Олег Панькевич зустрівся з головою Об’єднання українських товариств Латвії

Олег Панькевич зазначив, що Львівська обласна рада зацікавлена в налагодженні співпраці з українцями за кордоном, зокрема, в Латвії. «Ми маємо добрий досвід співпраці з українськими товариствами Естонії та Литви, а також інших країн, - зазначив Олег Панькевич. – Передусім, це співпраця в культурній сфері та збереженні національної пам’яті. На жаль, державні програми зі співпраці з українцями за кордоном не діють, тож ми намагаємося бодай на обласному рівні налагоджувати зв’язки».

Як зазначила Людмила Белинцева, щойно кілька українських художніх колективів із Латвії брали участь у V Бойківських фестинах, які відбулися в Турці.

«Наших артистів дуже тепло приймали, - зазначила вона. – А зовсім недавно в Латвії виступав колектив із Львівщини «Верховина». Для  нас такі творчі обміни дуже цінні, тому що, на жаль, ми втрачаємо рідні звичаї, в чужій країні швидко відбувається асиміляція, діти забувають українську мову. І зв’язок із рідною землею нічим не заміниш».

Людмила Белинцева зазначила, що в Латвії – єдиній іноземній країні на пострадянському просторі -  діє державна українська школа. Щорічно відбуваються фестивалі української творчості «Трембіта», «Червона калина» та інші. Латвійські українці гуртуються в 15 товариствах, які входять до Об’єднання українських товариств Латвії. Торік українська громада Латвії святкувала сторіччя. Хоча українці залишалися жити в Латвії й раніше, лише в 1911 році в  документах з’явилися  згадки про створення українського товариства «Громада». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі