У Львові помер член Львівського крайового братства ОУН-УПА Зіновій Бень

Вчора помер Зіновій Бень, член Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступник голови крайового братства, голова Суду честі крайового братства ОУН-УПА. Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. 

Парастас відбудеться сьогодні о 19.30 год в каплиці Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (на Сихові). Похорон відбудеться 11 липня. Початок прощання о 15.00 год в каплиці Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (на Сихові). Поховають покійного на Личаківському цвинтарі (поле №79, у родинному гробівці) (вхід з вул. А. Вахнянина) о 16.00 год.

Бень Зіновій Антонович народився 7 квітня 1942 року у с. Бортятин Мостиського району Львівської області.

Батько – був членом ОУН і організатором УПА в районі, у 1945 році розстріляний НКВД.

Через це за рішенням Особливої наради МВС СРСР Зіновія Беня з матір’ю та сестрою заслано в Комі АРСР. Звільнений у 1956 році, реабілітований у 1994 році.

У 1959 році закінчив школу. Понад 10 років йому відмовляли у прописці.

Закінчив Політехнічний інститут (1972 р.), працював на Львівському заводі біофізичних приладів (1966-1999 рр.), на посадах від робітника до заступника головного інженера.

Під час навчання та праці займався правозахисною діяльністю, поширював заборонену літературу. Неодноразово викликався в органи КДБ.

У 1980-х роках один з підмосковних науково-дослідних інститутів висунув кандидатуру Беня З.А. на здобуття премії Ради міністрів СРСР за розробку та впровадження нового приладу, однак у Львові його кандидатуру відхилено органами безпеки.

З 1989 року активно включився у громадську діяльність за відновлення незалежності України, брав участь і виступав на мітингах, працював у виборчих комісіях.

З 1999 року член Львівського товариства політичних в’язнів і репресованих, у 2003-2013 рр. – голова Сихівського районного товариства політичних в’язнів і репресованих, 2010-2013 рр. - член Проводу Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих.

З 2013 р. – член Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступник голови крайового братства, голова Суду честі крайового братства ОУН-УПА.

Член комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих та соцзахисту жертв політичних репресій.

За його сприяння кілька десятків репресованих громадян через суди та рішення виконавчих органів влади отримали статус реабілітованих.

Нагороджений:

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2007 р.)

Ювілейна медаль «20 років Незалежності України» (2011 р.),

А також відзнаками, грамотами та подяками Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та Львівської міської ради.

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі