Культурну інфраструктуру оцінуємо позитивно – львів’яни

Інформацію про культурні практики львів’ян, їхню задоволеність культурною інфраструктурою та бачення культурного розвитку міста у перспективі було отримано за допомогою соціологічного дослідження «Оцінка культурної інфраструктури та культурні практики львів’ян», проведеного Центром вивчення громадської думки Інституту міста.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Одним із завдань дослідження було виявити, що таке культура для львів’ян. Переважно мешканці нашого міста надають поняттю культури ціннісного, а не матеріального змісту. Зокрема,  львів’яни визначають культуру як спосіб особистого та національного самовираження, взаємини між людьми, надбання та традиції народу.  Що ж стосується культурної інфраструктури, львів’яни оцінюють її досить позитивно: від 3,98 до 4,27 із 5-ти можливих балів. Однак, середня відвідуваність мешканцями нашого міста культурно-мистецьких закладів є доволі низькою – раз на півроку і рідше.

У майбутньому львів’яни бачать Львів, у першу чергу, культурним центром  (47% опитаних), у другу – туристичним центром (25% опитаних) та  інтелектуальним, освітнім центром (14% опитаних). А також мешканці міста очікують збільшення кількості галерей, театрів, кінотеатрів у місті та відвідування Львова із концертною програмою зірок світового рівня.

«Це, напевно, один з перших таких наукових методичних результатів роботи над Стратегією розвитку культури Львова до 2025 року. Під час обробки даних виявилось дуже багато цікавих тенденцій, одні з них є очікувані, другі є абсолютно несподівані і, я думаю, що таку роботу варто було би проводити хоча б раз на рік, раз на два роки, щоб простежити ці тенденції: що люди думають про культуру, як це міняється з віком, як це міняється і корелюється з соціально-політичною, суспільною ситуацією у країні, в місті. Там є багато про що говорити і люди повинні подивитися і задуматися над тим, що таке культура для кожного і як ми її сприймаємо – чи тільки як споживачі, чи ми хочемо бути і співтворцями», - зазначає Ірина Магдиш, експерт Стратегії розвитку культури Львова до 2025 року. Результати дослідження ляжуть в основу побудови Стратегії культурного розвитку до 2025 року.

Довідка

Дослідження проводилося у травні-червні 2012 року методом «face to face». В опитуванні брали участь мешканці м. Львова з усіх 6 адміністративних районів міста. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років. Похибка репрезентативності вибіркової сукупності не перевищує 3,5% (з довірчим інтервалом 0,954). Соціологічне дослідження проводилося у рамках роботи над побудовою Комплексної стратегії розвитку до 2025 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі