У львівській політехніці створили пристрої, які полегшать життя інвалідам

В НУ «Львівська політехніка» розпочав діяти Ресурсний центр інформаційних технологій для людей з особливими потребами. Це — перший такого роду заклад, що функціонує у вищих навчальних закладах України, повідомили в прес-службі Національного університету «Львівська політехніка».

В Центрі тепер є комп'ютерний тренажер української жестової мови, що дозволяє самостійно опанувати мову жестів для спілкування в середовищі глухонімих людей. У «словнику» цього тренажера — 940 жестів. Той, хто працює з комп'ютером, сидячи перед екраном монітора, зможе побачити свої жести і ті помилки, яких припускається у процесі їх формування.

Також тут є дейзі-плеєри для відтворення аудіокниг. Прилад має функцію текстової навігації. Незряча людина, прослуховуючи записаний на чіп текст, може «гортати» розділи, підрозділи, сторінки, окремі абзаци та речення.

Є у Ресурсному центрі також спеціальний плеєр, який відтворює текст книг, надрукованих шрифтом Брайля.

Ресурсний центр буде проводити навчальні курси для інвалідів усіх нозологій. Тут діятиме лабораторія, яка забезпечуватиме друкування підручників та іншої літератури шрифтом Брайля. Передбачена у структурі центру й медіабібліотека з відео, аудіо-ресурсами тощо. Не забули і про запровадження курсів англійської мови.

У львівській політехніці створили пристрої, які полегшать життя інвалідам, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі