Церква св. Петра і Павла матиме 3Д модель

«Закінчився певний етап робіт у храмі. Проводилась інвентаризація, непроста, фотограмметрія, виконувалось лазерне сканування інтер’єру і в результаті цього ми отримаємо 3Д–модель храму, по якому можна буде «походити» віртуально. Поки що таку модель ми бачили тільки у чорновому варіанті. А також отримано докладні обміри інтер’єру, докладні параметри кожного з фрагментів інтер’єру храму, на підставі яких можна буде робити докладну проектну документацію як на реставрацію стінопису, так і загалом на реставраційно-відновлювальні роботи храму», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Роботи з фотограмметрії проводились спільно з Академією красних мистецтв Кракова (Польща) і з Університетом мистецтв Клуж-Напока (Румунія). Також допомогла Львівська політехніка, надавши інструменти. У результаті була створена 3Д-модель храму, на основі якої можна буде робити наступні кроки щодо реставраційних робіт у храмі. Усі роботи фінансувало воєводство Малопольське і Міністерство культури та національної спадщини Польщі.

«31 липня-1 серпня пройшла зустріч з представниками Міністерства, де ми запланували заходи на 2013 рік. Тобто, ця інвентаризація дасть змогу опрацювати концепцію реставрації храму, окремо стінопису, реставраційно-ремонтних робіт щодо конструктиву храму. Ми це собі запланували на наступний рік. На наступний рік ми  запланували і першочергові роботи по укріпленню стінопису.

Одна з найскладніших ділянок – південна нава. Тут дуже великі втрати стінопису, і якщо не проводити цієї інтервенції вже, то щодня, щомісяця ми втрачаємо частину  стінопису. Тому роботи по цьому склепінню ми розпочнемо ще у 2012 році», - зазначила Лілія  Онищенко.

Українська, польська та румунська сторона підписали декларацію щодо пошуку коштів для відновлення храму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі