Села Львівщини відвідав керівник управління програм зовнішньої допомоги представництва ЄС в Україні

27 липня до громади с.Унів (Перемишлянський район) та громади с.Корналовичі (Самбірський район) з робочим візитом завітав керівник програм зовнішньої допомоги представництва ЄС в Україні пан Ендрю РАСБАШ. Метою візиту було ознайомлення із результатами співпраці громад зі спільним Проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» (МРГ).

Про це 032.ua повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

Під час візиту пан Ендрю РАСБАШ, спільно із членами організацій громад та їх партнерами з районної та сільської влади, ознайомились із успішними результатами завершених мікропроектів з енергозбереження у школі с.Унів та покращення медичних послуг у сільському фельдшенсько-акушерському пункті с.Корналовичі. Активісти організацій громад презентували свої успіхи у рамках згаданих мікропроектів, розповіли про інші громадські ініціативи, що не лише розвивають і зміцнюють громаду а також сприяють покращенню умов життя пересічних мешканців.

Організації громад та їх партнери з районів, аналізуючи власні успіхи, отримали додатковий поштовх для впровадження наступних мікропроектів у своїх громадах.

За сприяння Проекту МРГ громадам вдалось самоорганізуватись та спільно визначити пріоритети розвитку своїх сіл. За фінансової допомоги від ЄС та співфінансування з місцевих бюджетів громади розпочали реалізацію других мікропроектів згідно з планами розвитку: енергозбереження у школі (Корналовичі), та встановлення вуличного освітлення (Унів).

Довідка

Проект, який фінансується ЄС та співфінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізації ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.

МРГ-ІІ є продовженням успішної першої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З грудня 2007 по червень 2011 року Проект допоміг більше 1100 сільським громадам покращити умови проживання спільними зусиллями та у партнерстві з місцевою владою. Таким чином, було реалізовани 1303 мікро-проекти, зокрема з енергозбереження в школах та дитячих садках, ремонт та закупівля обладнання для сільських медичних установ, а також водопостачання.

Перша фаза Проекту мала бюджет 13,3 млн.євро. За цей період Проект налагодив партнерство з 25 регіонами, 209 районами та більше 1100 місцевими радами (з населенням до 10000 осіб). Проект мобілізував більше 418 тис. мешканців сільських територій які самоорганізувались в організації громад (ОГ) і активно включились в проектну роботу з метою поліпшення власних умов життя.

Для громад та представників органів місцевої влади експерти Проекту провели 1656 навчальних семінарів та тренінгів, на яких громади навчили, як створити та керувати діяльністю своєї організації, як планувати та виконувати плани розвитку власного села спільно з місцевими органами влади та як підготувати й реалізувати свій мікропроект.

Голосуванням на загальних зборах громади самі обирали пріоритети для своїх проектів. Таким чином, 59% громад запровадили енергоощадні заходи у сільських школах, дитячих садочках та медичних закладах, 21% здійснили ремонт амбулаторій/ФАПів та закупівлю медичного обладнання; 15% громад проведели або відремонтували систему водопостачання; 4% проектів стосувались закупівлі шкільного автобусу; 1% – проекти, спрямовані на збереження навколишнього природного середовища. Середня вартість проекту громади – близько 150 тис. грн.

На реалізацію ініціатив громад Проект МРГ виділив близько 91 млн. грн., ще близько 88 млн. грн. було виділено з місцевих бюджетів як спів-фінансування, біля 14 млн. грн. зібрали самі громади, а 3 млн. грн. інвестував приватний сектор.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні сприяють  місцевому розвитку, орієнтованому на громади в Україні впродовж багатьох років.  Важливим компонентом підходу, що базується на місцевому розвитку за активної участі громадян, є те, що ми намагаємося значним чином поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва з метою сприяння формування в них почуття спроможності колективно вирішувати свої проблеми.

Особливістю Проекту є те, що місцеві органи влади виступають партнерами громад і надають суттєву підтримку реалізації цих ініціатив, забезпечуючи бюджетну частину співфінансування. Це є значним внеском у розвиток самоврядування в Україні, оскільки мешканці пересвідчуються в тому, що на місцевому рівні органи влади можуть компетентно та ефективно надавати послуги населенню, виконувати обіцянки та відчутно покращувати своєю діяльністю життя місцевої громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі