Зіткнення з майбутнім: унікальний шанс для України - 032.ua

Зіткнення з майбутнім: унікальний шанс для України

Двісті років тому винахід парового двигуна, прядильних машин і нових методів у металургії зробили Британію на ціле століття першої державою світу.

Друга промислова революція вивела на авансцену світової історії США. Ті країни, які не проспали третю промислову або, як ще її називають, цифрову революцію, і сьогодні задають тон у світовій політиці та економіці.

Світ прискорюється, і сьогодні на наших очах розгортається четверта промислова революція. Вона знову змінить розклад сил у світовій геополітиці, помноживши на нуль вплив «країн-бензоколонок». Відправивши на дно історії «динозаврів» минулого століття, і, можливо, піднявши на вершину нового технологічного ланцюжка більш пристосованих до життя «ссавців».

Що відбувається

На початку 90-х особи з величезним мобільним телефоном могли попастися на очі пересічним громадянам тільки, якщо виходять з шестисотого Мерседеса або величезного джипа. Купівля персонального комп'ютера ставала важливою подією в житті невеликої фірми. А подивитися, як шеф грає в «сапера», приходили менш успішні власники бізнесу з сусідніх офісів.

Сьогодні смартфони, ноутбуки, планшети та інші різноманітні хитромудрі гаджети сприймаються як цілком звичайний аксесуар життя середньостатистичного школяра.

Судячи з цього, також швидко і стрімко за життя лише одного покоління відбудеться світовий перехід і до нового технологічного укладу. Ось кілька фактів, які б підтверджували, що майбутнє вже люто стукає у вікно.

Масове виробництво електромобілів, безпілотний транспорт та відновлювальна енергетика

Американський бізнесмен Ілон Маск оголосив, що 7 липня була запущена в серійне виробництво перша масова модель електромобіля Tesla- Model 3.

За даними виробника, цей електромобіль зможе проїхати близько 350 кілометрів від одного заряду акумулятора. Вартість базової комплектації моделі становить 35 тисяч доларів. Це майже в три рази дешевше, ніж вартість попередніх моделей Tesla.Шведський автовиробник Volvo, який належить китайській компанії Geely, оголосив про початок шляху до поступової відмови від двигунів внутрішнього згоряння і перехід на виробництво електромобілів і гібридних автомобілів. Починаючи з 2019 року, кожну нову модель, вироблену під брендом Volvo, будуть оснащувати електричним мотором.

Електромобілі вже перестали бути екзотикою не тільки для американського і європейського споживача. Наприклад, у Китаї в минулому році було продано півмільйона електромобілів.

Ще одна важлива тенденція ринку автомобілебудування - це перехід до безпілотного транспорту.

Так, за даними американського аналітичного центру RethinkX, в США вже в 2030 році 95% маршрутів буде обслуговуватися автономними автомобілями, що належать корпораціям.

Ефективна експлуатація транспортних засобів (кожен автомобіль буде використовуватися щонайменше в десять разів більше, ніж автомобілі, що належать індивідуальним власникам) означає, що їх число скоротиться.

Кількість пасажирських автомобілів на американських дорогах скоротиться з 247 млн  ​​до 44 млн. Коли за умовні "копійки" автомобіль з автопілотом вас зможе доставити в умовний пункт призначення, кому захочеться морочитися зі заправкою, СТО, гаражем і тим, що ти володієш власністю, яка швидко падає в ціні. Судячи з усього, років за 20 професія шофера буде виглядати таким же анахронізмом, як і професія візника.

Стрімко розвивається і ринок відновлюваної енергетики

Та ж Tesla Ілона Маска планує вивести на ринок лінійку з чотирьох типів сонячної покрівлі, які підійшли б до естетики будинків покупців. Запуск масштабного виробництва нових сонячних дахів запланований вже в цьому році. Очікується також, що вартість нової технологічної черепиці буде менше, ніж вартість звичної нам класичної.За даними NEO, на відновлювану енергетику до 2040 року доведеться понад половини світової енергії.

Саме тому президент США Дональд Трамп заявив про розпродаж стратегічних запасів американської нафти і агресивній політиці щодо просування продажів зрідженого газу на європейський ринок. Американці хочуть зафіксувати прибуток, поки ці вуглеводні хоч чогось варті. А то, що при цьому збанкрутує «Газпром», можливо, разом з усією країною «великих скреп», буде всього лише маленьким бонусом, але аж ніяк не метою нової американської енергетичної політики.

Український виграш

У канві цих змін у України з'явився унікальний шанс потрапити в число тих країн, які можуть з максимальною користю для себе використовувати новий світовий тренд.

По-перше, Україна виграє як країна, яка змушена витрачати мільярди доларів на закупівлю вуглеводнів. Кожен з нас змушений заплатити свою частку за щастя сидіти взимку в добре опалювальному приміщенні. Все це позначається на зовнішньоторговельному балансі країни і, отже, на курсі долара і євро, який традиційно зростає восени, коли країна збільшують закупівлі газу для проведення опалювального сезону.
Сьогодні ми радіємо перемозі «Нафтогазу» в судовій тяжбі над «Газпромом» в Стокгольмському суді, але нашим нащадкам доведеться на пальцях пояснювати, чому українців на початку 21 століття так сильно цікавили ціни на газ і нафту.

Через кілька років ціни на опалення і гарячу воду будуть залежати не від «злих дядьків» в НКРЕКУ (Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуги), а від того, як швидко окупиться сонячна батарея і новий акумулятор для збереження енергії на даху вашого будинку.

У деяких передових західноукраїнських селах сонячна енергія вже використовується на повну котушку. Але можливий виграш України не вичерпується тільки відмовою від закупівель дорогих вуглеводнів.

Україна може стати майстернєю Європи

Дивно, але факт. Навіть у воюючий країні, про «швидке зникнення» з політичної карти якій кожен день, як папуги, повторюють російські «експерти», відбуваються досить показові події.

З 2015 року на території України введено в експлуатацію 56 заводів. Також було побудовано 29 сонячних електростанцій і п'ять вітроелектростанцій. Справжній промисловий бум переживають сьогодні західні області країни. Це логічно - ближче до кордонів Євросоюзу і подалі від «руського мира».А ось на окупованих областях Донбасу відбувається стрімка деіндустріалізація - після захоплення бойовиками зупиняються шахти і заводи, які залишилися без ринків збуту в Україні.

Однак це тільки початок процесу. Сьогодні Україна має унікальний шанс отримати багатомільярдні інвестиції і цілі нові галузі з найсучаснішими західними технологіями. У боротьбі за інвестора у України є, як мінімум, чотири важливих переваги перед конкурентами.

Чотири бонуса України: Асоціація з ЄС, логістика, зарплата і внутрішній ринок

З 1 вересня в Україні офіційно, остаточно і беззворотньо вступить Угода про асоціацію з 28 країнами Євросоюзу.

А це значає для європейського інвестора, що товари, вироблені в Україні, можна буде вивозити за низькими митними ставками. Такої переваги немає у наших сусідів - Білорусі та Росії.

Практично з будь-якої точки України можна доїхати в саму крайню точку Євросоюзу за 48 годин. А з областей західної України в більшість країн Євросоюзу можна дістатися за кілька годин.

Ну і третя наша перевага, яке, безумовно, не радує співвітчизників, - це дуже низька зарплата. Сьогодні в Україні середня зарплата становить всього 250 доларів, тоді як в Польщі, Словаччині - близько 1000 доларів, в Росії, Румунії та Болгарії - 600-500 доларів, близько 400 доларів в Білорусі.

Але чим більше підприємств буде будуватися в Україні, тим активніше вони будуть конкурувати за робочу силу і поступово підвищувати зарплату. Так, деякі автозбіркові підприємства у Львівській та Івано-Франківській областях вже двічі змушені були підвищувати зарплату, щоб набрати достатню кількість співробітників.

Не варто забувати, що сама Україна - це потенційно великий і привабливий ринок з 45-мільйонним населенням. І тут в Східній Європі з нами може в цьому відношенні конкурувати тільки Росія. Але вона сьогодні, «завдяки» безглуздості своїх правителів, знаходиться під санкціями - кінця і краю яким не видно. А це значить, що про інвестиції путинськії Росії на найближчі роки можна забути.

Гіпотетичному «Ілону Маску» сьогодні в принципі все одно, де будувати новий завод з абсолютно новими технологіями. Важливо, щоб він був ближче до головних ринків збуту, міг приносити максимальний прибуток і щоб інвестиції мільярдера були б надійно захищені.

А ось з останнім поки в Україні проблема. З нашими пройдисвітами-
рейдерами, «чесними судами» та суцільною корупцією щось будувати в країні можна тільки під прямі гарантії держави.Не далі, як учора, 7 липня, співвітчизники могли подивитися захоплююче кіно про те, як народний депутат Борис Розенблат бере хабарі.І таких розенблатів у всіх гілках української влади ще вагон і маленький візок. Втім, колись потрібно починати. І перші посадки корупціонерів і хабарників (якщо вони все ж відбудуться) стануть найкращим сигналом західним інвесторам, який тільки може послати Україна.

Зараз у України існує унікальний шанс отримати з нуля цілі галузі сучасної промисловості, які будуть визначати життя людей в найближчі кілька десятиліть. І якщо ми сьогодні не вскочимо в останній вагон поїзда під назвою «четверта промислова революція», винних у цьому завтра буде шукати вже безглуздо.

Роман Лазоренко

Україна четвертапромисловареволюція Тесла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
21 квітня, у ході другого туру президентських виборів, 46-річний львів'янин двічі заповнив бюлетень. Як повідомили у відділі комунікації поліції, подія трапилася по обіді на одній з дільниць у Франківському районі Львова. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.158 ККУ, львів'янину загрожує до 4 років ув'язнення. Досудове розслідування триває. Читайте також: На Львівщині явка на вибори була традиційно висока, - експерти Загалом 21 квітня д...
Суспільство
У понеділок, 22 квітня, Львівське комунальне автотранспортне підприємство № 1 випустило нові великі автобуси на маршрут № 40. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, 12-метрові автобуси курсуватимуть від міста Винники до ТРЦ "King Cross Leopolis". Автобусний маршрут №40 пролягає, зокрема, через вул. Пасічну, Сихівський район і автовокзал на вул. Стрийській. Нагадаємо, що 12-метрові автобуси курсують також на маршрутах № 1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 8А...
Влада
22 квітня під час апаратної наради голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив, що йде у відставку. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Очільник Львівської облдержадміністрації подякував колегам за плідну співпрацю, прихильникам поза межами ОДА - за підтримку, а також згадав ключові моменти роботи установи за останні кілька років. "Я залишаю посаду голови обласної державної адміністрації, але я залишаюся із Львівщиною та Львовом і з нашими людьми...
Культура
Переможницею 9-го сезону вокального телешоу "Голос країни" стала Оксана Муха зі Львова. Львів'янка була учасницею команди тренера Dan Balan, який назвав свою підопічну "душею України", передає 032.ua. У суперфіналі конкурсу разом з Оксаною Мухою змагалися: самородок із Знам’янки Андрій Хайат з команди Тіни Кароль, романтична вокалістка Карина Арсентьєва з команди Потапа та запальна Вікторія Олійник з Кам’янця-Подільского з команди MONATIK. Dan Balan спеціа...
Влада
Під час повторного голосування на виборах Президента України, 21 квітня 2019 року, явка серед мешканців Львівської області була високою. Як повідомили аналітики Громадянської мережі "Опора", на Львівщині спостерігали традиційно високу активність виборців, хоча й дещо нижчу, ніж у першому турі, - волевиявлення зробило 67,34% громадян. Активність виборців в окрузі № 115 (центр – Львів, Сихівський район) становила 69,14%, в 116-у окрузі (центр –  Львів, Заліз...
Влада
21 квітня громадяни України повторно здійснили волевиявлення на повторному голосуванні за чергового Президента. Станом на нині, у Центральній виборчій комісії майже закінчили підрахунок голосів, передає кореспондент сайту 032.ua. Так,опрацьовано уже 93,14% бюлетенів та підраховано голови 17 мільйонів 256 тисяч  852 українців. За попередніми результатами, із відривом майже на 50% лідирує кандидат Володимир Зеленський. За шоу-мена віддали голоси понад дві тр...
Суспільство
Щирі та віддані, позитивні та лагідні - усе це про десяток чарівних собачок, які перебувають на перетримці у ЛКП "Лев" та чекають на того самого доброго господаря, якому будуть вірними до кінця життя. Кореспондент 032.ua пропонує читачам познайомитися ближче з кожним чотирилапим другом та охоронцем. Гайка Молоденька, активна та дзвінка Гайка буде чудовим охоронцем, який сповіщатиме про чужих людей біля дому. Разом із тим, вона дуже дружня та лагідна, любит...
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Влада
21 квітня о 21 годині чинний Президент України Петро Порошенко визнав, що програв цю виборчу гонку. Про це він повідомив на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. "Вдячний кожному українцеві, незалежно від того, за кого ви проголосували 31 березня і сьогодні, за вашу активну громадянську позицію, за спільну роботу протягом п’яти років над вирішенням історичного масштабу стратегічних завдань", - зазначив Петро Порошенко. Глава держави також подякував своїй ко...
Новини по темі
Громадський бюджет: як європейський досвід впроваджують у Львові та Україні
Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці
Інвестиція в майбутнє: чому Львову потрібен стадіон “Торпедо”
Яким буде новий коворкінг для молоді - “Молодвіж Центр. Львів”, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
Сихів планують з’єднати із центром Львова “Зеленою лінією”: що це за проект і навіщо він місту
“Італійський страйк” у Львові: на що готові працівники Станції швидкої медичної допомоги
Реорганізація руху, велосмуги та озеленення: якою буде вулиця Богдана Хмельницького після реконструкції
В автобусах Львова з'являться кондуктори-контролери: коли це станеться і як вони працюватимуть
"Завод має бути у якомусь безпечному місці", - як у Львові зірвали слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу
Коли і за скільки: які вулиці у Львові ремонтуватимуть у 2019 році