Політична риторика 2012: говорили, балакали - сіли, та й заплакали - 032.ua

Політична риторика 2012: говорили, балакали - сіли, та й заплакали

Це нічого, що офіційно виборча кампанія ще не почалася. Ніхто ж бо не говорить про передвиборну агітацію. Про що ви? Депутати їздять в народ знайомитися, представлятися і розповідати про свої мрії. Тріпати язиком - це, можна сказати, основний вид їх професійної діяльності, прописаний в посадових інструкціях. Або не в інструкціях? (Може і немає у них жодних належних інструкцій зовсім, адже і обов'язків-то по суті немає). Але не важливо. Головне, ЩО вони говорять і ЯК вони говорять.

Уважному читачеві є над чим задуматися і зробити для себе деякі висновки.

Агресивніше всіх знайомитися зі своїм електоратом Наталія Королевська. Її і послухаємо першою.
Те, що Наталя буквально накинулася на свого потенційного виборця, вчепилася в нього зубами з хижим прикусом, зрозуміти нескладно. Вийти з тіні колишнього шефа Юлії Тимошенко, ой, як непросто. Томне «взіраніє» з екрану з повільним підніманням війок («відкрийте мені повіки!") є не що інше, як спроба скопіювати харизму колишньої шефині. Але харизма така штука - вона або є, або її немає. Не допомагає навіть величезна купа грошей, яку Королівської підкинули на її передвиборні перли. Але, треба сказати, гроші ці панночка відпрацьовує чесно. Вона буквально не вилазить з турне. І скрізь всім все обіцяє, намагаючись сподобатися. Приїхала до Маріуполя - обіцяє поліпшити екологію. Каже про величезний промисловий потенціал і значення чорної металургії для України. «Чорна металургія - це основа добробуту країни», - говорить вона і в Донецьку, додаючи до металургії ще й шахтарську працю. Адже саме шахтар повинен забезпечити енергетичну безпеку держави. «Металургія - це основне джерело надходження валюти, це локомотив економіки Донбасу, промислового серця Україні: 40% вугілля та металу добувають і виробляють на Донбасі».

У Кривому Розі - майже те саме, що і в Маріуполі. «Кривий Ріг - це унікальне місто, яке дає 40% ВВП Дніпропетровської області», - мовить Королевська. Але тут її інтереси вже вийшли з площини чорного металу. Чи не індуса ж їй захищати з його «Арселором». Тому риторика змінюється. «Кривий Ріг занадто залежний від металургії. А це значить, що криза 2008 року може повторитися. Треба зробити кроки, прийняти антикризову програму, яка зменшить цю залежність і не дозволить повторитися кризі ».
У Дніпропетровську Наталія Королевська відвідала завод з виробництва акумуляторних батарей. «Я вважаю, наша головна задача - зробити все, щоб розширювали виробництво, забезпечити приплив інвестицій, не зупиняти модернізацію, створювати такі ж високотехнологічні підприємства в Україні, як ваше».

У Запорізькій області риторика знову змінюється. Адже тут їй належить спілкуватися з жителями депресивного Мелітополя, наполовину аграрного. І ось уже металургія втрачає своє величезне значення для країни, а у всій своїй красі постає праця хліборобів. Саме їх вона назвала головними людьми в країні. «Я вважаю, якщо держава не вживатиме екстрених заходів з підтримки сільгоспвиробника, селяни втратять до 10 млрд гривень, - заявила вона, маючи на увазі ціни на новий урожай. І без переходу: - Ми для себе вирішили, потрібно брати на себе відповідальність і формувати нову команду ».

Ну а у Вінниці, нашої української житниці, вона що називається, «добила тему», заявивши, що майбутнє України - це саме землеробство. (Яка там металургія, які там високотехнологічні виробництва! Сільське господарство - ось воно, майбутнє!)

В цілому, загальна риторика Наталії Королевської зрозуміла - на що дивлюся, про те співаю. Всім все обіцяю, і, звичайно, нічого не зроблю. Тому як не для того такі гроші вкладаються в політичний бізнес-проект, щоб країні рідній допомагати. Гроші-то люди серйозні дають, а значить «відбити» їх захочуть.
Інша справа комуністи. Звідки у них гроші, нікому не відомо. Але як вони їх «відбивати будуть», абсолютно не приховують. Принцип Шарікова: все відібрати і поділити. Націоналізація!

А щоб їх ідеї зрозуміло якомога більше людей в Україні, вони для вірності свої заклики ще й англійською дублюють. «We are with you!» - звертаються комуністи до свого загадкового англомовному електорату в Україну. І це, безумовно, їх фішка в нинішньому передвиборному сезоні. В іншому Симоненко не надто відрізняється від Королевської.

Приїхавши в Одесу, він щедро обіцяє вирішити проблеми, які актуальні саме для жителів Перлини біля моря. «Ми піднімемо найбільш важливі проблеми для Одеси і підкажемо шляху їх вирішення. Це і зона відпочинку біля моря, хто її забудовує, в чиїх вона руках і в чиїх інтересах використовується. І електротранспорт, і проблеми селища Котовського, і Припортовий завод, який, на мою думку, повинен залишатися в держвласності і "нести золоті яйця" в бюджет держави ».

На зустрічі з одеськими студентами МДУ лідер Компартії України говорив про те, що важливо для молодих людей. Він наголосив на необхідності прийняття законопроекту № 4352, яким пропонується закріпити право на відстрочку оплати за навчання. «Це дозволить 2 млн. українців, які навчаються на платній основі, отримати відстрочку і закінчити навчання», - заявив головний комуніст, при цьому якось дивним чином забувши своє власне гасло, з яким він іде на парламентські вибори: «Безкоштовне оздоровлення та освіту дітям! ». Ну що поробиш, амнезія ...

У Миколаївській області Петро Симоненко також торкнувся регіональної проблеми (не все ж Королівської на відкуп віддавати), зокрема, він назвав два основні проблемні питання Миколаєва та Миколаївської області - це безробіття і втрата судопромислового  виробництва. Пообіцяв вирішити. І рішення придумав - націоналізація! А як же по-іншому.

А ось старий лис Литвин словам не довіряє. Він свій житомирський електорат як облуплений знає. А тому в Житомир з порожніми руками ні ногою. Обдарував всіх. До Дня медпрацівника роздав 130 тонометрів, 60 велосипедів, грамоти, м'ячі, спортивну форму та нагрудні знаки "мати-героїня". І все - без зайвих слів. Так і хочеться сказати: людина справи. Але є один нюанс.

12 квітня 2012 парламент непомітно для всіх проголосував зміни до бюджету на 2012 рік. Верховна Рада виділити 295 млн додаткових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи соціально-економічного розвитку. 20 млн з цих грошей - тобто кожна п'ятнадцята гривня - пішли на Новоград-Волинський виборчий округ Володимира Литвина в Житомирській області. Збільшивши на 20 млн вливання в округ Литвина, парламент довів розмір щорічних субвенцій в округ спікера ВР до безпрецедентного розміру - 95 млн гривень. Така ось благодійність. І навіщо якісь програми перетворень, шляхи виходу з кризи, дорожні карти реформ, коли все так просто продається і купується.
До слова, не заморочується програмами і об'єднана опозиція. Вона йде на вибори з піднятим забралом: здолаємо бандитську владу. Хороше гасло, багатьох надихає. Але об'єднані лише спільним ворогом, чи зможуть опозиціонери об'єднатися і навколо спільних перетворень? Це питання! Його можна переадресувати і іншим опозиціонерам, свободівцям. Їх слоган на нинішніх виборах - «Обираймо свободу для Заходу і Сходу!»

Припустимо, обрали, а що з нею робити будете, хлопці? Або як у Скарлет Охара, «не буду думати про це сьогодні, подумаю про це завтра?» Але так не вийде, Партія регіонів часу на роздуми нікому не дасть. У неї лом на кожен ваш прийом знайдеться.

Ось і Михайло Добкін у Харкові про це кайло  непрозоро натякає: «У кожному районі та місті відроджується колишня міць нашого регіону (про що це він? - прим.авт.).  І досягаються ті результати, які потім, сумарно складаючись, дають можливість нам претендувати на лідируючі позиції. І якщо хтось буде тягнути віз в іншу сторону, ми вас від воза відчепивм», - заявив Добкін. А вже він-то знає, як від воза «пріцепчікі» відстібати.

Ну а на завершення свого блискучого виступу харківський губернатор закрутив думку, яка точно є квінтесенцією всього того, чим займається Партія регіонів останні 2-3 місяці. Виявляється, вона готує звіти. І звіти не просто так - а з високими показниками економічного росту. А якщо такого зростання немає, значить, зверніться, товариші, до інструктора спеціального. Він навчить, як рахувати. Чесно, нічого не придумую. Цитата ця розміщена навіть на офіційному сайті Харківської облдержадміністрації. Наводжу її повністю, насолоджуйтеся: «Далеко не завжди негативні показники рейтингу міст і районів - це результат поганої роботи. Дуже часто буває, що це невміння відзвітувати за виконану роботу або недбале ставлення до таких звітів. Ми в обладміністрації з цим боремося. За кожним районом закріплено свій зам, до нього можна звернутися за будь-якою допомогою, в тому числі і за допомогою методичної, у складанні документації », - пояснив Добкін. Ось так ось. Поки кандидати в кандидати в депутати колесять по країні, Партія регіонів строчить звіти. Контора пише ... Нічого не міняється в цій країні.
І навіть нові політичні обличчя, на які українці покладали стільки надій, крокують второваними стежками, не намагаючись шукати нових шляхів. Приміром, Кличко. Оголосив битву за Україну, гасла хороші придумав - переатестація суддів, зменшення соціального внеску, податкові канікули для малого бізнесу, боротьба з корупцією. А до себе в команду для боротьби  з цією самою корупцією в Криму покликав людину, Олександра Мочко, який по самі вуха замішаний в корупційних схемах, пов'язаних з незаконним отриманням земель в Масандрівській селищній раді.

Це, звичайно, ще не поразка, але нокдаун - точно!

Власне, ми з вами нічого іншого від українського політикуму і не очікували. Адже так?
У липні у Львові городяни встановили стовп ганьби. Він був поставлений з ініціативи руху «Чесно». Активісти «розкопали» знаменитий старовинний засіб громадського осуду, для того щоб впливати таким чином на нерозумних політичних базік і «обіцяльників». Таврувати ганьбою у Львові будуть тих, хто, як той Ємеля, молотить перед виборами язиком без зупинки. А як до справи доходить, так і немає нікого.

А може нам всю країну таким чином застовпити? Швидкого ефекту очікувати не варто, але так хоч вуха відпочинуть ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У новому, 2019-му році у Львові планують розширювати перелік послуг, які надають у Центрах надання адмінпослуг міста, а також - відкрити нові територіальні підрозділи у смт Рудно, смт Брюховичі та місті Винники. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, йдеться, зокрема, про дистанційне замовлення послуг ЦНАПів, впровадження "Консультацій для підприємців", запуск сервісу "Мобільний адміністратор", підвищення рівня інклюзивності усіх Центрів. Згідно...
Доповнено
16 січня близько 17 години у Львові анонім повідомив по телефону, що у супермаркеті "Арсен" на проспекті Чорновола, 93 закладено вибухівку. Про це поінформував голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич на своїй сторінці у Фейсбуці. На місці події працювали правоохоронці, спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, слідчі та працівники інших спецслужб, які евакуювали відвідувачів супермаркету та обстежили супермаркети "Арсен" і "Ашан", що розташовані на пр. Чорновола. Чит...
Суспільство
У Львові планують відремонтувати частину цегляного муру "Личаківського цвинтаря" зі сторони вулиці Мечникова. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, раніше три секції муру сильно нахилилися через значний перепад рівня ґрунту і його тиск на мур. Станом на нині, працівники музею-некрополя частково розібрали аварійну частину муру, обгородили територію і готуються до проведення ремонтних робіт. Читайте також: У Ставчанах біля Львова горів олійний з...
Пригоди
16 січня у селі Ставчани Пустомитівського району виникла пожежа на заводі "Майола". Про це повідомив ресурс "Варта-1" із посиланням на Ігора Зінкевича. На місці події працювали працівники ГУ ДСНС у Львівській області. За попередньою інформацією, загорілися резервуари з олією, постраждалих у пожежі немає. Читайте також: “Львівелектротранс” може знову залишитись без очільника Обставини події встановлюються. Інформація доповнюється. Нагадаємо, у березні 2018...
Бізнес
Сайт 032.ua продовжує підбивати підсумки 2018 року, пов’язані зі Львовом. Ми уже розповіли про десятьох львів’ян, якими варто пишатися за підсумками минулого року. Зараз же пропонуємо дізнатися про те, до яких міст світу найчастіше добирались пасажири літаком зі Львова. Статистичною інформацією з кореспондентом 032.ua поділились у ДП “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького”. Київ Лідером по кількості перевезених пасажирів став столичний напря...
Влада
Львівське комунальне підприємство “Львівелектротранс” можуть незабаром очікувати нові кадрові призначення. В.о. директора “Львівелектротрансу” В’ячеслав Кокошко нещодавно заповнив декларацію про доходи перед звільненням, - передає кореспондент сайту 032.ua. Декларацію було заповнено за період з 1 по 15 січня 2019 року. Читайте також: Нові закони і тарифи: що очікує на львів’ян у 2019 році Разом із тим, у коментарі для 032.ua речник комунального підприємств...
Пригоди
Сьогодні, 16-го січня, близько дев'ятої ранку на вул. Остроградських, 8 у Львові шість мешканців квартири, ймовірно, отруїлись чадним газом. Про це повідомили у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.  Читайте також: Якою буде погода у Львові на Водохреща: прогноз Усіх потерпілих, серед яких 3 дітей, у стані важкого та середнього ступеня важкості госпіталізували. Серед постраждалих: 72-річна жінка, яку забрал...
Суспільство
На Водохреща у Львові та області прогнозують невеликі морози та хмарну погоду з поривами вітру. Про це повідомляє 032.ua.  За словами однієї з найвідоміших синоптиків України Наталки Діденко, саме на Водохреще в Україну прийде похолодання. "Спочатку похолодання буде в такому лайт-варіанті, вночі 5-10 градусів, вдень -2-6 градусів. А ближче до другої половини наступного тижня, особливо 23, 24 та 25 січня, у Києві температура може знизитися до -15-20 градусі...
Суспільство
Мешканці Підзамче у Львові просять владу міста відновити рух автобусів з маршруту №9 через їхній мікрорайон. Відповідне звернення висвітлила авторка електронної петиції Юлія Кістей, - передає 032.ua. За словами львів’янки, станом на нині, лише одна маршрутка курсує від автостанції через Підзамче у центральну частину міста. Відтак, у годину-пік неможливо добратись із вулиці Хмельницького до центру Львова. Саме тому авторка петиції просить відновити рух авто...