• Бойківчани обрали своїх Шахових короля і королеву
08:34, 9 серпня 2012 р.

Бойківчани обрали своїх Шахових короля і королеву

Загалом позмагатися у турнірі прибули 72 учасники з України та Польщі.

Переможцем став майстер ФІДЕ Юрій Лембак (м. Турка), який набрав 7,5 очка з 9 можливих. Йому вчетверте присвоєно титул «Шаховий король Бойківщини», друге місце посів також турківчанин Петро Рогач – 7 очок, третє місце серед чоловіків посів представник міста Самбір, кандидат у майстри спорту Василь Головчак – 6 очок. Кращою серед жінок з присвоєнням титулу «Шахова королева Бойківщини» стала міжнародний гросмейстер Мар’яна Гуда (м. Моршин) – 6,5 очка.

Серед молодших шахістів віком до 20 років «Шаховим принцом Бойківщини» став Назарій Павлик (м. Турка), а «Шаховою принцесою Бойківщини» - Соломія Якимчук (м. Борислав).

Шашкісти змагалися у двох турнірах. Так у турнірі категорії «А», в якому брали участь гросмейстер, 3 майстри спорту та 3 кандидати у майстри спорту з високим рейтингом, переміг міжнародний гросмейстер, віце-чемпіон світу Сергій Бойко (м.Харків), якому вдруге присвоєно титул «Шашковий король Бойківщини». Друге місце посів міжнародний майстер Іван Бутляр (м. Жовква), а третє студент Львівського університету фізичної культури, кандидат у майстри спорту Іван Славич (с. Боберка Турківського району), який зумів залишити позаду себе сильних майстрів спорту Олександра Крупія з Дніпропетровської області та Михайла Романишина з Тернопільської області.

У турнірі категорії «Б», в якому взяли участь всі бажаючі шашкісти, переможцем став кандидат у майстри спорту Ярослав Мулик (м. Дрогобич) з результатом 15 очок з 18 можливих, друге місце посів кандидат у майстри спорту Василь Музика (с. Вовче Турківського району) - 13 очок, а третє - кандидат у майстри спорту Тарас Турчин (Тернопільська обл.) – 12 очок. Серед жінок з результатом 10 очок кращою стала кандидат у майстри спорту Ольга Лембак (м. Турка), якій вдруге присвоєно титул «Шашкова королева Бойківщини».

Серед юнаків кращий результат – 12 очок показав Володимир Литвин (м. Трускавець), якому присвоєно титул «Шашковий принц Бойківщини». Серед дівчат перше місце посіла Анна Безе (м. Калинівка Вінницької області). Друге місце посіла Оля Малетич (м. Турка), якій присуджено титул «Шашкова принцеса Бойківщини», оскільки ці звання присвоюються спортсменам, які проживають або народилися вони чи їхні батьки на території, яку охоплює Бойківщина.

За результатами особистих змагань визнано кращі команди Бойківщини. З шахів:1 місце – команда Турківського району, 2 місце – команда міста Самбір, 3 місце – команда Старосамбірського району. З шашок:1 місце – команда Турківського району, 2 місце – команда міста Трускавець, 3 місце – команда міста Дрогобич.

А найстарший учасник змагань, 84-річний Міхал Блажевські з міста Катовіце (Республіка Польща), уродженець Турківщини, виступаючи на закритті турніру, відмітив, «що, це самий пєнкний і прекрасно організований турнір, в якому він взяв участь за свої роки».