Як в мережі з'явився сайт неіснуючого львівського метро, - інтерв'ю із засновником ресурсу - 032.ua

Як в мережі з'явився сайт неіснуючого львівського метро, - інтерв'ю із засновником ресурсу

1 квітня минуло два роки з того часу, як в мережі з'явився сайт неіснуючого львівського метро.

Сайт metro.lviv.ua створив веб-розробник із міста Червоноград Львівської області Владислав Циганик. На порталі можна ознайомитись із вигаданою схемою львівського метро, почитати новини, переглянути вакансії та навіть зв'язатись із адміністрацією.

Сьогодні Владислав керує веб-агенцією повного циклу «SV-Corporation» Ukraine, в яку входять: студія веб-розробки «SV-Studio», хостинг-провайдер «SV-Host Ukraine» та мережа україномовних новинних ресурсів. Його хобі – це слухати музику на платівках і розмовляти із цікавими людьми.

 Як і за яких обставини Ви вирішили, що треба зробити сайт неіснуючого львівського метро?

Ця ідея з'явилась спонтанно. Було багато думок стосовно метро у Львові, мережею блукають різні меми та жарти на цю тему і кожен його уявляв по різному, а я подумав, чому б не зібрати це все докупи і не зробити сайт львівського метро. Перевірив чи домен вільний – він виявився вільним, тоді й прийняв рішення про те, що треба створити сайт.

Сайт з його доменом metro.lviv.ua було зареєстровано 1 квітня 2015 року. Ви спеціально зареєстрували домен у День сміху, чи це просто збіг обставин?

Насправді, це був просто збіг обставин. Я не приурочував реєстрацію сайту ні до Дня сміху, ні до жодної іншої дати. Так вийшло. 

Скільки коштів, Ви витратили на цей проект?

На домен і на хостинг я витратив приблизно 20 доларів. Це й все.

Новини, відгуки та пропозиції , вакансії і не тільки. Усе це можна знайти на сайті неіснуючого львівського метро. А хто заповнював всю цю інформацію і заповнює зараз?

В основному своїми силами. Свого часу мені допомагали деякі помічники, але зараз працюю над цим проектом самостійно. Так виходить, що наповнюю сайт я скоріше хаотично ніж системно. Наприклад, якщо є натхнення і з'явилася ідея, то розвиваю її. Буває мені присилають новини, то я їх переробляю, доопрацьовую.

Якось мені присилали фото з ремонтними роботами на Міцкевича – яма, екскаватор і купа бруківки збоку і з таким описом: “тут будують метро” і я створив з цього новину «На новій станції Міцкевича пасажири будуть бачити підземне русло річки Полтви» з відповідними фотографіями підземних акваріумів з рибами і медузами – типу, жителями Полтви.

Або якось запитали, чи будуть в потягах вагони-ресторани. Запевнив, що така ідея вже розробляється Адміністрацією і на сайті з’явилася відповідна стаття «До потягів Львівського метро буде додано вагони-ресторани». Там в кінці новини було речення про те, Львівський метрополітен вже почав підбирати кухарів та барменів в нові вагони-ресторани і спрямування на сторінку вакансій, то отримав кілька пропозицій від претендентів на вакансію кухаря, а один хлопець навіть надіслав своє резюме.

Тобто, цікаві ідеї іноді підказують самі користувачі, а я по можливості їх розвиваю. Хоча не дуже часто додаю щось нове. В основному через те, що немає на це достатньо часу.

А сторінки у соцмережах хто веде?

Теж я, коли є час і настрій. Туди транслюються новини з сайту та іноді додаю щось цікаве, чого немає на сайті. Буває, натраплю на фото якогось цікавого пасажира лондонського метро або київського, то я викладу під брендом львівського (усміхається).

Скажіть, часто Вам пишуть на електронну пошту чи у соцмережах туристи з приводу роботи львівського метро?

Хвилеподібно. Я наразі не знаю з чим це пов'язано. Можливо, з туристичними сезонами. Збираються люди відвідати Львів, шукають інформацію в інтернеті і натрапляють на сайт львівського метро. Коли буває ажіотаж і багато відвідувань на сайті, то надходить більше листів, потім менше. В основному пишуть користувачі сайту, деколи туристи. Буває, люди присилають листи із запитанням, коли буде метро на такій то вулиці чи в певному районі Львова. Адміністрація відповідає їм, мовляв, вашу заявку передали у маркшейдерський відділ, який власне і займається розрахунками і організацією будівництва нових станцій.

Якось один турист з Білорусії написав: «чому у вас російськомовна версія сайту така дивна, бо я хотів прочитати про львівське метро і не зміг, оскільки українською не вмію, а російською ця версія якась не така і скорочена на вигляд».

Я, звісно, йому відповів. Написав, що у нас немає в штаті російськомовних перекладачів і ми заледве спромоглися на таку сторінку. 

До речі, хочу спитатись про відвідуваність. Скільки людей заходить щодня на сайт львівського метро?

Найбільша відвідуваність, яка була на сайті - це поза 15 тис. за добу. З самого початку було дуже мало відвідувачів, за перших півроку існування сайту відвідуваність складала - 5, 20, 50 людей щодня і я вже почав думати, що можливо, ідея з сайтом львівського метро не така вже й цікава. А потім проект «вистрілив». Про нього почали масово писати, і на нього почали й масово заходити.  Зараз відвідуваність тримається на позначці – близько 1 тис. відвідувачів за добу. Іноді більше, іноді менше, та в середньому так. Здебільшого вони читають новини.

Сьогодні уже минуло два роки з часу створення сайту львівського метро. Можна говорити про певні підсумки. Розкажіть, що було найцікавішого із цим проектом за два роки і чого вам вдалось досягти?

Я сподівався, що проект “вистрілить”, але він чомусь не набував популярності одразу. Хтось із знайомих зайшов, посміявся, сказав – цікаво. А потім про нього масово почали писати. Мені стало дивно, чому не одразу і чому потім і чому, так масово. Потім почали звертатися з різних видань. Потім з’явилися рекламодавці. Я був приємно здивований..

Якось на сайті замовили статтю. Треба було написати про тайський масаж в обмін на сам тайський масаж. (Ми пропонуємо написання за гроші або ж за певні послуги). Було кілька ідей, та з рекламодавцем дійшли згоди, що напишемо статтю про те, що у Львівському метро будуть спеціалізовані вагони, в яких будуть робити тайський масаж пасажирам. Так одного разу я побував на сеансі тайського масажу, а статтю прочитало близько 14 тис. людей.

А ще якось вдалось заробити на цьому проекті? На сайті ж є можливість окрім замовлення реклами купити спеціальний магнітик.

Поки що не дуже. Проект в основі своїй фановий, а проекти створені заради розваги складно монетизувати. Нещодавно на сайті з’явився розділ «Магазин сувенірів» за адресою: metro.lviv.ua/store/ Можливо, вдасться заробити на сувенірчиках. В планах продавати не тільки магнітики, а ще й футболки, горнятка, ручки із лейбом львівського метро.

'

До речі, Ви плануєте в майбутньому продати цей сайт?

Можливо. Якщо будуть цікаві пропозиції, то чому б і ні? Але так, як я  відкритий зараз  до пропозицій, то не буду називати ціну.

А Ви хотіли б, щоб у Львові було справжнє метро?

Я був би не проти (усміхається).

На вашому сайті пише, що з 2008 року Ви працюєте без офісу, графіка і постійних добирань на роботу. Розкажіть, і як це не працювати 8 годин в день в офісі?

Це дуже класно, адже ти прокидаєшся, коли захочеш, починаєш працювати, коли хочеш і заробляєш стільки, скільки хочеш. Вертатися на роботу, графік якої з 8:00 до 17:00 сьогодні мені зовсім не хочеться.

Що для Вас у житті найважливіше? Які цінності?

Стосунки між людьми, однозначно. Це найцінніше, що може бути. А якщо говорити про найцінніший ресурс, то це час. Втрачені гроші можна повернути, заробити знову. Втрачений час не повернеш…

Яку музику Ви слухаєте і які книги читаєте?

Слухаю різну музику. Від Beatles до van Buuren. Особливо подобається класика зарубіжного року: Deep Purple, Def Leppard, Pink Floyd, Dire Straits, Scorpions, Queen, Bee Gees, R.E.M., Roxette... – ця музика ніколи не постаріє. З сучасніших: Muse, The Rasmus, нещодавно слухав останній альбом Depeche Mode (британський музичний колектив, що утворився 1980 року в місті Базілдон. Цей гурт створив власний стиль у жанрах електронної та рок-музики і є одним із найуспішніших гуртів світу, - авт.).
Також мені подобаються українські виконавці: Скрябін, Друга ріка, Тартак, Був'є, Mad Heads, Фіолет, Монте Крісто, The Hardkiss, Vivienne Mort, Riya, Navkolo Kola, Zetetic.. – всіх і не згадати.

Віднедавна став поціновувачем музики на вінілових платівках. Придбав відповідну апаратуру та іноді полюбляю розслабитися під шарудіння голки по вінілу і хорошу музику. Також останнім часом частенько відвідую філармонію і насолоджуюсь класичною музикою.  

Що стосується книг, то в основному читаю технічну літературу і книги з психології та про стосунки між людьми.

Розкажіть, що для Вас успіх? Чи вважаєте Ви себе успішною людиною?

Для мене успіх – це радість. Якщо є радість, то це успішна людина. Я себе вважаю радісною людиною, а значить і успішною. Не пов'язую успіх з матеріальними здобутками.

І насамкінець, щоб Ви порадили нашим читачам?

Частіше усміхатись і не бути надто серйозними.

 Розмовляла Ірина Труш.

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У суботу, 15-го грудня з 17:40 рятувальники розшукували на Львівщині туриста-лижника з Києва, який заблукав на горі Тростян. Про це повідомляє пре-служба ГУ ДСНС України у Львівській області. Зазначається, що 27-річного лижника знайшли о 19:05 рятувальники Славської пошуково-рятувальної групою пошуково-рятувальної частини Загону технічної служби. Медичної допомоги чоловік не потребував. Читайте також на нашому сайті:  Вночі на Львівщині у смертельну ДТП по...
Суспільство
032.ua пропонує перевірити свою ерудованість та пояснити значення 10 рідковживаних українських слів. (Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завантажиться. Якщо у вас виникли проблеми з переглядом, напишіть про це у коментарях). Зверніть увагу, що ілюстрації до запитань можуть підказувати правильну відповідь або ж навпаки - збивати з пантелику. Читайте також: Музичний грудень у Львові: 10 концертів місяця   Читайте також: ТОП-5 місць, які варто...
Пригоди
В ніч на 16 грудня на Львівщині сталася смертельна ДТП за участі автобуса "Неоплан" та автомобіля "Вольво".  Як повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Львівській області, близько 03:10  поблизу населеного пункту Івано-Франкове, що у Яворівському районі Львівщини, автобус "Неоплан", 43-річний водій якого виконув міжнародний рейс "Дніпро - Згожелець" (Польща) та рухався у напрямку Львова, зіткнувся з легковиком "Вольво". Наразі відомо, що на місці авт...
Пригоди
14 грудня ввечері львівські патрульні прибули на виклик на вулицю Похилу, де розгорівся сімейний конфлікт. За даними прес-служби патрульної поліції Львівщини, нетверезий чоловік випивав разом зі своєю співмешканкою та почав агресивно поводитись, викидати речі з квартири. Коли офіцери зайшли в квартиру, дебошир почав лаятися та шарпати офіцерів за форму, після чого витягнув з кишені ножа та спробував завдати удар патрульним. Один з інспекторів поліції обезз...
Пригоди
15 грудня близько 1 години ночі у селищі Запитів Кам'янка-Бузького району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, автомобіль "Сітроен Джампі", за кермом якого перебував 18-річний мешканець Жовківщини, зіткнувся із автопоїздом "ДАФ" під керуванням 50-річного жителя Закарпаття. Унаслідок автопригоди, водій "Сітроену" отримав травми, несумісні з життям та помер на місці події. Читайте також: Біля...
Екологія
Грудень - це традиційна пора свят, кольорових гірлянд, “дощиків”, колядок і, звісно ж, новорічного дерева - ялинки. Майже у кожному домі українці встановлюють хвойне деревце, живе або штучне. Які переваги та недоліки кожного з цих видів ялинок, як відрізнити легальне хвойне деревце від нелегального та які ціни на ринках Львова, перевіряв кореспондент сайту 032.ua. Збереження довкілля Масові вирубки лісів уже не дивина для нашої країни, тож свідомі громадя...
Пригоди
15 грудня о 2:30 на трасі Львів - Івано-Франківськ неподалік села Давидів Пустомитівського району загинула людина. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, 35-річний мешканець Львова за кермом "Део Ланоса" збив пішохода. Потерпілий 25-річний львів'янин від отриманих травм помер на місці події. Читайте також: У ЛКП "Лев" тимчасово припинили відлов тварин на вулицях Львова За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 286 ККУ. Водіє...
Бізнес
14 грудня виконком ЛМР вирішив продовжити співпрацю з банком, який цьогоріч обслуговував бюджет розвитку Львова. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. Йдеться про Львівську обласну дирекцію ПАТ «Акціонерний банк «Укргазбанк». Пропозицію про те, щоби продовжити обслуговування бюджету розвитку міста саме в цьому банку, висунули в комісії фінансів та планування бюджету ЛМР. Читайте також: У Личаківському парку прокладають велодоріжку: що з нею...
Культура
У ніч з 12 на 13 грудня природа долучилася до народних традицій та створила атмосферу свята: Львів присипало снігом. Кореспондент сайту 032.ua прогулявся засніженим Львовом та пропонує разом подивитися, яким було місто Лева у День Андрія зранку. Народні прикмети вказують: якщо до Андрія випадає сніг, то зима буде холодною і найближчий тиждень слід очікувати хурделицю. Читайте також: Жива чи штучна: яку ялинку обрати львів’янам до свята, - ЦІНИ, ФОТО Зазнач...