Про уявну «розсудливість», або Чим небезпечні українські активісти - 032.ua

Про уявну «розсудливість», або Чим небезпечні українські активісти

«Люди, як правило, змінюються під дією того суспільства, в якому живуть». Так вважав Алі Апшерон, так вважаємо ми, і, насмілюся припустити, ще добра половина земної кулі.

Знаходячи собі близьких по духу, люди об'єднуються, сідая по різним "човнам" класичного суспільного ладу. У цих човнах - чи то політичних, чи то економічних, чи то духовних, люди вирушають у плавання по безмежним просторам суспільного життя ...


По той бік «правого» і «лівого»
Патріоти і націоналісти, "ліві" і "праві", анархісти і неофашисти ... Яких тільки організацій немає сьогодні в Україні. І деякі з них навіть не приховують, що під їх гаслами криється ксенофобія і екстремізм.
Прикладом тому - численні акції, які проводять активісти в багатьох містах країни.
Один з найпоширеніших гасел громадських - "За здоров'я" і "Проти пияцтва". Пропагують не тільки здоровий спосіб життя, а ще й закликають «очищати вулиці» від алкоголіків з наркоманами. Тобто вдень - «Пияцтву бій», вночі - бій п'яницям.
"Човни" громадських організацій борознять міста України, змітаючи все на своєму шляху. Деякі бігом, деякі вплав, а дехто - пішки з транспарантами. Яскравий приклад - пробіжки за здоровий образ життя, які проводяться в багатьох регіонах України, закликаючи молодь сказати "Пияцтву ні!" і "Порок за поріг!". А є й більш радикальні, як раз ті, які тиражують гасла "Пий, кури, народжуй виродків" і "Кури, бухай, здихай!" Ось тут якраз і помітна різниця між благими намірами, якими вимощена відома доріжка, і закликом молоді до дійсно здорового способу життя, занять спортом і відмови від наркотиків.

Тверезість міцніше стали
Одна з найбільш відомих громадських організацій, яка позиціонує себе як така, що відроджує національні симпатії - "Слов'янська єдність". Його члени називають себе Національно-визвольним слов'янським рухом. При цьому, переглянувши гасла і заклики організації, ми прийшли до висновку, що "звільняти" вони планують українок від "антинародної любові" до осіб кавказької національності та іншим неслов'янським представникам чоловічої статі. Відкинувши расистські «дрібниці» в ідеології "Слов'янської єдності", в планах організації чітко намалювалася все та ж «твереза» мета: "звільнити" суспільство від пияцтва, наркоманії, а головне - припинити деградацію, яка поглинає і розкладає велике і могутнє слов'янське суспільство.

Найбільше дістається, звичайно, дівчатам. Саме до прекрасної статі звернені численні уїдливі заяви типу "Ти - дівчина, ти - жінка, ти - мати! 8 березня - не привід побухати!"

В Одесі, в січні поточного року, члени "Слов'янської єдності" провели автопробіг на підтримку здорового способу життя.

"Таким чином розсудлива громадськість висловлює протест проти відкритої пропаганди культу деградації і морального розкладання. Завдяки чому наша держава посідає одне з перших місць в світі за темпами вимирання молодого покоління, а також по дитячому алкоголізму, кількості абортів і т. д.", - зазначили організатори.

Згідно зі статистикою, 14-річні українки роблять до ста абортів на рік. У зв'язку з цим, варто задуматися, може, така радикальна методологія не така вже й погана? ..

Члени "Слов'янської єдності" в Кривому Розі теж не сидять склавши руки. Мітинги, марші, спортивні пробіжки ... Зовсім недавно біля будівлі міського виконкому вони влаштували флешмоб. Прихильники здорового способу життя прямо на площі біля пам'ятника козаку Рогу провели "урок фізкультури" з віджиманнями, присіданнями та іншими вправами. Захід супроводжувався транспарантами "За тверезість!" та іншими закликами до заняття спортом і відмови від алкоголю.
Однак далеко не завжди боротьба з пороками - мета громадських організацій, що виступають під такими гаслами. Іноді це всього лише ширма для інших цілей. Наприклад - для залучення нових членів в релігійні секти та інші культові організації.

"Хтось хворий толерантністю, я - здоровий націоналізмом!"
Останнім часом значно активізувався процес утворення громадсько-політичних організацій і рухів патріотичного спрямування. Перед виборами їх діяльність пожвавилася. Для середнього українця різниця між цими організаціями невелика. Однак самі учасники патріотичного руху чітко розділяють, хто з них - патріот, а хто - націоналіст.
Причому, націонал-патріоти є не тільки в західній Україні, як прийнято вважати. Є такі й серед російськомовних. Приміром, «Донбаська Русь» в Донецьку. Однак діє вона і їй подібні на межі законності та беззаконня, не приховуючи своїх сепаратистських пристрастей, відверто зраджуючи національні інтереси України на догоду дружби з Росією. Дивно тільки, як профільні структури влади, зокрема, СБУ, допускають діяльність подібних організацій.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день з усіх «національних інтересів» найбільш мусується питання мови. Громадські організації, схоже, дуже зраділи, що політики підкинули їм таку відмінну тему для активізації своєї діяльності. Практично по всій країні громадськість, за своєю ініціативою або під впливом політиків, включилася в боротьбу за мову. Не важливо, за чи проти, головне - включилися.
У Миколаєві громадські організації та активісти різних партій зібралися з плакатами і протестували під гаслами «Слава Україні - героям слава!", "Taкa caмa бiдa y мoeй кopoви - в нeї є язик, a нeмaє мoві», або ж «Ганьба!", " зека - на нари! ". І все це - в протест прийнятого закону про мови.

У Дніпропетровську 5 липня біля будівлі облдержадміністрації зібралося близько 300 чоловік на мітинг проти ухвалення закону "Про основи державної мовної політики". У мітингу взяли участь прихильники ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", партій "Фронт змiн", "УДАР" і представники понад 50 громадських організацій. На щастя, обійшлося без ексцесів.

Кривий Ріг не залишився в стороні від «мовного закону», а в черговий раз виправдав своє звання «кумира українського криміналітету». Місцеві активісти протестували не стільки проти закону, скільки проти правлячої партії, яка досі закон приймала. Активісти громадських організацій міста спочатку спробували підпалити офіс регіоналів, потім закидали його яйцями і помідорами, а потім і зовсім - перейшли на петарди. Ці люди називають себе націоналістами, захисниками «мови» і свято вірять у те, що їхні наміри - воістину БЛАГО.

У Запоріжжі націоналісти боролися з утисками державної мови за допомогою етно-хопу. 22 червня активісти молодіжних організацій "Сокіл" і "Союз української молоді" організували концерт-протест проти утисків української мови, який надає нинішня влада.

У Харкові активізувалися члени осередків Спілки української молоді та «Молодої Просвіти». Мітингувати проти прийняття "мовного закону" харків'яни пішли за всіма правилами - спочатку подали заявку до міськради, а коли отримали дозвіл провести пікет, тільки тоді розгорнули транспаранти.
Виявляється, можна виражати свої погляди і в рамках закону? ..

Патріотизм - не фашизм
Крім "мовних проблем" і культу деградації, в Україні існує реальна загроза неонацизму і фашизму. У нас навіть цілий дискусійний клуб створили - "Україна без нацизму".
"Розцінюючи неонацистську загрозу, як одну з головних загроз цінностей гуманізму, демократії, соціальної справедливості та міжнародної солідарності, досягли згоди про створення антифашистської коаліції" України без нацизму ", - йдеться в меморандумі, підписаному керівниками антифашистських організацій.

Останнім прикладом, який, напевно, можна віднести до неонацистської небезпеки, стали події в Новомосковську, Дніпропетровській області. Нагадаємо, в День Конституції місцеві хулігани осквернили пам'ятник жертвам Голокосту, розстріляним євреям, "прикрасивши" його червоними свастиками. Були це неофашисти або ж звичайні провокатори, що теж не виключено, - поки невідомо. Але сам факт такої поведінки "активістів" вже насторожує. Що вони хотіли сказати такими діями? І що вони зроблять в наступний раз? У будь-якому випадку, слід бути обережними.

Серед заходів, які вживають неонацисти, можна відзначити провокацію заворушень. Вони також часто виявляють схильність до політичного екстремізму, використовують терористичні форми діяльності. Екстремісти часто заперечують будь-які компроміси, переговори, угоди. І ось що примітно: зростання екстремізму зазвичай сприяють соціально-економічні кризи, різке падіння життєвого рівня основної маси населення, тоталітарний політичний режим з придушенням владою опозиції, переслідуванням інакомислення ... Якраз те, що відбувається зараз в Україні. Виходить, влада практично створила всі умови для того, щоб екстремісти і неонацисти розвивалися і міцнішали?

Боротися з неофашистами поки що доводиться своїми силами. Так, у Харкові взимку відбувся антифашистський мітинг, в якому взяли участь анархісти, антифашисти, члени "Автономного Дії" і учасники незалежних студентських профспілок. Мітинг було проведено в пам'ять про загиблих 3 роки тому журналістку "Нової газети" Анастасію Бабурову  і адвоката Станіслава Маркелова, і всіх жертв, які загинули від рук неонацистів. Мітингувальники закликали боротися з фашизмом, неонацизмом та іншими видами дискримінації.

Антифашисти Кривого Рогу також взимку проводили акцію пам'яті загиблих від рук неонацистів. Пройшовши колоною по центральному проспекту міста, біля пам'ятника загиблим героям 2-ї Світової, були покладені квіти та запалені свічки. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих антифашистів.

Однак у цьому контексті слід відзначити дві важливі речі. Перше: на сьогоднішній день екстремізм в Україні носить економічний, а не політичний характер. Згадайте підривників в Дніпропетровську, які травмували десятки людей, щоб отримати - банальні гроші. І ніякої політики.
І друге. Дуже часто до розряду неонацистів відносять патріотичні організації України. Проросійським політикам в Україні дуже вигідно не визнавати право українців любити свою батьківщину і лякати українськими патріотами російськомовне населення країни, як опудалом.

Прийшла, роздяглася, перемогла!
Новий різновид громадського руху, Femen, з'явився в Україні зовсім недавно, але в силу своєї скандальності дуже швидко отримало широку «славу». Це незареєстрований жіночий рух, учасниці якого так люблять оголяти груди, що вже неясно, чи хвилюють їх проблеми, задля вирішення яких вони це роблять. Або їм важливий сам процес. Дії Femen класифікуються як "радикальний ексгібіціонізм", проте, деякі ЗМІ помилково характеризують їх, як феміністський рух. З чим погоджуються і самі учасниці, проте власне феміністські організації підкреслюють, що вони мають зовсім інші цілі і методи, ніж Femen. Дівчата з Femen сильно оскандалились під час проведення Євро в Україні.

Приміром, у Дніпропетровську, 21 травня, коли в місто привезли Кубок Євро-2012, вони зуміли атакувати його і збити з постаменту.

В рамках туру кубок Анрі Делоне тричі піддавався небезпеці: 12 травня в Києві, 21 травня - в Дніпропетровську, а 24 травня - у Львові. Чергове топлес-напад на символ Євро-2012 у Львові зробила активістка того ж Femen. Дівчині вдалося збити Кубок з п'єдесталу, після чого демонстраційний майданчик була закрита.

"Диверсія жіночого руху Femen відбулася в знак непримиренного протесту проти групового згвалтування Україні під час ЄВРО 2012", - зазначають активістки руху в своєму ЖЖ.
Але й на цьому спроби перешкодити проведенню Євро не припинилися. 28 червня "гола активістка" здійснила спробу відключити головний екран фан-зони Києва під час трансляції півфінального матчу Євро між командами Німеччини та Італії. Дівчина залізла на 10-метровий екран і прикувала себе до конструкції наручниками. Днями бунтарку випустили із спецприймальника, де вона провела кілька днів, розмірковуючи про свою "погану поведінку" ...

Післямова
Всі ці та багато інших, про які ми не згадали сьогодні, громадські рухи впливають на наше життя і на світосприйняття. "Громадські човни" організовано або хаотично рухаються до своєї мети, незмінно залишаючи кола на воді, - зміни в нашому ставленні до тих, чи інших речей.
У наш час створюється так багато корисних молодіжних організацій, готових змінити світ на краще. Вони рятують дітей, збирають гроші на відновлення архітектурних пам'яток. Загалом, роблять багато чого з того, що просто зобов'язана робити сама держава. Може бути, за цими організаціями наше майбутнє. Може, саме завдяки їм ми зможемо змінити на краще наше життя.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
З середи, 23 січня, львівське комунальне "АТП-1" випустить автобуси на маршрут №49, який сполучає мікрорайон Рясне з приміським вокзалом. Про це підприємство повідомило на своєму сайті, інформує 032.ua.  Читайте також: Тест для львів’ян: який ти водій Автобусний маршрут №49 працюватиме замість раніше впровадженого експериментального маршруту 49А та замість вул. Сяйво автобуси з Рясного курсуватимуть через вул. Шевченка та церкву Анни до приміського вокзалу...
Культура
032.ua розповідає про головні події тижня у Львові, які не можна проґавити. «Різдвяна феєрія» з гуртом Олега Кульчицького Гурт Олега Кульчицького запрошує львів’ян на різдвяну програму з новими колядками, з новими піснями та з новим солістом, лауреатом всеукраїнських і міжнародних конкурсів, фіналістом Х-фактора України Дмитром Хвостенком.   Коли: 21 січня, 17:00, 19:30, Де: Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельниц...
Кримінал
У неділю, 20 січня, до Миколаївського відділення поліції звернулася 24-річна жінка. Вона повідомила, що з її дому викрали 2 900 доларів США та 10 000 гривень. Як повідомили у прес-службі Відділу комунікації поліції у Львівській області, грабіжник потрапив до будинку розбивши вікно. Загальна сума викрадених коштів становить більше 90 000 грн. Правоохоронці встановили особу зловмисника - ним виявився 16-річний односельчанин постраждалої. Хлопець зізнався, що...
Суспільство
В рамках спецпроекту “Тест-драйв” гірськолижних курортів, журналіст 032.ua підкорив “Плай” і у цьому матеріалі про це детально розповість. Як доїхати? Гірськолижний курорт “Плай” розташований в селі Плав’є, Сколівського району, Львівської області. Сюди можна доїхати автомобілем, приміською маршруткою (будь-яка маршрутка, що їде через с.Плав'є) або електричкою з пересадкою (в Сколе, а звідти вже на таксі чи автобусом). Якщо будете їхати автомобілем, то тр...
Суспільство
Сайт 032.ua підводить підсумки 2018 року щодо міста Львова. Ми уже згадали основні проекти від амбітних львів’ян, їхні досягнення, а також гучні скандали у Львові. Тепер же пропонуємо поринути у атмосферу благоустрою, комуналки та інфраструктури і пригадати масштабні проекти, які обіцяли впровадити впродовж минулого року, і які таки реалізували, а з якими - так і не склалося у місті. Ремонт вулиці Шевченка Однією з вулиць Львова, яка найбільше потребує ре...
Суспільство
Львівське комунальне АТП №1 вже отримало 150 великих автобусів "МАЗ" та "Електрон". Про це пише прес-служба міської ради Львова. Так, за словами речниці АТП-1 Ірини Рєвунової, нові автобуси курсують на маршрутах №№ 1а, 2а, 3а, 5а, 16, 29, 46, 47а. Нагадаємо, що 100 автобусів білоруського виробництва "МАЗ" та 50 українських "Електронів" придбали на підставі лізингової угоди між АТП-1 та "Укргазбанком", яка була укладена у 2018 році.  Читайте також на нашому...
Влада
У середу, 16 січня, Золочівський райсуд Львівської області виправдав поліцейського, якого звинувачували у побитті нетверезого відвідувача райвідділку у Золочеві. Відповідне рішення Золочівського районного суду Львівської області опубліковане у Єдиному держреєстрі судових рішень, інформує сайт 032.ua. Як зазначається у матеріалах справи, інцидент стався у Золочеві ще у грудні 2016 року. Тоді у приміщення Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, що на ву...
Суспільство
Навесні у Львові таки планують дещо підкоригувати трамвайні маршрути міста, аби оптимізувати мережу.  Як розповів у коментарі для кореспондента 032.ua речник "Львівелектротрансу Іван Бондар, у першу чергу підприємство планує відновити роботу трамвайного маршруту №4. Планується, що вже наприкінці лютого - на початку березня трамвай №4 почне курсувати від Головного залізничного району до Сихова.  Другим етапом у Львові змінять схему курсування трамваїв №№ 1,...
Суспільство
Киця, яка стала жертвою жорстокості підлітків, не покалічилась. Тварина знайшла господарів і постійну домівку. Про це повідомила нова господарка чотирилапої Оксана Сахаревич у соціальній мережі Фейсбук. “Усім, хто переживав і тримав кулаки за долю цієї надзвичайної і милої киці Сірочки, з якою так жорстоко познущались підлітки — розповідаємо, сьогодні ми її забрали. Мене з дитинства вчили любити тварин і дбати про них. Тепер я вчу цього і своїх дітей,”-...