львів’ян та активістів. Після цього відбуватиметься коригування проекту.

Ну а втілювати задумане в життя почнуть не раніше наступного року, коли у Львові розпочнеться капітальна реконструкція вулиці С. Бандери, адже створення нового громадського простору та організаційні зміни на вулиці Професорській, заплановані в межах проекту “Вулиця для всіх”.  

Читайте також на нашому сайті:

У Львові хочуть реконструювати площу Святого Теодора: що пропонують змінити (ФОТО).

На вулицю Мазепи у Львові чекають кардинальні зміни: візуалізація.

Нове життя старого трамдепо: територія старого трамвайного депо у Львові стане місцем для бізнесу та креативу (ВІДЕО).

Німецький досвід для європейського Львова: як будуть реконструювати вулицю Бандери (ФОТО).

У Львові планують відремонтувати площу біля Головного залізничного вокзалу: подробиці (ФОТО).

Львів 032ua новини Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі