Про уявну «розсудливість», або Чим небезпечні українські активісти

«Люди, як правило, змінюються під дією того суспільства, в якому живуть». Так вважав Алі Апшерон, так вважаємо ми, і, насмілюся припустити, ще добра половина земної кулі.

Знаходячи собі близьких по духу, люди об'єднуються, сідая по різним "човнам" класичного суспільного ладу. У цих човнах - чи то політичних, чи то економічних, чи то духовних, люди вирушають у плавання по безмежним просторам суспільного життя ...


По той бік «правого» і «лівого»
Патріоти і націоналісти, "ліві" і "праві", анархісти і неофашисти ... Яких тільки організацій немає сьогодні в Україні. І деякі з них навіть не приховують, що під їх гаслами криється ксенофобія і екстремізм.
Прикладом тому - численні акції, які проводять активісти в багатьох містах країни.
Один з найпоширеніших гасел громадських - "За здоров'я" і "Проти пияцтва". Пропагують не тільки здоровий спосіб життя, а ще й закликають «очищати вулиці» від алкоголіків з наркоманами. Тобто вдень - «Пияцтву бій», вночі - бій п'яницям.
"Човни" громадських організацій борознять міста України, змітаючи все на своєму шляху. Деякі бігом, деякі вплав, а дехто - пішки з транспарантами. Яскравий приклад - пробіжки за здоровий образ життя, які проводяться в багатьох регіонах України, закликаючи молодь сказати "Пияцтву ні!" і "Порок за поріг!". А є й більш радикальні, як раз ті, які тиражують гасла "Пий, кури, народжуй виродків" і "Кури, бухай, здихай!" Ось тут якраз і помітна різниця між благими намірами, якими вимощена відома доріжка, і закликом молоді до дійсно здорового способу життя, занять спортом і відмови від наркотиків.

Тверезість міцніше стали
Одна з найбільш відомих громадських організацій, яка позиціонує себе як така, що відроджує національні симпатії - "Слов'янська єдність". Його члени називають себе Національно-визвольним слов'янським рухом. При цьому, переглянувши гасла і заклики організації, ми прийшли до висновку, що "звільняти" вони планують українок від "антинародної любові" до осіб кавказької національності та іншим неслов'янським представникам чоловічої статі. Відкинувши расистські «дрібниці» в ідеології "Слов'янської єдності", в планах організації чітко намалювалася все та ж «твереза» мета: "звільнити" суспільство від пияцтва, наркоманії, а головне - припинити деградацію, яка поглинає і розкладає велике і могутнє слов'янське суспільство.

Найбільше дістається, звичайно, дівчатам. Саме до прекрасної статі звернені численні уїдливі заяви типу "Ти - дівчина, ти - жінка, ти - мати! 8 березня - не привід побухати!"

В Одесі, в січні поточного року, члени "Слов'янської єдності" провели автопробіг на підтримку здорового способу життя.

"Таким чином розсудлива громадськість висловлює протест проти відкритої пропаганди культу деградації і морального розкладання. Завдяки чому наша держава посідає одне з перших місць в світі за темпами вимирання молодого покоління, а також по дитячому алкоголізму, кількості абортів і т. д.", - зазначили організатори.

Згідно зі статистикою, 14-річні українки роблять до ста абортів на рік. У зв'язку з цим, варто задуматися, може, така радикальна методологія не така вже й погана? ..

Члени "Слов'янської єдності" в Кривому Розі теж не сидять склавши руки. Мітинги, марші, спортивні пробіжки ... Зовсім недавно біля будівлі міського виконкому вони влаштували флешмоб. Прихильники здорового способу життя прямо на площі біля пам'ятника козаку Рогу провели "урок фізкультури" з віджиманнями, присіданнями та іншими вправами. Захід супроводжувався транспарантами "За тверезість!" та іншими закликами до заняття спортом і відмови від алкоголю.
Однак далеко не завжди боротьба з пороками - мета громадських організацій, що виступають під такими гаслами. Іноді це всього лише ширма для інших цілей. Наприклад - для залучення нових членів в релігійні секти та інші культові організації.

"Хтось хворий толерантністю, я - здоровий націоналізмом!"
Останнім часом значно активізувався процес утворення громадсько-політичних організацій і рухів патріотичного спрямування. Перед виборами їх діяльність пожвавилася. Для середнього українця різниця між цими організаціями невелика. Однак самі учасники патріотичного руху чітко розділяють, хто з них - патріот, а хто - націоналіст.
Причому, націонал-патріоти є не тільки в західній Україні, як прийнято вважати. Є такі й серед російськомовних. Приміром, «Донбаська Русь» в Донецьку. Однак діє вона і їй подібні на межі законності та беззаконня, не приховуючи своїх сепаратистських пристрастей, відверто зраджуючи національні інтереси України на догоду дружби з Росією. Дивно тільки, як профільні структури влади, зокрема, СБУ, допускають діяльність подібних організацій.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день з усіх «національних інтересів» найбільш мусується питання мови. Громадські організації, схоже, дуже зраділи, що політики підкинули їм таку відмінну тему для активізації своєї діяльності. Практично по всій країні громадськість, за своєю ініціативою або під впливом політиків, включилася в боротьбу за мову. Не важливо, за чи проти, головне - включилися.
У Миколаєві громадські організації та активісти різних партій зібралися з плакатами і протестували під гаслами «Слава Україні - героям слава!", "Taкa caмa бiдa y мoeй кopoви - в нeї є язик, a нeмaє мoві», або ж «Ганьба!", " зека - на нари! ". І все це - в протест прийнятого закону про мови.

У Дніпропетровську 5 липня біля будівлі облдержадміністрації зібралося близько 300 чоловік на мітинг проти ухвалення закону "Про основи державної мовної політики". У мітингу взяли участь прихильники ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", партій "Фронт змiн", "УДАР" і представники понад 50 громадських організацій. На щастя, обійшлося без ексцесів.

Кривий Ріг не залишився в стороні від «мовного закону», а в черговий раз виправдав своє звання «кумира українського криміналітету». Місцеві активісти протестували не стільки проти закону, скільки проти правлячої партії, яка досі закон приймала. Активісти громадських організацій міста спочатку спробували підпалити офіс регіоналів, потім закидали його яйцями і помідорами, а потім і зовсім - перейшли на петарди. Ці люди називають себе націоналістами, захисниками «мови» і свято вірять у те, що їхні наміри - воістину БЛАГО.

У Запоріжжі націоналісти боролися з утисками державної мови за допомогою етно-хопу. 22 червня активісти молодіжних організацій "Сокіл" і "Союз української молоді" організували концерт-протест проти утисків української мови, який надає нинішня влада.

У Харкові активізувалися члени осередків Спілки української молоді та «Молодої Просвіти». Мітингувати проти прийняття "мовного закону" харків'яни пішли за всіма правилами - спочатку подали заявку до міськради, а коли отримали дозвіл провести пікет, тільки тоді розгорнули транспаранти.
Виявляється, можна виражати свої погляди і в рамках закону? ..

Патріотизм - не фашизм
Крім "мовних проблем" і культу деградації, в Україні існує реальна загроза неонацизму і фашизму. У нас навіть цілий дискусійний клуб створили - "Україна без нацизму".
"Розцінюючи неонацистську загрозу, як одну з головних загроз цінностей гуманізму, демократії, соціальної справедливості та міжнародної солідарності, досягли згоди про створення антифашистської коаліції" України без нацизму ", - йдеться в меморандумі, підписаному керівниками антифашистських організацій.

Останнім прикладом, який, напевно, можна віднести до неонацистської небезпеки, стали події в Новомосковську, Дніпропетровській області. Нагадаємо, в День Конституції місцеві хулігани осквернили пам'ятник жертвам Голокосту, розстріляним євреям, "прикрасивши" його червоними свастиками. Були це неофашисти або ж звичайні провокатори, що теж не виключено, - поки невідомо. Але сам факт такої поведінки "активістів" вже насторожує. Що вони хотіли сказати такими діями? І що вони зроблять в наступний раз? У будь-якому випадку, слід бути обережними.

Серед заходів, які вживають неонацисти, можна відзначити провокацію заворушень. Вони також часто виявляють схильність до політичного екстремізму, використовують терористичні форми діяльності. Екстремісти часто заперечують будь-які компроміси, переговори, угоди. І ось що примітно: зростання екстремізму зазвичай сприяють соціально-економічні кризи, різке падіння життєвого рівня основної маси населення, тоталітарний політичний режим з придушенням владою опозиції, переслідуванням інакомислення ... Якраз те, що відбувається зараз в Україні. Виходить, влада практично створила всі умови для того, щоб екстремісти і неонацисти розвивалися і міцнішали?

Боротися з неофашистами поки що доводиться своїми силами. Так, у Харкові взимку відбувся антифашистський мітинг, в якому взяли участь анархісти, антифашисти, члени "Автономного Дії" і учасники незалежних студентських профспілок. Мітинг було проведено в пам'ять про загиблих 3 роки тому журналістку "Нової газети" Анастасію Бабурову  і адвоката Станіслава Маркелова, і всіх жертв, які загинули від рук неонацистів. Мітингувальники закликали боротися з фашизмом, неонацизмом та іншими видами дискримінації.

Антифашисти Кривого Рогу також взимку проводили акцію пам'яті загиблих від рук неонацистів. Пройшовши колоною по центральному проспекту міста, біля пам'ятника загиблим героям 2-ї Світової, були покладені квіти та запалені свічки. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих антифашистів.

Однак у цьому контексті слід відзначити дві важливі речі. Перше: на сьогоднішній день екстремізм в Україні носить економічний, а не політичний характер. Згадайте підривників в Дніпропетровську, які травмували десятки людей, щоб отримати - банальні гроші. І ніякої політики.
І друге. Дуже часто до розряду неонацистів відносять патріотичні організації України. Проросійським політикам в Україні дуже вигідно не визнавати право українців любити свою батьківщину і лякати українськими патріотами російськомовне населення країни, як опудалом.

Прийшла, роздяглася, перемогла!
Новий різновид громадського руху, Femen, з'явився в Україні зовсім недавно, але в силу своєї скандальності дуже швидко отримало широку «славу». Це незареєстрований жіночий рух, учасниці якого так люблять оголяти груди, що вже неясно, чи хвилюють їх проблеми, задля вирішення яких вони це роблять. Або їм важливий сам процес. Дії Femen класифікуються як "радикальний ексгібіціонізм", проте, деякі ЗМІ помилково характеризують їх, як феміністський рух. З чим погоджуються і самі учасниці, проте власне феміністські організації підкреслюють, що вони мають зовсім інші цілі і методи, ніж Femen. Дівчата з Femen сильно оскандалились під час проведення Євро в Україні.

Приміром, у Дніпропетровську, 21 травня, коли в місто привезли Кубок Євро-2012, вони зуміли атакувати його і збити з постаменту.

В рамках туру кубок Анрі Делоне тричі піддавався небезпеці: 12 травня в Києві, 21 травня - в Дніпропетровську, а 24 травня - у Львові. Чергове топлес-напад на символ Євро-2012 у Львові зробила активістка того ж Femen. Дівчині вдалося збити Кубок з п'єдесталу, після чого демонстраційний майданчик була закрита.

"Диверсія жіночого руху Femen відбулася в знак непримиренного протесту проти групового згвалтування Україні під час ЄВРО 2012", - зазначають активістки руху в своєму ЖЖ.
Але й на цьому спроби перешкодити проведенню Євро не припинилися. 28 червня "гола активістка" здійснила спробу відключити головний екран фан-зони Києва під час трансляції півфінального матчу Євро між командами Німеччини та Італії. Дівчина залізла на 10-метровий екран і прикувала себе до конструкції наручниками. Днями бунтарку випустили із спецприймальника, де вона провела кілька днів, розмірковуючи про свою "погану поведінку" ...

Післямова
Всі ці та багато інших, про які ми не згадали сьогодні, громадські рухи впливають на наше життя і на світосприйняття. "Громадські човни" організовано або хаотично рухаються до своєї мети, незмінно залишаючи кола на воді, - зміни в нашому ставленні до тих, чи інших речей.
У наш час створюється так багато корисних молодіжних організацій, готових змінити світ на краще. Вони рятують дітей, збирають гроші на відновлення архітектурних пам'яток. Загалом, роблять багато чого з того, що просто зобов'язана робити сама держава. Може бути, за цими організаціями наше майбутнє. Може, саме завдяки їм ми зможемо змінити на краще наше життя.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У рамках спецпроекту “Подорожуй із 032.ua” рекомендуємо локації у Карпатах, головною родзинкою яких є гірські озера, що зачаровують своєю мальовничістю. Журавлине озеро У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» розташований водоспад «Кам’янка», що має близько семи метрів висоти та дивує своєю красою. Він складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.   Водоспад є геологічною пам’яткою та об’єктом рекреаційного туризм...
Пригоди
Cьогодні, 13 листопада, у Золочівський відділ поліції надійшло повідомлення про смерть чоловіка на вулиці Січових Стрільців. Про це інформують у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua.  Читайте також: На Львівщині водій легковика збив на смерть 24-річного хлопця та втік з місця аварії Правоохоронці попередньо встановили, що 58-річний мешканець району, обрізаючи гілки на дереві, близько 8:20 впав з висоти і внаслідок отриманих травм помер на...
Суспільство
На вулиці Княгині Ольги у Львові тривають роботи з будівництва велодоріжки. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: Коли львівʼянам очікувати снігу: прогнози від синоптиків За словами начальника відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Івана Матківського, до кінця року завершать прокладати велодоріжку з боку вул. Сахарова до шляхопроводу на вул. Княгині Ольги. Уже виконано 15%-20% робіт.  «Зараз можна...
Суспільство
Через проведення капітального ремонту від завтра, 14 листопада, і до 29 листопада у Львові буде перекрито рух транспортних засобів на вул. Братів Міхновських. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: Коли львівʼянам очікувати снігу: прогнози від синоптиків Як зазначили в департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, рух транспорту буде заборонений на ділянці від вул. Костомарова до вул. Короткої. Роботи виконувати...
Пригоди
Вчора, 12 листопада, близько 16:45 у селі Бачина Старосамбірського району сталась ДТП за участі двох легковиків.  Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua.  Читайте також: На Львівщині, впавши з дерева, трагічно загинув 58-річний чоловік За інформацією правоохоронців, водій автомобіля «Фольксваген Гольф», 27-річний мешканець Самбірського району, виїхав на смугу зустрічного руху, де скоїв зіткнення з іншим «Гольфом», яким ке...
Суспільство
Сьогодні, 13 листопада, до кінця дня фонтани у Львові вимкнуть та законсервують. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua.  Читайте також: Авіакомпанія Ryanair проводить розпродаж квитків зі Львова від 8 євро: де придбати Запрацюють водограї весною наступного року. Найбільше фонтанів Львова — на території Галицького району, із них основна частина — на балансі Галицької районної адміністрації. За словами голови РА Андрія Зозулі, через похолодання...
Суспільство
Майже увесь тиждень у Львові та області зберігатиметься прохолодна погода, а можливі опади снігу очікують у неділю, 18 листопада. Про це повідомляє 032.ua.   Читайте також: Авіакомпанія Ryanair проводить розпродаж квитків зі Львова від 8 євро: де придбати Як інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології, 13 листопада вночі та вранці місцями туман, видимістю 200 - 500 м, на окремих ділянках доріг ожеледиця. За прогнозами однієї з найвідоміших с...
Партнерська публікація
Місто Лева отримало новий динамічний проморолик. У 30-секундному відео поєднали види давньої культурної столиці, величну архітектуру й історичну атмосферу із сучасним і креативним Львовом, модерними будівлями й гостинними людьми. «Десяток років тому ми у Львові зробили ставку на туризм і сприяли динаміці розвитку аеропорту. Близько 40 авіанапрямів доступні для охочих відвідати наше місто. Ми справді дуже близько одне до одного», – каже заступник міського г...
Аналітика
У понеділок, 12-го листопада, в салоні маршрутного автобуса №13, який курсує від просп. Червоної Калини до вул. Суботівської, розгорівся конфлікт між водієм та неповнолітнім пасажиром, який відмовився сплачувати за проїзд. Журналіст сайту 032.ua спробував з'ясувати, через що саме виник конфлікт. Що сталося Як розповіла кореспонденту 032.ua свідок події Олександра Канафоцька інцидент в автобусі спалахнув близько 14:50 на Левандівці, на зупинці поблизу церкв...