П’ять «за»: чи є сенс брати кредит у банку

Багато хто потрапляв у ситуацію, коли терміново необхідна велика сума. Наприклад, зламалася сантехніка вдома і її потрібно оновити у максимально короткі терміни, або було виявлено несправність у авто та потрібні дорогі запчастини. Випадки бувають різні, але питання, де оперативно дістати необхідні кошти, часто застає зненацька. Вихід перший і найпопулярніший: обдзвонити знайомих і попросити в борг. Вихід другий: узяти кредит у банку. З одного боку, зручніше звернутися до близьких людей по допомогу, але це не завжди коректно, адже навіть якщо друзі й погодилися б допомогти, це не означає, що ви не завдасте їм незручностей. На відміну від друзів, родичів, знайомих багато банків здатні набагато швидше прийти на допомогу, але з чіткими умовами щодо повернення і відсотків за користування позикою.

Ми вирішили розібратися, чи не небезпечно влазити в борги перед банками, і поговорили про це з експертом. У результаті бесіди визначили п’ять основних причин не побоюватися банківських кредитів, а також з’ясували, що необхідно робити, щоб позика не вдарила по особистому бюджету, захистивши вас від різних фінансових ризиків.

Отже, у темі допомагав розбиратися Андрій Мойсєєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро.

1. Непередбачені обставини

Коли терміново потрібні гроші, а взяти їх, відверто кажучи, ніде, банки готові прийти на допомогу. Проте важливо уважно вивчити кредитний договір і розрахувати чітку суму щомісячного погашення, щоб через неуважність не потрапити в неприємну ситуацію.

Андрій Мойсєєнко: «У житті досить часто бувають непередбачувані ситуації, коли терміново потрібна пристойна сума грошей. Сучасні банківські кредитні продукти зазвичай дозволяють отримати необхідні кошти протягом буквально години. Наприклад, щоб отримати кредит на руки в нашому банку знадобиться не більше 30-40 хвилин. Тобто за короткий час людина отримує можливість вирішити свої нагальні питання: витратити гроші на заміну сантехніки в будинку, розрахуватися за ремонт побутової техніки, оплатити лікування. Головне – у який би банк не зверталася людина, необхідно уважно вивчати умови кредитного договору, чи немає там прихованих комісій. Також варто попросити менеджера розрахувати суму щомісячного платежу – чи буде це ануїтет, тобто погашення заборгованості однаковими частинами. На мій погляд, ануїтет – найбільш простий і зрозумілий спосіб погашення заборгованості, оскільки у клієнта не буде необхідності перед кожним платежем уточнювати, скільки він винен банку. Позичальник тримає в голові одну і ту саму суму і щомісяця виплачує її. У Банку Кредит Дніпро ми пропонуємо клієнту саме такий варіант, і вже на місці розраховуємо обов’язковий щомісячний платіж, що залежить від суми та терміну кредиту».

2. Здійснити своє давнє бажання

Оновити меблі в квартирі, переклеїти шпалери, піти на курси англійської – все це необхідно, але зайвих грошей на це ніколи немає, та й позичати на речі, які не належать до категорії першої необхідності, не кожен зважиться. Як варіант – можна і далі відкладати «на потім», але якщо є можливість виплачувати суму частинами, то чому б не потішити себе чи своїх рідних приємними і необхідними речами.

Андрій Мойсєєнко: «Тут питання полягає радше у психології й мотивації. Навіщо і якою мірою людині потрібна та чи та річ. Наприклад, щоб отримати нову посаду або роботу мрії, необхідне знання іноземної мови. Але на курси грошей у повному обсязі не вистачає. Можна відкласти на кілька місяців або років мрію про улюблену роботу і починати збирати гроші, а можна взяти кредит і виплачувати по кілька сотень гривень щомісяця. Тут банк не зробить вибір за клієнта. Тобто якщо йдеться не про якісь бездумні витрати та мета виправдовує засоби, то шансом скористатися варто».

3. Швидше і простіше, ніж позичити у знайомих

Коли ви берете в борг у знайомих, то зазвичай обговорюєте всі умови: термін повернення, частинами або повною сумою, з відсотками або без. По суті, все, як у банку, тільки, найімовірніше, дешевше. Але не варто не звертати увагу на фактор людини – непередбачені ситуації можуть виникнути у кожного, зокрема й у знайомих, у яких позичали гроші. Адже вони також можуть попросити в невідповідний для вас момент повернути всю суму.

Андрій Мойсєєнко: «Ми не заперечуємо, що кредитування – один із напрямів банківського бізнесу. Фінустанова дає гроші в борг тут і зараз і планує отримати за це прибуток. Це і є чесні, прозорі та взаємовигідні відносини банку і позичальника. Водночас фінустанови часто не цікавляться, для чого клієнту потрібні гроші. Для нас не має особливого значення, чи оновить позичальник меблі в дитячій кімнаті, відремонтує автомобіль або ж купить дорогий подарунок коханій людині. Перед банком не потрібно звітувати, є тільки одна умова – вчасно погашати платіж. Навіть більше, наприклад, наш банк не вимагає і довідку про доходи, якщо сума кредиту – до 50 тис. грн. Банк не буде вимагати повернути гроші достроково, при цьому, якщо таке бажання виникне, то ми не накладаємо ніяких санкцій. Ми даємо повну свободу вибору, зокрема й за відсотками. У Банку Кредит Дніпро умови максимально прості – що довша за терміном позика, то менший щомісячний платіж. Погашення для своїх клієнтів ми також зробили максимально комфортним. Для цього не обов’язково відвідувати відділення, можна просто скористатися власною системою інтернет-банкінгу FreeBank, терміналами нашої фінустанови і кіосками самообслуговування EasyPay, перерахувати гроші з картки будь-якого іншого банку. Регулярний платіж рівними частинами допомагає дисциплінувати себе, а також знизити навантаження на сімейний бюджет. При цьому, якщо ви позичили гроші в друзів, як правило, необхідно повертати одразу всю суму боргу».

4. Ринкові зміни не позначаться на відсотках

Споживчі кредити готівкою видають у гривнях, а відповідно будь-які хвилювання на валютному ринку не позначаться на сумі заборгованості. Крім того, банк не повинен переглядати умови кредитного договору, якщо це не було передбачено заздалегідь. Тому будь-які ринкові зміни не збільшать суму кредиту.

Андрій Мойсєєнко: «Після кризи минулих років фінустанови переглянули свою кредитну політику і тепер фінансують і населення, і бізнес зазвичай у гривні. Хоча сьогодні позиції нацвалюти поступово стабілізуються, ми бачимо, що курсові хвилювання все ще трапляються. За нашими прогнозами, не винятком буде і 2017 рік. Ми не очікуємо якихось критичних курсових стрибків, як це було в 2015-му, але варто розуміти, що до повної стабілізації в економіці ситуація на валютному ринку також повністю не заспокоїться. Однак на позичальниках це не позначиться. Їхні платежі незалежно від курсу або будь-яких інших трансформацій у банківській сфері ніяк не зміняться. Умови погашення повинні бути чітко прописані в кредитному договорі, і дуже важливо, щоб клієнт перед оформленням позики такий момент уточнив. При цьому, взявши в борг у знайомих, необхідно бути готовим до того, що в разі курсових коливань, вони можуть перерахувати суму боргу при поверненні».

5. Фахівці допоможуть оцінити кредитні ризики і застережуть від непотрібних надвитрат

Не всі банки вимагають підтвердження платоспроможності, але це не означає, що фахівці не допоможуть вам прорахувати всілякі ризики. Як зазначає банкір, для фінустанов важливо – не просто продати кредит, але й повернути ці гроші назад. Тому в банку кожному клієнтові індивідуально допоможуть розрахувати оптимальну суму кредиту, орієнтуючись на всі нюанси його бюджету.

Андрій Мойсєєнко: «Криза банківської системи минулих років багато в чому була пов’язана саме з масовими неповерненнями за кредитами. Сьогодні фінансування надають лише ті фінустанови, які змогли впоратися з наслідками економічної нестабільності, які накопичили достатні обсяги ресурсів, щоб видавати кредити. Звичайно, як уже зазначалося, кредитна політика фінансових установ змінилася – банки стали більш вимогливими, страхуючи як себе, так і своїх клієнтів від проблем минулих років, коли багато фінустанов виявилися нездатними повернути гроші вкладникам. Зокрема й через неплатоспроможність позичальників, які перестали погашати свої кредити. Те саме стосується і розрахунку максимальної суми кредиту. Уявімо собі: приходить людина у банк і каже, що хоче отримати 20 тис грн. При цьому наші фахівці оцінюють, що максимальна сума, яку потенціальний клієнт зможе стабільно погашати, 15 тис грн. Ми не видамо йому 20 тис, але запропонуємо будь-яку суму до 15 тис грн. Так ми захищаємо інтереси банку, наших вкладників і навіть самого позичальника від непотрібних і необдуманих ризиків. Все має бути чесно і паритетно, тільки так ми зможемо побудувати сильну банківську систему і захистити клієнтів банківських установ від будь-яких потрясінь».

