• Головна
  • Вибори, вибори ... Кандидати - дуже хороші люди, які думають про народ
Тема для обговорення
09:36, 1 квітня 2012 р.

Вибори, вибори ... Кандидати - дуже хороші люди, які думають про народ

Тема для обговорення

Ні для кого не секрет, що Партія Регіонів сьогодні не в фаворі. Економіка валиться, країну захлеснула хвиля злочинності, в різних регіонах раз у раз говорять про «смотрящих», і це все на тлі абсолютно непопулярних соціальних реформ.

Так, за даними аналітичного центру Разумкова, станом на грудень 2011 року БЮТ обійшов ПР на кілька відсотків (15, 8% і 14% відповідно).

Щоб не допустити перенесення подібної соціальної аналітики в бюлетені для голосування, була введена мажоритарно-пропорційна (змішана) система, яка непогано (для певних політсил) себе зарекомендувала на виборах до місцевих рад 2010-го року. Тоді за рахунок мажоритарників вдалося згладити серйозне падіння рейтингів партії влади. Як приклад можна розглянути вибори в Одеську облраду. Тут ПР отримала 51% голосів виборців, проте мажоритарники додали бонусних 15%, що в сумі дало регіоналам 87 (з 132-х) портфелів. Аналогічна ситуація сталася на виборах до міської ради Запоріжжя, коли Партія Регіонів отримала близько 35% підтримки, однак за рахунок мажоритарних кандидатів зайняла 2/3 портфелів ради.

Проте до цих пір незрозуміло, як саме буде відбуватися розподіл по виборчих мажоритарних округах. На сьогоднішній день закон допускає коливання розміру округу щодо середнього показника до 12%. А це, при бажанні, може дати серйозний перекіс на користь тих, хто буде займатися розподілом цих самих округів. Також закон не забороняє «склеїти» 2 території в 1 округ, навіть якщо вони не межують один з одним, що дає необмежений інструментарій для перекроювання «під себе». І природно тут же з'являється «зворотний механізм» - створення незручних округів для політичних конкурентів. Цією нормою особливо незадоволені експерти.

«Можуть розділити район, де популярний один політик, на два округи, і таким чином повністю розбивати його електоральну базу. Тому кордони округів повинні максимально збігатися з кордонами районів ", - упевнений Олександр Черненко, голова громадської організації «Комітет виборців України».
Також включенням в гру мажоритарної системи влада убезпечила себе від серйозних протестів, пов'язаних з можливими фальсифікаціями на округах.
«Навряд чи ви зможете протестувати проти того, що відбувалося в сусідньому окрузі, якщо ви вважаєте, що, приміром, у вашому окрузі все було добре. Тобто, навряд чи ці групи людей зможуть об'єднатися. А влада показала, що з локальними протестами вона вміє боротися дуже ефективно», - упевнений директор соціологічної служби центру Разумкова  Андрій Биченко.

Ще одним дієвим і перевіреним інструментом, є переманювання «тушок» з опозиційних партій і просування «своїх» самовисуванців. В цьому випадку виборці можуть проголосувати за «нове обличчя», яке за підсумками виявиться старим і до болю знайомим. Свіжий приклад недавнього переходу мера Запоріжжя Олександра Сіна в Партію Регіонів. Це при тому, що обирався він як лідер міського осередку БЮТу.

У той же час, за інформацією ЛІГАБізнесінформ, емісари від партії влади запропонували одному зі штабів опозиційної політсили на сході країни $ 500 000, за включення до списків мажоритарників «узгоджених людей». Також озвучується цифра в $ 100 000 за включення тисячі «правильних» спостерігачів. Втім, опозиціонери заявляють, що готові до таких схем. Як профілактику пропонують - ретельний відбір кандидатів «зверху», а вибір спостерігачів довірити самому кандидату.

"Ми вже попередили всіх керівників регіональних організацій партій, що входять до комітету (опору диктатурі - ред.): Якщо вони почнуть грати в такі ігри з владою, будуть звільнені. Тому прихованих кандидатів від влади по мажоритарці, швидше за все, протягнути не вийде", - каже Тарас Стецьків, депутат від НУНСу.

Але впливати на потенційних переможців намагаються не лише вмовляннями, а й погрозами. Приміром, кандидат в депутати по одному з мажоритарних округів в Миколаївській області, власник сільгосп підприємства Аркадій Корнацький заявляє про тиск, який чинять податківці на його підприємство, передає Uainfo.
«На прикладі свого підприємства, я можу документально підтвердити, що ця вертикаль адміністративного тиску на кандидатів по мажоритарних округах вона вже діє і діє досить чітко», - упевнений Карнацкій.

Про політичний тиск заявляє і депутат Харківської обласної ради від БЮТ Іван Варченко.
«Насправді, йде політична зачистка, йде переслідування потенційних кандидатів. Практично кожен депутат Харківської обласної ради, який займається підприємницькою діяльністю, має на своїх плечах два-три, а то і більше кримінальних справи, що розглядаються в залежності від інтересу влади до цього кандидату », - заявляє опозиціонер.

При всьому при цьому, влада намагається всіляко зберегти репутацію демократичної і ліберальної сили. Воістину розчулює недавнє рішення податкової скасувати планові перевірки ЗМІ напередодні виборів - «щоб не відволікати журналістів від роботи».

«Представники ЗМІ не включаться в план-графік проведення перевірок вже з другого кварталу. Таким чином, журналісти матимуть всі умови для об'єктивного та неупередженого висвітлення виборчої кампанії », - йдеться у зверненні ДПА.

Почнемо з того, що журналісти не займаються документацією та бухгалтерією в ЗМІ, і планові перевірки податкової їх не відволікають. У той же час, позапланові перевірки як метод тиску цілком можуть впливати на редакційну політику.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...