• Головна
  • Члени конкурсного комітету з визначення перевізників на 46 автобусних маршрутах Львова мають ряд зауважень до проекту угод з перевізниками
23:41, 31 січня 2017 р.

Члени конкурсного комітету з визначення перевізників на 46 автобусних маршрутах Львова мають ряд зауважень до проекту угод з перевізниками

Члени конкурсного комітету з визначення перевізників на 46 автобусних маршрутах Львова виявили в проекті угод з перевізниками низку недоліків.

Про це 032.ua повідомив Святослав Товстига, член комітету від ГО "За якісний транспорт"

За його словами, такі угоди по суті не дають управлінню транспорту ЛМР жодних важелів впливу на перевізників і не покращать ситуацію з громадським транспортом у місті. Тому сьогодні члени конкурсного комітету підписали звернення до міського голови Львова Андрія Садового з проханням змінити умови угод з перевізниками.

Зокрема, на думку членів конкурсного комітету, передбачені надто великі лоти (від восьми до 21 маршруту в одному лоті).

«Через великі розміри лотів місто не матиме можливості розірвання договору за умов невиконання перевізником умов перевезень, оскільки неможливо знайти протягом короткого часу значну кількість автобусів (80-100 штук) для заміни перевізника, договір із яким розірвано», – наголошують у зверненні члени конкурсного комітету.

Тому підписанти рекомендують зменшити розміри лотів до двох-трьох маршрутів, щоб місто мало більший вплив на перевізників і в разі розірвання договору могло швидко знайти іншого перевізника.

Крім того, управління транспорту оголосило конкурс на маршрути в «режимі маршрутного таксі», хоча відповідно до законодавства громадський транспорт у місті має їздити у «звичайному режимі». «Звичайний режим» роботи передбачає похвилинний графік руху автобусів, що дасть можливість інформувати пасажирів про графіки руху та змушувати перевізників дотримуватися графіків на зупинках. Функціонування транспорту в «режимі маршрутного таксі» передбачає наявність графіків відправлення виключно з кінцевих зупинок, відповідно унеможливлює інформування пасажирів про час відправлення з проміжних зупинок», – пояснюють у своєму зверненні до мера Львова члени конкурсного комітету.

Ще один недолік пропонованого проекту угоди – недосконалий механізм застосування штрафів до перевізників. Так, в угодах передбачений штраф у розміні однієї мінімальної заробітної плати за випуск на маршрути менше, ніж 90% від планованої кількості автобусів. Проте договором не визначене поняття «планової кількості автобусів».

Також відсутня процедура погодження цієї планової кількості з Організатором перевезень. На практиці ж перевізники часто самовільно планують до випуски на маршрути значно менше автобусів, ніж передбачено договором, і таким чином зможуть уникнути штрафів. Відтак, члени конкурсного комітету рекомендують штрафувати перевізників не за відхилення від планової кількості автобусів на маршруті, а за відхилення від кількості автобусів, передбаченої в договорах.

Члени конкурсного комітету також зауважують, що наразі відсутній прозорий механізм нарахування компенсацій перевізникам за витрати на перевезення пільговиків.

Додамо, що сьогодні, 31 січня, виконавчий комітет прийняв рішення про затвердження проекту нового договору, який укладуть з перевізниками після конкурсу на 46 автобусних маршрутів і врахував зауваження членів конкурного комітету.

Зокрема, внесено зміни у пункт, який стосується  механізму застосування штрафів до перевізників. Поняття «планової кількості автобусів» замінили на поняття «відхилення від кількості автобусів, передбаченої в договорах».

Нагадаємо, 5 січня управління транспорту Львівської міськради оголосило конкурс на визначення перевізників на 46 маршрутів. Підписати договори з перевізниками планують у лютому.

Із складом конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування можна ознайомитись ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...