Автоматичний вимикач - краще будь-якого домового. Як вибрати, які характеристики варто враховувати?

Добрий день, шановні читачі! Сьогодні ми поговоримо про DIN-рейкові автоматичні вимикачі, і їх правильному виборі для будинку. Перш, ніж переходити до рекомендацій - розглянемо їх відмінності і характеристики.

Категорії спрацьовування (In- номінальний струм):

А. Тепловий розчеплювач спрацьовує при 1,3 струмі, понад номінального. При перевантаженні в 2-3 In - в силу вступає електромагнітний розчеплювач.

B. Тепловий розчеплювач спрацює при триразовому перевантаженню, Електромагнітний - при перевантаженні в 3-5 In.

C. Тепловий розчеплювач - при п'ятикратному перевантаженні. Електромагнітний при 5-10 In.

D. Тепловий розчеплювач спрацьовує при десятиразовому перевантаженні. Електромагнітний же - при перевантаженні в 10-20 In.

Види розчеплювачів, якими комплектується автоматичний вимикач:

Тепловий. Є біметалевими пластинами, які впливають на механізм розчеплення при нагріванні.

Електромагнітний. Соленоїд, який впливає на механізм розчеплення при проходженні надстрруму через обмотку.

Так само, автомати відрізняються по полюсах. Від однополюсних, до триполюсних. Якщо в Вашу квартиру проведено 220 В, то потрібно використовувати двополюсний. Трьохполюсний вимикач - при 380 В. Існує всього три значення струму розмикання: 4500, 6000, 10000. Максимальна відключає здатність в 10000 А є оптимальним варіантом для вибору, як в домашніх, так і в промислових умовах.

Вибір автоматичного вимикача для квартири: середній ампераж квартири становить 25 А, що робить доцільним вибір вимикачів типу B (для освітлення) і С (для змішаного типу навантажень), по одному на кожну кімнату. Встановлення автоматичних вимикачів по кімнатах рекомендується для зручності проведення електромонтажних робіт що б не знеструмлювати все приміщення.

Вибір автоматичного вимикача для приватного будинку: середній ампераж - 32А. Так само, рекомендується використовувати автоматичні вимикачі типу В і С. Для захисту електродвигунів, з високим значенням пускового ходу застосовуються автомати типу D.

Більш детальну інформацію про автомати можна знайти на сайті компанії Енерджі Груп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі