Зіткнення з майбутнім: унікальний шанс для України

Двісті років тому винахід парового двигуна, прядильних машин і нових методів у металургії зробили Британію на ціле століття першої державою світу.

Друга промислова революція вивела на авансцену світової історії США. Ті країни, які не проспали третю промислову або, як ще її називають, цифрову революцію, і сьогодні задають тон у світовій політиці та економіці.

Світ прискорюється, і сьогодні на наших очах розгортається четверта промислова революція. Вона знову змінить розклад сил у світовій геополітиці, помноживши на нуль вплив «країн-бензоколонок». Відправивши на дно історії «динозаврів» минулого століття, і, можливо, піднявши на вершину нового технологічного ланцюжка більш пристосованих до життя «ссавців».

Що відбувається

На початку 90-х особи з величезним мобільним телефоном могли попастися на очі пересічним громадянам тільки, якщо виходять з шестисотого Мерседеса або величезного джипа. Купівля персонального комп'ютера ставала важливою подією в житті невеликої фірми. А подивитися, як шеф грає в «сапера», приходили менш успішні власники бізнесу з сусідніх офісів.

Сьогодні смартфони, ноутбуки, планшети та інші різноманітні хитромудрі гаджети сприймаються як цілком звичайний аксесуар життя середньостатистичного школяра.

Судячи з цього, також швидко і стрімко за життя лише одного покоління відбудеться світовий перехід і до нового технологічного укладу. Ось кілька фактів, які б підтверджували, що майбутнє вже люто стукає у вікно.

Масове виробництво електромобілів, безпілотний транспорт та відновлювальна енергетика

Американський бізнесмен Ілон Маск оголосив, що 7 липня була запущена в серійне виробництво перша масова модель електромобіля Tesla- Model 3.

За даними виробника, цей електромобіль зможе проїхати близько 350 кілометрів від одного заряду акумулятора. Вартість базової комплектації моделі становить 35 тисяч доларів. Це майже в три рази дешевше, ніж вартість попередніх моделей Tesla.Шведський автовиробник Volvo, який належить китайській компанії Geely, оголосив про початок шляху до поступової відмови від двигунів внутрішнього згоряння і перехід на виробництво електромобілів і гібридних автомобілів. Починаючи з 2019 року, кожну нову модель, вироблену під брендом Volvo, будуть оснащувати електричним мотором.

Електромобілі вже перестали бути екзотикою не тільки для американського і європейського споживача. Наприклад, у Китаї в минулому році було продано півмільйона електромобілів.

Ще одна важлива тенденція ринку автомобілебудування - це перехід до безпілотного транспорту.

Так, за даними американського аналітичного центру RethinkX, в США вже в 2030 році 95% маршрутів буде обслуговуватися автономними автомобілями, що належать корпораціям.

Ефективна експлуатація транспортних засобів (кожен автомобіль буде використовуватися щонайменше в десять разів більше, ніж автомобілі, що належать індивідуальним власникам) означає, що їх число скоротиться.

Кількість пасажирських автомобілів на американських дорогах скоротиться з 247 млн  ​​до 44 млн. Коли за умовні "копійки" автомобіль з автопілотом вас зможе доставити в умовний пункт призначення, кому захочеться морочитися зі заправкою, СТО, гаражем і тим, що ти володієш власністю, яка швидко падає в ціні. Судячи з усього, років за 20 професія шофера буде виглядати таким же анахронізмом, як і професія візника.

Стрімко розвивається і ринок відновлюваної енергетики

Та ж Tesla Ілона Маска планує вивести на ринок лінійку з чотирьох типів сонячної покрівлі, які підійшли б до естетики будинків покупців. Запуск масштабного виробництва нових сонячних дахів запланований вже в цьому році. Очікується також, що вартість нової технологічної черепиці буде менше, ніж вартість звичної нам класичної.За даними NEO, на відновлювану енергетику до 2040 року доведеться понад половини світової енергії.

Саме тому президент США Дональд Трамп заявив про розпродаж стратегічних запасів американської нафти і агресивній політиці щодо просування продажів зрідженого газу на європейський ринок. Американці хочуть зафіксувати прибуток, поки ці вуглеводні хоч чогось варті. А то, що при цьому збанкрутує «Газпром», можливо, разом з усією країною «великих скреп», буде всього лише маленьким бонусом, але аж ніяк не метою нової американської енергетичної політики.

Український виграш

У канві цих змін у України з'явився унікальний шанс потрапити в число тих країн, які можуть з максимальною користю для себе використовувати новий світовий тренд.

По-перше, Україна виграє як країна, яка змушена витрачати мільярди доларів на закупівлю вуглеводнів. Кожен з нас змушений заплатити свою частку за щастя сидіти взимку в добре опалювальному приміщенні. Все це позначається на зовнішньоторговельному балансі країни і, отже, на курсі долара і євро, який традиційно зростає восени, коли країна збільшують закупівлі газу для проведення опалювального сезону.
Сьогодні ми радіємо перемозі «Нафтогазу» в судовій тяжбі над «Газпромом» в Стокгольмському суді, але нашим нащадкам доведеться на пальцях пояснювати, чому українців на початку 21 століття так сильно цікавили ціни на газ і нафту.

Через кілька років ціни на опалення і гарячу воду будуть залежати не від «злих дядьків» в НКРЕКУ (Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуги), а від того, як швидко окупиться сонячна батарея і новий акумулятор для збереження енергії на даху вашого будинку.

У деяких передових західноукраїнських селах сонячна енергія вже використовується на повну котушку. Але можливий виграш України не вичерпується тільки відмовою від закупівель дорогих вуглеводнів.

Україна може стати майстернєю Європи

Дивно, але факт. Навіть у воюючий країні, про «швидке зникнення» з політичної карти якій кожен день, як папуги, повторюють російські «експерти», відбуваються досить показові події.

З 2015 року на території України введено в експлуатацію 56 заводів. Також було побудовано 29 сонячних електростанцій і п'ять вітроелектростанцій. Справжній промисловий бум переживають сьогодні західні області країни. Це логічно - ближче до кордонів Євросоюзу і подалі від «руського мира».А ось на окупованих областях Донбасу відбувається стрімка деіндустріалізація - після захоплення бойовиками зупиняються шахти і заводи, які залишилися без ринків збуту в Україні.

Однак це тільки початок процесу. Сьогодні Україна має унікальний шанс отримати багатомільярдні інвестиції і цілі нові галузі з найсучаснішими західними технологіями. У боротьбі за інвестора у України є, як мінімум, чотири важливих переваги перед конкурентами.

Чотири бонуса України: Асоціація з ЄС, логістика, зарплата і внутрішній ринок

З 1 вересня в Україні офіційно, остаточно і беззворотньо вступить Угода про асоціацію з 28 країнами Євросоюзу.

А це значає для європейського інвестора, що товари, вироблені в Україні, можна буде вивозити за низькими митними ставками. Такої переваги немає у наших сусідів - Білорусі та Росії.

Практично з будь-якої точки України можна доїхати в саму крайню точку Євросоюзу за 48 годин. А з областей західної України в більшість країн Євросоюзу можна дістатися за кілька годин.

Ну і третя наша перевага, яке, безумовно, не радує співвітчизників, - це дуже низька зарплата. Сьогодні в Україні середня зарплата становить всього 250 доларів, тоді як в Польщі, Словаччині - близько 1000 доларів, в Росії, Румунії та Болгарії - 600-500 доларів, близько 400 доларів в Білорусі.

Але чим більше підприємств буде будуватися в Україні, тим активніше вони будуть конкурувати за робочу силу і поступово підвищувати зарплату. Так, деякі автозбіркові підприємства у Львівській та Івано-Франківській областях вже двічі змушені були підвищувати зарплату, щоб набрати достатню кількість співробітників.

Не варто забувати, що сама Україна - це потенційно великий і привабливий ринок з 45-мільйонним населенням. І тут в Східній Європі з нами може в цьому відношенні конкурувати тільки Росія. Але вона сьогодні, «завдяки» безглуздості своїх правителів, знаходиться під санкціями - кінця і краю яким не видно. А це значить, що про інвестиції путинськії Росії на найближчі роки можна забути.

Гіпотетичному «Ілону Маску» сьогодні в принципі все одно, де будувати новий завод з абсолютно новими технологіями. Важливо, щоб він був ближче до головних ринків збуту, міг приносити максимальний прибуток і щоб інвестиції мільярдера були б надійно захищені.

А ось з останнім поки в Україні проблема. З нашими пройдисвітами-
рейдерами, «чесними судами» та суцільною корупцією щось будувати в країні можна тільки під прямі гарантії держави.Не далі, як учора, 7 липня, співвітчизники могли подивитися захоплююче кіно про те, як народний депутат Борис Розенблат бере хабарі.І таких розенблатів у всіх гілках української влади ще вагон і маленький візок. Втім, колись потрібно починати. І перші посадки корупціонерів і хабарників (якщо вони все ж відбудуться) стануть найкращим сигналом західним інвесторам, який тільки може послати Україна.

Зараз у України існує унікальний шанс отримати з нуля цілі галузі сучасної промисловості, які будуть визначати життя людей в найближчі кілька десятиліть. І якщо ми сьогодні не вскочимо в останній вагон поїзда під назвою «четверта промислова революція», винних у цьому завтра буде шукати вже безглуздо.

Роман Лазоренко

Україна четвертапромисловареволюція Тесла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Вулиці та їх історія часом можуть розповісти про минуле й сьогодення міста більше, аніж його мешканці. 032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте львівські вулички, провулки та мальовничі куточки, куди не так часто заходять туристи. Читайте також: 7 неймовірно красивих гірських озер, які варто відвідати в Карпатах (Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завантажиться. Якщо у вас виникли проблеми з переглядом, напишіть про це у коментарях)....
Суспільство
З неділі, 21-го жовтня, на всій території України та у Львівській області зокрема прогнозують погіршення погодних умов.   Про це повідомляє прес-служба ЛМР з посиланням на Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua.  Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова Так, за прогнозами синоптиків, завтра, 20-го жовтня, у Львові очікується хмарна погода з проясненнями. Без істотних опадів, лише в другій половині дня не...
Суспільство
З понеділка, 22-го жовтня, у Львові розпочнуть опалювальний сезон для населення та інших категорій споживачів.  Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: Неймовірна осінь у Львові: 15 атмосферних світлин Відповідно до розпорядження міського голови Львова «Про початок опалювального сезону 2018−2019 років», ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» розпочнуть подачу опалення до усіх житлових будинків у понеділок, 22 жо...
Суспільство
032.ua зібрав яскраві та неповторні осінні фото зі Львовом у головній ролі.  Фото: @uptravelers/Instagram.com Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова Фото: @ksenia_avery/Instagram.com Фото: Yura Martynovych/Facebook.com Фото: Личаків. Мій район он-лайн Фото: @kribdeshin/Instagram.com Фото: @sandrewwwww/Instagram.com Фото: @ayto__/Instagram.com Читайте також: ТОП-5 неймовірно красивих місць на Львівщині, які варто побачити Фото: v...
Суспільство
Стало відомо, коли слід переводити годинники на зимовий час у 2018 році. В останню неділю жовтня в Україні традиційно перейдуть на зимовий час. Перевести годинники мають у ніч із 27 на 28 жовтня о 4 годині ранку. Про це повідомляє 032.ua. Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова Переведення годинників регламентується постановою від 1996 року про порядок обчислення часу на території України. Відтак, у ніч на неділю, 28-го жовтня, о...
Пригоди
Сьогодні, 21-го жовтня, у Пустомитівському районі на перегоні «Щирець-Глинна Наварія» потяг на смерть збив чоловіка. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua.  Читайте також: На території дитсадка у Трускавці під час обрізки дерев загинув 51-річний чоловік "О 03:20  на перегоні “Щирець-Глинна Наварія”, 1506 км ПК6, товарний поїзд №3150 в складі 36 вагонів смертельно травмував невідому особу (чоловіка)", -...
Пригоди
Вчора, 20-го жовтня, на трасі Самбір-Львів у селі Оброшино Пустомитівського району загорівся туристичний автобус Neoplan. Про це повідомили у прес-службі ГУ ДСНС Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: У Львові анонім повідомив про замінування 5-ї клінічної лікарні На місце події негайно направили пожежно-рятувальний підрозділ 25 ДПРЧ м. Пустомити. "Пожежу локалізували о 22:20 та ліквідували о 22:24. Вогнем знищено моторний відсік, задні фари, бампер та...
Пригоди
Вчора, 20-го жовтня, у Трускавці на Львівщині під час обрізки дерев на території дитячого садка чоловіка смертельно травмувало дерево.  Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення ЛОДА, передає 032.ua.  Читайте також: У Львові анонім повідомив про замінування 5-ї клінічної лікарні "На вул. Стуса, 8, під час обрізки дерев у ДНЗ №2 “Ялинка” був смертельно травмований деревом (смерть до приїзду швидкої медичної допомоги) 51-річний м...
Пригоди
Сьогодні, 21-го жовтня, близько першої ночі невідомий повідомив про замінування приміщення 5-ї Львівської комунальної клінічної лікарні, розташованої на вул. Чупринки, 45.  Про це інформують у департаменті з питань цивільного захисту населенння Львівської ОДА, передає 032.ua. Читайте також: На Львівщині патрульний автомобіль зіткнувся з фурою: є загиблі, - ФОТО "Вимог, виконання яких могло б відвернути вибухи, не висувалось. На місці події працювали підроз...