• Головна
  • П’ять «за»: чи є сенс брати кредит у банку
Новини компаній
09:05, 16 лютого 2017 р.

П’ять «за»: чи є сенс брати кредит у банку

Новини компаній

Багато хто потрапляв у ситуацію, коли терміново необхідна велика сума. Наприклад, зламалася сантехніка вдома і її потрібно оновити у максимально короткі терміни, або було виявлено несправність у авто та потрібні дорогі запчастини. Випадки бувають різні, але питання, де оперативно дістати необхідні кошти, часто застає зненацька. Вихід перший і найпопулярніший: обдзвонити знайомих і попросити в борг. Вихід другий: узяти кредит у банку. З одного боку, зручніше звернутися до близьких людей по допомогу, але це не завжди коректно, адже навіть якщо друзі й погодилися б допомогти, це не означає, що ви не завдасте їм незручностей. На відміну від друзів, родичів, знайомих багато банків здатні набагато швидше прийти на допомогу, але з чіткими умовами щодо повернення і відсотків за користування позикою.

Ми вирішили розібратися, чи не небезпечно влазити в борги перед банками, і поговорили про це з експертом. У результаті бесіди визначили п’ять основних причин не побоюватися банківських кредитів, а також з’ясували, що необхідно робити, щоб позика не вдарила по особистому бюджету, захистивши вас від різних фінансових ризиків.

Отже, у темі допомагав розбиратися Андрій Мойсєєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро.

1. Непередбачені обставини

Коли терміново потрібні гроші, а взяти їх, відверто кажучи, ніде, банки готові прийти на допомогу. Проте важливо уважно вивчити кредитний договір і розрахувати чітку суму щомісячного погашення, щоб через неуважність не потрапити в неприємну ситуацію.

Андрій Мойсєєнко: «У житті досить часто бувають непередбачувані ситуації, коли терміново потрібна пристойна сума грошей. Сучасні банківські кредитні продукти зазвичай дозволяють отримати необхідні кошти протягом буквально години. Наприклад, щоб отримати кредит на руки в нашому банку знадобиться не більше 30-40 хвилин. Тобто за короткий час людина отримує можливість вирішити свої нагальні питання: витратити гроші на заміну сантехніки в будинку, розрахуватися за ремонт побутової техніки, оплатити лікування. Головне – у який би банк не зверталася людина, необхідно уважно вивчати умови кредитного договору, чи немає там прихованих комісій. Також варто попросити менеджера розрахувати суму щомісячного платежу – чи буде це ануїтет, тобто погашення заборгованості однаковими частинами. На мій погляд, ануїтет – найбільш простий і зрозумілий спосіб погашення заборгованості, оскільки у клієнта не буде необхідності перед кожним платежем уточнювати, скільки він винен банку. Позичальник тримає в голові одну і ту саму суму і щомісяця виплачує її. У Банку Кредит Дніпро ми пропонуємо клієнту саме такий варіант, і вже на місці розраховуємо обов’язковий щомісячний платіж, що залежить від суми та терміну кредиту».

2. Здійснити своє давнє бажання

Оновити меблі в квартирі, переклеїти шпалери, піти на курси англійської – все це необхідно, але зайвих грошей на це ніколи немає, та й позичати на речі, які не належать до категорії першої необхідності, не кожен зважиться. Як варіант – можна і далі відкладати «на потім», але якщо є можливість виплачувати суму частинами, то чому б не потішити себе чи своїх рідних приємними і необхідними речами.

Андрій Мойсєєнко: «Тут питання полягає радше у психології й мотивації. Навіщо і якою мірою людині потрібна та чи та річ. Наприклад, щоб отримати нову посаду або роботу мрії, необхідне знання іноземної мови. Але на курси грошей у повному обсязі не вистачає. Можна відкласти на кілька місяців або років мрію про улюблену роботу і починати збирати гроші, а можна взяти кредит і виплачувати по кілька сотень гривень щомісяця. Тут банк не зробить вибір за клієнта. Тобто якщо йдеться не про якісь бездумні витрати та мета виправдовує засоби, то шансом скористатися варто».

3. Швидше і простіше, ніж позичити у знайомих

Коли ви берете в борг у знайомих, то зазвичай обговорюєте всі умови: термін повернення, частинами або повною сумою, з відсотками або без. По суті, все, як у банку, тільки, найімовірніше, дешевше. Але не варто не звертати увагу на фактор людини – непередбачені ситуації можуть виникнути у кожного, зокрема й у знайомих, у яких позичали гроші. Адже вони також можуть попросити в невідповідний для вас момент повернути всю суму.

Андрій Мойсєєнко: «Ми не заперечуємо, що кредитування – один із напрямів банківського бізнесу. Фінустанова дає гроші в борг тут і зараз і планує отримати за це прибуток. Це і є чесні, прозорі та взаємовигідні відносини банку і позичальника. Водночас фінустанови часто не цікавляться, для чого клієнту потрібні гроші. Для нас не має особливого значення, чи оновить позичальник меблі в дитячій кімнаті, відремонтує автомобіль або ж купить дорогий подарунок коханій людині. Перед банком не потрібно звітувати, є тільки одна умова – вчасно погашати платіж. Навіть більше, наприклад, наш банк не вимагає і довідку про доходи, якщо сума кредиту – до 50 тис. грн. Банк не буде вимагати повернути гроші достроково, при цьому, якщо таке бажання виникне, то ми не накладаємо ніяких санкцій. Ми даємо повну свободу вибору, зокрема й за відсотками. У Банку Кредит Дніпро умови максимально прості – що довша за терміном позика, то менший щомісячний платіж. Погашення для своїх клієнтів ми також зробили максимально комфортним. Для цього не обов’язково відвідувати відділення, можна просто скористатися власною системою інтернет-банкінгу FreeBank, терміналами нашої фінустанови і кіосками самообслуговування EasyPay, перерахувати гроші з картки будь-якого іншого банку. Регулярний платіж рівними частинами допомагає дисциплінувати себе, а також знизити навантаження на сімейний бюджет. При цьому, якщо ви позичили гроші в друзів, як правило, необхідно повертати одразу всю суму боргу».

4. Ринкові зміни не позначаться на відсотках

Споживчі кредити готівкою видають у гривнях, а відповідно будь-які хвилювання на валютному ринку не позначаться на сумі заборгованості. Крім того, банк не повинен переглядати умови кредитного договору, якщо це не було передбачено заздалегідь. Тому будь-які ринкові зміни не збільшать суму кредиту.

Андрій Мойсєєнко: «Після кризи минулих років фінустанови переглянули свою кредитну політику і тепер фінансують і населення, і бізнес зазвичай у гривні. Хоча сьогодні позиції нацвалюти поступово стабілізуються, ми бачимо, що курсові хвилювання все ще трапляються. За нашими прогнозами, не винятком буде і 2017 рік. Ми не очікуємо якихось критичних курсових стрибків, як це було в 2015-му, але варто розуміти, що до повної стабілізації в економіці ситуація на валютному ринку також повністю не заспокоїться. Однак на позичальниках це не позначиться. Їхні платежі незалежно від курсу або будь-яких інших трансформацій у банківській сфері ніяк не зміняться. Умови погашення повинні бути чітко прописані в кредитному договорі, і дуже важливо, щоб клієнт перед оформленням позики такий момент уточнив. При цьому, взявши в борг у знайомих, необхідно бути готовим до того, що в разі курсових коливань, вони можуть перерахувати суму боргу при поверненні».

5. Фахівці допоможуть оцінити кредитні ризики і застережуть від непотрібних надвитрат

Не всі банки вимагають підтвердження платоспроможності, але це не означає, що фахівці не допоможуть вам прорахувати всілякі ризики. Як зазначає банкір, для фінустанов важливо – не просто продати кредит, але й повернути ці гроші назад. Тому в банку кожному клієнтові індивідуально допоможуть розрахувати оптимальну суму кредиту, орієнтуючись на всі нюанси його бюджету.

Андрій Мойсєєнко: «Криза банківської системи минулих років багато в чому була пов’язана саме з масовими неповерненнями за кредитами. Сьогодні фінансування надають лише ті фінустанови, які змогли впоратися з наслідками економічної нестабільності, які накопичили достатні обсяги ресурсів, щоб видавати кредити. Звичайно, як уже зазначалося, кредитна політика фінансових установ змінилася – банки стали більш вимогливими, страхуючи як себе, так і своїх клієнтів від проблем минулих років, коли багато фінустанов виявилися нездатними повернути гроші вкладникам. Зокрема й через неплатоспроможність позичальників, які перестали погашати свої кредити. Те саме стосується і розрахунку максимальної суми кредиту. Уявімо собі: приходить людина у банк і каже, що хоче отримати 20 тис грн. При цьому наші фахівці оцінюють, що максимальна сума, яку потенціальний клієнт зможе стабільно погашати, 15 тис грн. Ми не видамо йому 20 тис, але запропонуємо будь-яку суму до 15 тис грн. Так ми захищаємо інтереси банку, наших вкладників і навіть самого позичальника від непотрібних і необдуманих ризиків. Все має бути чесно і паритетно, тільки так ми зможемо побудувати сильну банківську систему і захистити клієнтів банківських установ від будь-яких потрясінь».

Джерело: газета Високий Замок, вихід від 14.02.2017 р.

Ліцензія НБУ № 70 від 13.10.2011 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...