Джерело: газета Високий Замок, вихід від 14.02.2017 р.

Ліцензія НБУ № 70 від 13.10.2011 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
На вулиці Пасічній, 62 за 109,5 млн гривень збудують новий гуртожиток для студентів ЛНУ ім. Франка.  Про це стало відомо із сайту електронних закупівель Prozorro, повідомляє 032.ua. Читайте також: Що слухають у Львові: ТОП-10 пісень за рейтингом Shazam Замовником робіт виступив Львівський національний університет ім. Франка.  За результатами аукціону переможцем тендеру стала корпорація будівельних підприємств "Карпатбуд". За технічними умовами тендеру, окр...
Суспільство
22 жовтня з 15:13 години у Львові не курсували трамваї №8. Відтак, у центрі міста можна було спостерігати “парад трамваїв”. Як розповів у коментарі для 032.ua речних ЛКП “Львівелектротранс” Іван Бондар, трамваї простоювали близько двох годин. Читайте також: На Львівщині поліцейські карають водіїв-порушників блокуванням авто, - ФОТО “Це було пов’язано із технічною несправністю на одній із тягових підстанцій, яка належить “Львівелектротрансу”. Наші служби оп...
Суспільство
Із 20 жовтня у Стрию поліцейські використовують пристрої для блокування автомобілів, припаркованих із порушенням. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, такі заходи потрібні для вирішення проблеми з горе-паркувальниками. Для блокування авто правоохоронці використовують спеціальні пристрої, які встановлюють на колесо автомобіля та які блокують рух транспорту. Разом із цим, для водія залишають контактну інформацію. Лише після того, як буде оф...
Пригоди
22 жовтня о 4:30 на трасі Західний обхід Львова у Яворівському районі мікроавтобус наїхав на пішохода. Як повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області, 55-річний львів'янин за кермом мікроавтобуса "Мерседес Спринтер" збив 18-річного мешканця села Рясне-Руське, - передає 032.ua. Унаслідок автопригоди пішохід отримав закриту черепно-мозкову травму та був госпіталізований. Читайте також: На трасі Львів - Шегині водій збив пішохода: чоловік по...
Пригоди
22 жовтня близько 19:42 на трасі Львів - Шегині поблизу с. Черлянське, на об'їзній міста Городок сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, 44-річний водій автівки "Ауді А6", мешканець Городка, рухався в сторону Шегинь та збив пішохода, - передає 032.ua. Потерпілий 20-річний мешканець села Черлянське від отриманих травм помер на місці події ще до приїзду бригади "швидкої". Читай...
Пригоди
У понеділок, 22-го жовтня, в одному із населених пунктів у Самбірському районі Львівщини, в криниці виявили тіло 85-річного чоловіка. Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, інцидент стався близько 14:47 у селі Новосілки-Гостинні.  Відомо, що 85-річний чоловік втопився у криниці глибиною 7 метрів. Рятувальники витягнули тіло загиблого на поверхню за допомогою мотузки, після чого передали його правоохоронцям.  Всі обставини події нараз...
Суспільство
У вівторок, 23-го жовтня, у Львові закриють для проїзду вул.Зубрівську та Костюшка. Про це повідомляє прес-служба міськради Львова з посиланням на департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Так, з 09:00 23-го жовтня,  через укладання асфальтобетоннного покриття на залізничному переїзді через вул. Зубрівська,  до 18.00 год буде перекрито рух транспортних засобів на цьому переїзді. Крім того, непрозною для водіїв стане і вулиця Т. Костюшка,  н...
Суспільство
22 жовтня львів'янка Анастасія Карп'як оприлюднила у соцмережах відеозвернення мешканців вулиці Личаківської до міського голови Львова Андрія Садового. Як передає кореспондент сайту 032.ua, львів'яни таким чином хочуть звернути увагу влади міста на ряд недоліків, які були помічені під час та після реконструкції Личаківської, аби їх виправили. Зокрема, місцеві мешканці попросили облаштувати пішохідний перехід біля школи №63, переробити незручний та небезпеч...
Кримінал
Нещодавно правоохоронці затримали 39-річного львів'янина, який намагався ввезти в Україну героїн з Нідерландів. Як повідомили у відділі комунікації нацполіції України, "товар" він перевозив у сховку під обшивкою у салоні власного авто, - передає 032.ua. З'ясувалося, що зловмисник налагодив зв'язки з представниками наркобізнесу в Королівстві Нідерланди та постачав контрабанду зі збутом через кордон. На кордоні правоохоронці перевірили транспортний засіб та...